Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen koronavirus elleni...

Terhesen koronavirus elleni oltás?

Figyelt kérdés
Van itt olyan terhes, aki beoltatta magát? Milyen mellékhatásai voltak, ha voltak? A nőgyógyász is ajánlotta az oltást?
2021. máj. 15. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
30 hetesen kaptam Pfizert. Azon kívül, hogy egy napig fájt az oltás helye, semmi mellékhatása nem volt. Az orvosom ajánlotta, de ettől függetlenül kértem volna.
2021. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Én nem oltatok.


Benne vagyok egy babás csoportban, ahol velem 1idős terhesek vannak. Kb 100an vagyunk, kb a fele oltat(ott). 3olyan eset történt, hogy oltás után elvetélt napokkal a kismama, középidős terhesen.


A szomszédunkban lakik egy nőgyógyász (nem hozzá járok, mert milyen lenne már) vele mint magánszeméllyel és nem dokival beszélgettem. Ki van adva nekik, hogy csak azt mondhatják, hogy ajánlják, különben ellehetetlenítik őket. Így magánszemélyként nekem azt mondta, ha nem muszáj, inkább hagyjam ki.


De én pl total azon a véleményen vagyok, hogy 2 hónapja még tilos volt kismamákat oltani. 1 hónapja már az elsőt megkaphatja. Ma meg már a rengeteg tapasztalatra alapozva (könyörgöm, 2 hónap alatt, úgy hogy csak 1 oltása volt mindenkinek, szóval tapasztalatról nem beszélhetünk) már a másodikat is adassa be nyugodt szívvel mindenki...


Barátnőm szlovákiában lakik, náluk érdekes mód még mindig tilos a kismamáknak...


Tudom le leszek pontozva, de szerintem nem csak az "adasd be nyugodtan" típusúak a vélemenyek ezzel kapcsolatban.

2021. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, nem volt semmi mellékhatás.
2021. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
2-es az Usában hónapok óta oltják a kismamákat, itthon sem tilos volt, hanem nem volt elég adat.
2021. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem százból 3 kismama oltás nélkül is elvetél...

Én oltatok, most még csak próbálkozunk ugyan de szerdára sikerült Pfizerre időpontot vadásznom, aznap kellene megjönnie is úgyhogy meglátjuk. A másodikat is beadatnám kismamaként ha ez lesz a helyzet, nem vagyok híve az összeesküvéselméleteknek, ha baj van akkor enélkül is lesz, a vírus maga pedig sokkalta veszélyesebb mint az oltás.

2021. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell a 2-est lepontozni, azért mert leírta a saját tapasztalatait és érveit? A kérdésre válaszolt!

#4! Azt írta, a 100 kismama kb.fele oltatott. 50/3 az 6 százalék. A vetélés esélye 14.-20.hét között kevesebb, mint 1% és hétről hétre csökken. Szóval nem, nem vetél el annyi kismama.

2021. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Hatos, pusztán azért, mert folyamatosan van itt egy-két ember, aki kamuzik össze-vissza. Múltkor egy másik kérdés alatt is ment a vetítés, amikor infót kértünk, hogy utánanézzünk "belülről" ezeknek a rejtélyes halálozásoknak meg halvaszüléseknek, és ha nem igaz akkor jogi következményei lesznek, akkor eltűntek mint a kámfor.


Csak úgy mellékesen mondom, hogy a Facebookon falu kihalását kamuzó rémhír terjesztőt nemrégen análba vágták, úgyhogy tessenek vigyázni hogy miket kamuzunk akár névtelenül vagy kamuprofilról...

2021. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Megkérdezhetem melyik ez az oldal 2-es? Mi még csak próbálkozunk babával, de minden tapasztalat érdekel. A jók és a rosszak is.
2021. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
A háziorvosom szerint semmiképp ne oltassak, az immunológusom szerint csak kínaival (nem Magyarországon élek, nálunk lehet), a nőgyógyászom szerint csak mRNS alapúval. Megkérdezem még a hematológusomat, hátha ő majd az astrát vagy az oroszt javasolja,hogy teljes legyen a felhozatal :D (viccen kívül, mivel hematológiai problémára van hajlamom, természetesen a hematológusra fogok hallgatni, a többieket csak miheztartás végett kérdeztem meg, csak még el kell jutnom hozzá)
2021. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Az meg külön érdekes, hogy sem Amerikában, sem Izraelben nem történt semmi gond, és Nyugat-Európában is indítanák a kismama oltásokat, ellenben itt a gyakorin meg a görény csoportokban valahogy nyakra-főre halnak és vetélnek a kismamák tömegesen...
2021. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!