Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nőgyógyász látja ha nem...

Egy nőgyógyász látja ha nem lehet gyerekem, vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Amennyiben elmegyek nőgyógyászhoz, megkérdezhetem tőle lát-e valamilyen olyan tényezőt ami miatt esetleg nem lehet baba,vagy ez csak a próbálkozásokkal derül ki vagy más vizsgálattal?

2021. júl. 21. 06:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek többségében nem. PCO-t, vagy endometriozisra utalo csokicisztat láthat, mindkettő nehezíti a teherbeesest, de hogy pl. átjárható e a petefeszked, befogado-e a mehed, azt nem fogja latni egy uh-val.
2021. júl. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ahhoz több vizsgálat kell, pl peteérés nyomon követése, hormonvizsgálatok.

Sokszor van olyan is, hogy soha nem derül ki, miért nem jön össze a baba.

2021. júl. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudja mondani, hogy szervileg rendben vagy, ez messze nem azt jelenti, hogy simán lehet gyereked. Millió oka lehet, hogy ha nem jön össze.
2021. júl. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt elkezdtünk próbálkozni elmentem nőgyógyászhoz.

Azt mondta minden rendben,látszik,hogy van peteérés.

Utána elvetéltem majd még fél év kellett mire kiderült és rendbehoztam azt ami okozta.

Szóval ha rendben vagy szervileg nen jelenti azt,hogy biztosan lehet gyermeked csak annyit,hogy ezzel a részével nincs gond.

2021. júl. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megvizsgál ill. elküld más vizsgálatokra is. Ebből annyit fog látni, hogy van-e olyan dolog nálad, ami akadályozhatja (lehetetlenné teheti) a teherbe esést.

Ha talál ilyet, és az kikezelhető, akkor nyilván elmondja, milyen kezelést javasol.

Ha nem talál semmilyen problémát, mégsem jön a gyermekáldás, akkor a partnert is meg kell vizsgáltatni.

Olyan is van, hogy egyik félnél sem találnak problémát, mégsem jön össze a baba (normális házasélet mellett). Szóval ez többtényezős dolog.

2021. júl. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy lát ilyet. Mondjuk hogy hiányzik valamelyik szerv, rendellenes alakú a méhed stb. További vizsgálatokkal, vérvétellel még ki lehet deríteni esetleges nehézségeket. De 100%-ra megmondani nem lehet, sőt, néha lehetetlennek tűnő esetekben is teherbe esnek nők akár elsőre is.
2021. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!