Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelentenétek a nevelőszülőket...

Jelentenétek a nevelőszülőket vagy nem avatkoznátok bele?

Figyelt kérdés

2 hete új helyre költöztünk, előtte már dolgoztunk a házon. Láttuk mindig sok gyerkőc van, gondoltam barátok, osztálytársak stb. Mikor beköltöztünk akkor derült ki hogy nevelőszülők, ami számomra nagyon szimpatikus volt mivel én is nevelőszülőknél nevelkedtem akiknek nagyon hálás vagyok, nagyon sokat köszönhetek nekik.

Viszont mióta itt lakunk reggeltől-estig csak a kiabálást, üvöltést, káromkodást hallgatjuk és nem a gyerekek részéről. (párom éjszaka dolgozik, én saját beosztásban így nappal nagyrészt itthon vagyunk)

Teljes mértékben megértem hogy nagyon nehéz, sok gyerek, nyári szünet van stb. Pénteken áthívtak minket bográcsozni, gondoltam megkérdem tudok-e valamiben segíteni, beszélgetünk. Elmondták hogy nekik nagyon elegük van már ebből a nevelőszülőségből, nagyon sok pénz elmegy, apuka 3 munkahelyen dolgozik (részmunkaidők + maszek). Mikor megkérdeztem hogy miért csinálják, azt mondta az anyuka hogy ő már nem akar elmenni dolgozni, neki elég hogy azért kap pénzt mert itthon van a gyerekekkel. Szóval éreztem hogy ez már nekik nagyon nyűg. Illetve apuka elmondta hogy ezekből az állami gondozott gyerekekből nem lesz semmi, főleg a cigányokból, ő nem fogja a kamaszokat pszichológushoz hordani így aki nem tud viselkedni az mehet vissza az intézetbe.

A bográcsozás alatt pár pofont ki is osztott mert pl. az asztalra kiömlött a pohár víz (véletlen volt). Az ovisok úgy káromkodnak mint a kocsis és ezt a nevelőszülőktől hallják, mert minden 2.szavuk káromkodás.

Tudom hogy nagyon kevés nevelőszülő van, de hogy tényleg ilyen szinten nem ellenőrzik vagy akkor mutatják a jópofit nem tudom.

Viszont engem nagyon zavar hogy ilyen véleménnyel vannak a gyerekekről, illetve látszódik hogy nincs velük foglalkozva. Nem szoktam más nevelésével foglalkozni, de ha én ilyen nevelőszülőknél lettem volna tuti a szökést választottam volna, pedig én se voltam nagyon jó gyerek de tiszta szívvel neveltek fel, nagyon sok kommunikáció segített engem helyretenni (meg a pszichológus).

Hagyjam annyiba és fogadjam el vagy inkább jelentsem? Nem akarok a "gonosz szomszéd" lenni, de az sem aki tud erről és mégsem szól. Ti mit tennétek?


2021. aug. 1. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Fene tudja. Az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy ha elkerülnének tőlük a kölykök akkor mi lenne velük. Jobb helyre kerülnének? Vagy sokkal rosszabbra? Segítesz vagy csak ártasz? Én azt hiszem hallgatnék.
2021. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Melyik szolgáltatónál dolgoznak a nevelőszülők? Én az egyik ilyennél vagyok munkaügyes. Ha nálunk dolgoznak akkor tudom jelezni az illetékes felé. Kérlek írj privátban. Köszönöm.
2021. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Èn jelentenèm őket. Nem bànnak jòl a gyerekekkel.
2021. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem akárhogy is van, sajnos nincs közöd hozzá. Én nem avatkoznék bele.
2021. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Igaza van az utolsónak.
2021. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

utolsó két válaszadónak javaslom a gyermekvédelmi törvény, jelzőrendszer tanulmányozását.


Jelentsd! Mindenképp!

egy gyermekjólétis


(akár egy névtelen levél más város postáján feladva, ha nem akarod, hogy tudják, ki jelentett)

2021. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd!
2021. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is jelentsd. Nem vagyok nagy Orbán-hívő, de mikor azt találta mondani, hogy " gyermek közjószág", és ezen egy csomóan felháborodtak, én erre az értelmezésre gondoltam. Az országban élő gyerekek ügye, az mindnyájunk ügye. Legyen nekik normális iskola, egészségügy, minden ami kell.

Nem igaz, hogy semmi közünk a más gyerekéhez. Ezekhez a nevelőszülőknél élő gyerekekhez meg annál több közünk van, hiszen őket az állam megbízásából neveli valaki, akit az állam fizet. Az állam pedig mi vagyunk, akik megválasztjuk a parlamentet, amelyik törvényeket hoz a mi számunkra, és összeadjuk az adóinkból a költségvetést, amiből pl. ezeket a nevelőszülőket is megfizetik, hogy a porontyokból idővel ép lelkű, becsületesen dolgozó állampolgárok legyenek. Ne segélyeken tengődjenek, ne a pszichiátriai osztályra járjanak ki-be, hanem legyen rendes szakmájuk, fizetésük, és neveljék boldogan a saját családjukat.

Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy gyerekként szerető közegben, megfelelő gondoskodásban nőhessenek fel. Szóval, jelentsd, akár névtelenül is.

2021. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!