Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név választás, férjemmel nem...

Név választás, férjemmel nem értünk egyet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük férjemmel mi lesz a születendő baba neve, 3-4 hete meghalt az anyja, és most kitalalta hogy legyen a második neve a gyereknek az anyja neve.

Na most nekem egyrészt nem tetszik az a név, az első névvel együtt végképp nem, harmadrészt pedig utalom ha a szülő, nagyszülő után nevezik el a gyereket.

Aztan a másik meg az hogy nem volt olyan közeli kapcsolatban az anyjával. Sőt. 7 éve vagyunk együtt es eddig kétszer voltunk náluk. Persze messzebb laknak, de van kocsink, mehettünk volna.

Ha eljottek hozzánk a szülei, en beszélgettem az anyjaval, ő meg kb semmit.

Kórházba került a végén, akkor is kérdeztem mi van vele, beszélt e vele, ja hat igen, egyszer....

Es most már kétszer felhozta ezt a név témát.

1.het múlva születik a baba. Egyelőre azt mondtam nemtudom... Szerintem nem hangzik jól.


2021. máj. 17. 18:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%
Hát én ennyit engednék,ha amúgy nem volt tervben második név eredetileg.Leírod esetleg a keresztneveket?
2021. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Nem engedném. Csak a gyász beszél belőle. Menjen el szakemberhez, ha nem tudja feldolgozni, mert ezzel nem hozhatja vissza az anyját. Még csak tisztelet adásnak sem minősül ez a lépés, hiszen már elhunyt az édesanyja, neki már mindegy mi lesz az unokájának a neve. Ha eddig megvolt a gyerek neve, mostmár ne variáljon.
2021. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
Ezen nem érdemes összeveszni. Ha nem volt túl szoros kapcsolatban az anyjával, akkor ez nem igazán a gyász jele a részéről, talán inkább valami lelkiismeret-furdalás szerű érzés. Nem kötelező mindenhol feltüntetni a második keresztnevet, a gyerek meg majd eldönti, hogy ő használja-e vagy sem.
2021. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Igazából leírom, elég hétköznapi név.

Nagy Panni Éva lenne.


Szerintem borzasztó.

Ő meg azt mondja akinek eddig elmondta, mindenkinek tetszett...

2021. máj. 17. 19:00
 5/31 A kérdező kommentje:
Még akkor megertenem tényleg ha valami bensőséges kapcsolatban lett volna vele... De így.. Kb en szoltam neki mindig hogy pl szülinapján hívja már fel, vagy anyák napján
2021. máj. 17. 19:01
 6/31 anonim ***** válasza:
56%
(Nekem is tetszik, mindkét név külön, és együtt is) - a Panni igényli a 2. nevet. Volt 2. név eddig is? Neked mi tetszene? arra kéne rávenni...
2021. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

#2 vagyok. Szerintem maga a név amúgy nem is olyan szörnyű. Jobb mint egy Margit vagy Piroska.

Itt inkább a variálással van a gond, hogy megbeszéltetek valamit, és semmibe veszi.

2021. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem volt szó második névről, én hülyeségnek tartom, mert úgyse használja az ember, max a személyin van rajta
2021. máj. 17. 19:05
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

Hiába nem volt bensőséges kapcsolata az anyjával, akkor is az édesanyja volt.

Gyász beszél belőle szerintem is, de ne kapd túl. Szép neve lenne a gyermeketeknek ha kettő neve lenne. Szerintem passzol, nem mellesleg nekem is a második nevem Éva, édesanyám anyukájának a második neve is szinten Éva volt. Nincs ebben semmi rossz. Kicsit próbáld átgondolni, s túllépni ezen az ego harcon. :)

2021. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%
Legalább lenne egy normális neve is.
2021. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!