Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aludhatott veletek a gyerkőc,...

Aludhatott veletek a gyerkőc, ha még kiskamasz korban is akart?

Figyelt kérdés

Fiam most 11 éves. Kb másfél éve már nem igazán aludt velem, korábban is csak úgy, hogy néha átbújt mellém éjszaka. Viszont közel egy éve elváltunk, elköltöztünk. Most ketten élünk, ő meg én. Párkapcsolatom van. Apja vele sajnos nem igazán tartja a kapcsolatot.

Mióta az új helyen lakunk, minden este velem akar aludni, automatikusan oda fekszik az ágyamba. Sőt, noszogat, hogy menjek már, mikor fekszünk le. Egyrészt megértem, hogy biztonságérzet kell neki, igyekszem ezt minden téren biztosítani. Másrészt örülnék, ha a szobájában aludna. Mondtam neki, hogy este ne várjon rám, ne noszogasson, ő nem a férjem, ne viselkedjen úgy. Meg beszélni is próbáltam vele, hogy talán nagy már ahhoz, hogy anyával aludjon. Kamaszodik, látszólag is beindultak a hormonjai.

Olyankor megsértődik, elmegy a szobájába, de negyed óra múlva megint ott van. Keményen megtiltani meg nincs szívem, hogy ne jöjjön át. Félni nem fél. Ha dolgozom, gond nélkül otthon van egyedül, éjszaka is. Sajnos csak így tudjuk megoldani, dolgoznom kell.

Legyek még türelemmel? Vagy káros neki is, ha most a leválást nem erőltetem? Nem tudom, mivel teszek jót mindkettőnknek. Tudtok erre valami tanácsot adni? Köszönöm előre is!


2021. aug. 14. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem beszélgess el vele, hogy NEM aludhat veled. Nem fog belehalni..
2021. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sok mindent nem teszünk szívesen a gyerekkel, nem azért, mert nem hal bele, hanem mert lelkileg sérülne, ha megtennénk. Engem ez a szempont érdekel, hogy ne üssek a lelkén még egyet.
2021. aug. 14. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Mondd meg neki, hogy beteges dolog az anyjával aludni 4 évesnél idősebben és tiltsd meg neki.
2021. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy sérül lelkileg🤦‍♀️
2021. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval ha szépen megtiltom, az a helyes döntés? Nem érzi eldobva magát majd?
2021. aug. 14. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
De biztos. És később erőszakos állat és anyagyilkos lesz vagy vissza fejlődik kisgyerek szintre. Mi baja lenne de komolyan?
2021. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Nálam ez 2 eves korig fért bele...


Nem az nem.. 11evesen meg kellene hogy értse


Az meg hogy éjjelre egyedülhagyod... 👏

2021. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Szépen vagy nem szépen. Mondd meg neki, hogy ez beteges dolog, ha a suliba véletlenül kiderül mindenki rajta fog röhögni.
2021. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7#, sajnos nem alkalmas a munkahelyem arra, hogy ha éjszakás vagyok, akkor magammal vigyem a gyereket. És nem mondhatom, hogy én nem vállalok egész hónapban egy éjszakát sem. De tapsikolj nyugodtan.
2021. aug. 14. 13:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De, simán megtiltod neki. Azért csinálja, mert felt3k3ny a párodra.
2021. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!