Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha másik országban telepednél...

Ha másik országban telepednél le, megtanítanád a gyermekedet magyarul?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. máj. 22. 20:40
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
111 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%
Persze, meg. Mivel az az anyanyelvem.
2021. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Ezt tényleg meg kell indokolni? 😂
2021. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Még úszni is !
2021. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Igen, meg.


1. Ez az anyanyelvem, két nyelvet is beszélek ezen kívül, de ezen tudom megértetni a legjobban magamat. Számomra sokkal árnyaltabb nyelv és sokkal pontosabban, jobban tudok rajta kommunikálni, gondolkodni.


2. Mert egy nehéz, gyönyörű és egyedi nyelv. Nem sok hozzá hasonló nyelvet beszélnek a világban, így egyfajta kincsként, örökségként tekintek rá. Nagyon sok nyelvkedvelő vagy nyelvész szereti a hangzása, nyelvtana miatt, így szerintem önmagában megéri a nyelv tudása. Persze, ezt nem mindenki gondolja így, de számomra ilyen értéke is van.

2021. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Igen, mert láttam a családomban szomorú nagymamát, aki nem tudott egy szót sem beszélni az unokáival.

Plusz egy nyelv ismerete sosem árt.

Amúgy egyszer találkoztam egy vegyes házaspárral, akik harmadik országban éltek, és végül a világnyelvek kedvéért beáldozták a holland anyu anyanyelvét.

2021. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen meg hiszen attól mert máshol vagyok,attól még magyar vagyok és nem felejtem az anyanyelvem. Gyermekem már itt született Amerikában ,de eszembe sem jutott soha ez. Ez az elsődleges nyelve neki is
2021. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Attól még, mert külföldön élünk, a párommal egymás között ugyanúgy magyarul beszélgetünk, így a gyerek akaratlanul is azt tanulja meg először. Az ő kedvéért nem fogjuk kb a várandósság 20. hetétől (elvileg onnantól már tuti hallja a külvilágot és születés után már egyből ismerősek neki a saját anyanyelv hangjai) lecserélni a mindennapi kommunikációt magyarról adott nyelvre :D

A bölcsiben úgyis megtanulja az ország nyelvét, még jobban is, mint én, aki felnőttként álltam neki a nyelvtanulásnak.

2021. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

"lecserélni a mindennapi kommunikációt magyarról adott nyelvre :D"


Nem mindenki (sőt!) magyar párral él magyarként külföldön... 🙊

Náluk ritkán magyar az otthoni kommunikáció nyelve.

Ha pl: anyu magyar, apu spanyol és apu nem tud magyarul, anyu spanyolul, de pl: angolul mindketten...

Megvan? ;)

Egyébként igen, mindenképpen törekednék rá, de úgy látom az ismerősöknél, hogy csöppet se könnyű, főleg ha vegyes páros.

Az anya amíg picik a gyerekek, nyilván nyomatja a magyart, de később elsikkad és a gyerekek az iskolában tanultakat, mint egy "szaknyelv" már csak az ország nyelvén tudják, így a magyar nagyon kezdetlegesen marad.

2021. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%

Másik országban élek és a gyermekem folyékonyan, hiba nélkül beszéli a magyart. Otthon soha senkinek nem tűnik fel, hogy külföldön él. Nálunk az ellenkezője szóba sem jöhetett volna. Részemről akkor sem, ha esetleg apuka más nemzetiségű lenne.


Az idegen nyelvet gyönyörűen, ráadásul anyanyelvi emberektől, gyerekektől minden kisgyermek meg tudja tanulni, teljesen felesleges "segíteni" neki.


Borzasztó hallani azokat a gyerekeket, akiknek nem így gondolkozik a szülője és csak nyekegnek szegények.


A magyar egy fantasztikus nyelv, de ha bármi is lenne, az, hogy a gyermek ne tudja az anyanyelvét és az eredeti hazáját ne ismerje-nem okos dolog. Ráadásul minél több nyelvet tud a kicsi, annál fejlettebb a gondolkodása,majd a problémamegoldó képessége.

2021. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%
8-as: mi ez a "megvan?" stílus? Több olyan vegyes családot ismerek, ahol az anyuka igenis magyarul és csakis magyarul beszél a gyerekkel. Apuka svédül. A szülők egymással angolul. A gyerekek mind a 3 nyelvet tökéletesen elsajátították és nem keverik.
2021. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!