Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztás gondok!?

Névválasztás gondok!?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok és a kis hercegnőnek még nincs neve..

Apa nem nagyon segít, két nevet mondott eddig.

Lara és Lora.

Nekem már régóta tetszik mindkettő. DE.. engem Laurának hívnak, ami majdnem ugyan az..

Gáz lenne a két név közül az egyiket választani?


2021. jún. 30. 07:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem gáz így adni nevet (bár nekem személy szerint nem tetszenek).
2021. jún. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem már régóta tetszik mindkettő. DE.. engem Laurának hívnak, ami majdnem ugyan az.."


Esküszöm nem értem a problémát.

2021. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Ismerek egy olyan anyát, akit Dórának hívnak, a lányát meg Dorkának. Nem gáz, de tény, hogy összekeverjük sokszor őket.


Lara-Laura, Lora-Laura nagyon egybehangzó szerintem.

2021. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ez a névadás a fantáziátlanság egyik csúcsa... Mint mikor apu Sanyi, a gyerek meg Alex... 3:)
2021. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindkettőtöknek tetszik, akkor hajrá.

Ha meg még válogatni szeretnél, mert úgy érzed, ez kimaradt, akkor told apu elé az utónévkönyvet.

[link]

2021. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez így ok, angol kiejtésben ugyanaz csak a Lora meg a te neved de itthon szerintem nincs gond. Az viszont szerintem a leggázabb, amikor valamelyik szülő nevét kapja egy az egyben a gyerek, de itt nem ez a helyzet, ha ez tetszik akkor ez tetszik, véletlen egybeesés.
2021. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló

Azért kérdezem, mert eléggé egybehangzó az én nevemmel.


Egyébként nekem van más név is ami tetszik,pl Léna,Maja,Nara,Sophie..csak apa nem nagyon van a segítségemre, hogy neki mi is tetszik valójában.


Ugyanitt szívesen várok lányneveket. 🙂

Lehet nemzetközi, külföldi irásmóddal, (pl.Sophie) mivel nem Magyarországon élünk.

2021. jún. 30. 09:03
 8/23 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő..

Uu..nem, az nekem sem szimpatikus, ha a szülő nevét kapja.. nem is szeretném, csak ez majdnem ugyan az 😁 apa szerette volna, ha fiú az ő nevét kapja meg, na mondtam is neki, hogy felejtse el, gyorsan 😅

2021. jún. 30. 09:07
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Na jó, de azért ezt vele kell megbeszélned, mi nem fogjuk tudni meggyőzni helyetted, hogy még gondolkodjon. Nevekkel meg tele a net - sokkal többet találsz, ha keresgélsz, mintha itt megkérdezel 10-20 embert. Pláne, hogy "külföldi" neveket szeretnél magyaroktól. Tessék csak dolgozni :) Amit küldtem, linken van nagyon jó kereső is eredettel, jelentéssel, névnappal.
2021. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy nem dönthettek helyette..

Csak hátha valaki tudna olyat mondani amit még esetleg nem hallottunk.. és talán lenne közte ami mindkettőnknek tetszik 🙂

Mindenképp megnézem amit küldtél 🙂

2021. jún. 30. 09:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!