Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A dolgozó anyukáknak hogy van...

A dolgozó anyukáknak hogy van idejük mindenre még munka mellett?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolkodom, hogy szeretnék gyereket, de egyszerűen megoldhatatlannak érzem, ha elmúlt 3 éves és újra dolgozni kezdek.

8-ra járunk dolgozni, oké, addig leadni a gyereket oviba/iskolába, rendben van.

4-ig dolgozunk, utána még bevásárlás, edzés, mire hazakeveredünk, lazán van 6-fél 7, ha főzünk, az 9-re kész van és akkor még kell pihenni, elkészülődöni a lefekvéshez, romantikázni, esetleg filmezni.

Ebbe a kevés délutáni/esti időbe, hogy töltenek az anyukák minőségi időt a gyerekekkel? Olyan kilátástalannak érzem, félek, hogy nem maradna idő játszani, tanulni, az udvaron csak úgy ejtőzni a gyerekkel :S


2021. júl. 14. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem vásárolunk be mindennap, nem edzünk mindennap, nem főzünk csak hétvégén és filmet sem nézünk, max sorozatot, az rövidebb.
2021. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Én pl nem járok edzeni és a főzést sem erőltetem (gyerek eszik főttet az oviban, mi meg a munkahelyi menzán). Romantikázás/filmezés inkább az után van, hogy a gyerek lefeküdt aludni (9 után), addig meg vele programozunk.

Nem optimális, de anyagilag nem tehetjük meg, hogy részmunkaidőben dolgozzunk, hiába lenne rá lehetősége mindkettőnknek.

2021. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy előttem is írjak.


Eleve mi a férjemmel nem edzünk ugyanazon a napon, hanem flé van osztva.


Bevásárlás heti 1x

Kaja rendelve van, menü.


Gyerek 21.00kor alszik, utána van film, olvasás stb

2021. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Habar en meg otthon vagyok a gyerekkel mi mar a covid eleje ota a tescobol rendelunk, elosutott bagett pl mindig van a rendelesben ezert peksutiert se kell elmenni. Altalaban hetvegen hozzak ki 10 perc alatt elpakoljuk nekunk ennyi a vasarlas.


En ertelmes elfoglaltsagot melo utan se tudtam csinalni mert sokat dolgoztam. Ilyeneket hogy sorinezes meg jatszani a gepen. Egyebkent egy 6-14 eves gyereknek 9-12 ora az ajanlott alvas ejszaka es egy 3-6 evesnek meg tobb szoval 8kor mar siman alhat a gyerek es 8 utan szabadfoglalkozas a ferjeddel.


En biztos nem fogok fozni max hetvegen, estere laza vacsit ossze lehet dobni szendvics virsli stb. A munkahelyemen ebedeltem mikor dolgoztam es a gyerek is ebedelni fog.


Mindennap edzel? Heti 2 alkalom szerintem siman megoldhato munka utan.

2021. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

A mi fiunk 3 éves, bölcsibe jár, szeptembertől ovis lesz.

Fél 7 - kor kelünk, eszik egy kicsit otthon (fél szelet sajtos kenyér, vagy kb. 1 deci tej gabonapehellyel, 1 darab virsli önmagában, stb), fogmosás, kicsit játszik, amíg én is elkészülök, és fél 8 - kor indulunk a bölcsibe. Én pont beérek 8 - ra. Mivel abban a faluban dolgozom, ahol lakunk, így hazaugrok ebédelni, akkor előkészítem a másnapi ebédnek valót (pl.felszeletelem a zöldségeket a levesbe, húst felkockázom, vagy befűszerezem, ilyesmik). 4 - re megyek érte a bölcsibe. Tavasszal sokszor ott maradtunk a játszótéren, és csak 6 körül mentünk haza, most inkább hazamegyünk, medencézünk, homokozik, csúszdázik. Közben hazaér a férjem, kb. fél órát töltök a konyhában a másnapi ebéd elkészítésével, és a vacsorakészítéssel együtt. Hétközben nagyon gyorsan elkészülő ételeket főzök, hétvégén főzök előre, le is fagyasztok belőle, és sokszor már előkészítve teszem a húst is a fagyasztóba-pl,felszeletelve, felkockázva, ledarálva).

Vacsora után még kimegyünk vagy az udvarra, vagy futóbiciklizni, utána fürdés, meseolvasás, és fél. 9 körül kerül ágyba. Van, hogy kicsit mellé kell feküdni, és még egyet mesélek neki a sötétben, de simán kijövök mellőle úgy, hogy még ébren van. Utána filmet nézünk, összebújunk, beszélgetünk a férjemmel.

Ha jó az idő, akkor a délután nagy részét kint töltjük az udvaron, vagy sétálunk. Ha rossz az idő, akkor bent gyurmázunk, kirakózunk, kb. egy héten kétszer eszébe jut, hogy mesét szeretne nézni, akkor 20-30 percet nézi, de magamtól nem kapcsolok neki.

Egész kicsi korától segít nekem sok mindenben, arra nevelem, hogy a lakás nem csak úgy tiszta, mert valami kis manók feltakarítanak, amíg ő alszik, hanem bevonom a házimunkába. Ha seprek, ő is akar, segít bepakolni a mosogépbe, kiteregetni, összeszedni a ruhákat, a sajátját elviszi a fiókba, segít kipakolni a mosogatógépből, ő viszi ki a kisebb szemetet, én a nagyobbat, hozza a fellépőt, és segít mosogatni. Engem nem zavar, ha ott marad egy kis kosz, miután felsepert, mert 3 évesen nem tudja tökéletesre csinálni, de nem javítok bele látványosan, és nem seprek fel utána, hogy megmutassam, mennyivel jobban tudom én csinálni. Ha főznöm kell, akkor ő is kijön a konyhába, ott van neki is egy kiskonyhája, addig ő is főz, vagy fent ül a pulton, és segít nekem beledobálni a zöldségeket a fazékba, vagy fűszert választani.

Na, a lényeg, hogy szerintem el kell engedni azt, hogy a gyerek mellett patika tisztaság és rend van, mert az lehetetlen. Mi este pakoljuk össze az autókat, mert azokkal sokat játszik, de például a gyurmát vagy a kirakót, zsírkrétákat elrakjuk azonnal, ha már nem játszunk vele. Szerintem fontos bevonni a házimunkába is, mert igaz, hogy tovább tart, de ha mindig elzavarom azzal, hogy nem jól csinálod, kicsi vagy, ügyetlen vagy, akkor egy idő után már nem is akar majd segíteni. Egyedül a vegyszeres takarításnál nem engedem oda, de minden másban segít.

Az egész napos játék és szórakozás sem fontos, mert sok hétköznapi tevékenységből is sokat tanul, és sokkal hasznosabb hagyni, hogy például ismerkedjen a konyhában az edényekkel, egyebekkel, mint egy ezredik plüss vagy műanyag vacak.

Edzeni otthon is lehet, nem is baj, ha látja, hogy mozogtok, megszokja hamar, és nem lesz annyira láb alatt.

2021. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb még a gyerekem de a bölcsi lassan aktuális lesz és én is sokat gondoltam már ezekre a dolgokra. Már régóta online tescózok. Én nagyon szeretem, hogy szinte mindent házhoz hoznak. Szoktam én is rendelni gyorsan elkészíthető dolgokat:halrudak, bagett stb. Így nem nagyon kell boltba menni. Zsemlét, kenyeret meg lehet majd venni munkába jövet-menet. Egyébként én most is kb 2 naponta főzök és a későbbiekben is így tervezem, mert az én munkahelyemen sincs menza és a férjemén sincs. Mindig próbálok előre gondolkozni és pl kivenni a húst a fagyóból, hogy mire kell addig legyen kiolvadva vagy már eleve szeletelve/kockázva teszem el. Most még nyilván nem de ha nagyobb lesz a törpe akkor szeretném bevonni a főzésbe. Edzeni jelenleg itthon szoktam, amikor alszik. A későbbiekben majd a férjem fog figyelni rá ameddig én lezavarom a kis tornámat. Kisgyerek mellett nem lehet egy filmet normálisan megnézni szóval mi is csak akkor állunk neki ha alszik a gyerek de van amikor így is 2-3 részletben nézzük meg 😅
2021. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Detto igy gondolom én is, de én durvábban szarul járok dolgozni.

Reggel 6tól este 10ig, délben 3 óra szünettel. Heti 6 nap.

10után megyek vásárolni.

Nem tudnám megoldani sehogy egy gyerekkel

2021. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Én szombat hajnalban járok vásárolni, általában fél 9 - re legkésőbb hazaérek, és így hétközben max 1 - 2 apróságot kell csak venni.

2021. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7 hat ez tenyleg ritka szar beosztas valtanod kene
2021. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Én részmunkaidőben fogok dolgozni majd, mert úgy érezzük kényelmesnek.


8-12-ig munka, majd hazamegyek elintézek mindent, elmegyek a gyerekért, és mire a férjem hazajön, már mindannyian csak pihenünk.

Lényegében én is ledolgozok 8 órát, csak abból 4-ért nem fizetnek, viszont így tehermentesítve van a család.

2021. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!