Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme küzdeni a gyerekem...

Van értelme küzdeni a gyerekemért? Van értelme bíróságra vinni az ügyet?

Figyelt kérdés

4 éve elváltunk, van egy 12 éves fiúnk.

4 éve járkálok bíróságra, mert a volt nejem feljelent mindenért.


A mostani dolog, amiért

valószínűleg bíróságra visz, az a következő röviden: elvittem 6 napra a gyereket nyaralni, a barátaimmal és a gyerekeikkel. Én, a fiam, meg még pár gyerek este 10-kor kimentünk a város-napra kisvonatozni meg felültek egy-két dologra. A fiam erről küldött képeket az anyjának, aki utána felhívta a rendőrséget, hogy én elraboltam a gyerekét, ami nem igaz, mert ő adott rá engedélyt. Majd mondták, hogy hívják a rendőrséget, ha holnap nem adom át a gyereket (volt már rá példa). Holnap reggel jöttek érte, odaadtam. Aztán aznap délután hív a volt nejem, hogy be fog perelni, mert azt mondta a fiam, hogy egyedül voltak kisvonatozni.


Az, hogy miért mondta ezt a fiam: mert fél az anyjától. Ha velem van, és utána haza kell mennie, akkor az anyja meg a párja azzal kezdi, hogy kifaggassa, hogy mit csináltunk, és szerencsétlen gyereknek még azt is be kell vallania, ami meg se történt. Ha nem mond semmit, azt mondja, hogy semmit nem csináltunk, akkor dobálja a telefonját, szétvágja késsel a cipőjét (amit én vettem neki), meg ráparancsol a gyerekre, hogy tiltson le engem a telefonjáról (amit szintén én vettem neki). Ezeket a kitalált dolgokat is bíróságra viszi. Pl amikor a gyerek azt mondta, hogy 190-el mentünk a motorommal.


A fiam 12 éves, neki ilyenkor az a védekezési taktikája, hogy oda is nyal, meg ide is. Elmond mindennek az anyja előtt, amikor meg itt van, akkor gondolom a bűntudat miatt kedveskedik nekem meg teszi a szépet. Nem hiszem, hogy fel merné emelni a hangját az anyja ellen egy bírósági tárgyaláson, hiába van már abban a korban, hogy az ő véleménye is számít. Az anyja ellen több kell, mint hogy dobálja a telefont meg tönkre teszi a cuccait, amiket ráadásul bizonyítani se tudok. Azért, mert valaki földhöz vág egy telefont, még nem lesz rossz.


4 és fél éve ez megy, és kezdem feladni. Néha úgy érzem, hogy a sok sz4rt, amit a pofámba kapok, attól nem is szeretem őt. Ráadásul még ez fog menni 6-8 évig még.


2021. aug. 14. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

En megmondanam neki, ha az en fiam lenne, hogy vagy nem mondd el mindent az anyjanak, es nem hazudozik neki, vagy tobbet hozzad be nem teszi a labat, csak a penzt fogod kuldeni az anyjanak, es nem vagy tobbet az apja.


Ugyis le leszek szazalekolva, hogy szegeny gyerek, de az a gyerek mar 12 eves, siman kerulhetne az apjahoz is allandoba, ha azt akarna, megis az idegbeteg anyjara van nove.

2021. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Képes lennél magára hagyni a gyerekedet ezekkel a szörnyetegekkel?? Kötelességed kitartani, igen, még szép! Elmész a bíróságra és elmondod, hogy volt. Bizonyítsa be a feleséged, hogy nem. Te tanúkat is tudsz vinni. A gyereket meg majd pszichológus kikérdezi.
2021. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

"A fiam erről küldött képeket az anyjának, aki utána felhívta a rendőrséget, hogy én elraboltam a gyerekét, ami nem igaz, mert ő adott rá engedélyt."


Nincs láthatás megítélve?

2021. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a fiad nagyon sz@r helyzetben van. Mivel szereti mind2 szülőt+az anyja mindenbe belekavar és félelemben tartja, megpróbál túlélni. Nem "ide,meg oda nyal",ahogy kedvesen írtad, hanem túl próbál élni. Igen, a te dolgod lenne megvédeni ha már ilyen nőnek csináltál gyereket, küzdj érte!
2021. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Egyre nagyobb az a gyerek, és nem hülye, ő is tudja, hogy amit művel az anyja, az rossz. Ne csesszél ki a gyerekeddel azzal, hogy feladod, pár év múlva már merni fog szembeszállni az anyjával, de most neked kell. Ha mást nem is, de gyámhatóságon lepapírozni, hogy mikor van nálad a gyerek, és ezt lobogtatni, ha kötözködik, illetve te is jelentsd minden alkalommal, ha megszegi a megállapodást.
2021. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Azt kellett volna mint anejednek. Minden esetben bevonni a rendőrséget,mikor mobilt földhöz vág stb.,mert akkor a bíróságon neked is lenne egy stóc papírod mint bizonyíték. Igenis ezeket mondd el a bíróságon. Vigyél magaddal fotókat, vidd magaddal a haverojat tanunak akik veletek nyaraltak és rakj felvevő appot a mobilra, így minden beszélgetést vegyél fel, így tudod bizonyítani ha beleegyezik a nyaralásba stb. Csináltass pszichológus általi elemzést a gyereknél és a bíróságon kérj külön szakvéleményt is. Több év bíróság vár rád, de náluk sem hagyhatod.
2021. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Normális esetben pszichológus kérdezi majd ki a gyereket, és nem az anyja előtt. És hidd el, vannak módszereik, hogy rájöjjenek, hol van a turpisság.
2021. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon ritkán írom, de szerintem egyikőtök sem hibás ebben a helyzetben, csak a gyerek.. akinek ezt nem lehet felróni, mert 4 éve még csak 8 éves volt.


A gyerek rosszul emlékszik/ferdít valami olyat, hogy 190ennel mentetek a motorral, dicsekszik vagy ilyesmi, anyuka nem bízik benned és elhiszi, utána jobban figyel és többet kérdez, a gyerek meg tovább ferdít/rossz infókat mond, aztán anyuka már faggatja a gyereket, aki úgy érzi hazudnia kell, hogy jó viszonya legyen az anyjával.. Aztán megy hozzád ,te sem vagy megértő, bizalmatlan vagy az anyjával, úgy érzi neked is tennie kell a szépet és szidnia az anyját valós(vagy kitalált) dolgokkal..


Gondolod csak rólad ferdít az anyjának, fordítva meg nem?


Túl nagy nyomást helyeztek a gyerekre és nem bíztok egymásban. Az a gyerek még mindig csak gyerek, ha nem érzi biztonságban magát, folyton el fogja hordani a másikat mindennek, hogy megfeleljen nektek..


Én azt várnám a helyetekben, hogy mikor a gyerek valakinél van, az ELMONDJA a programot a másiknak. Ha valami veszélyeset csinálnak, vagy hibáznak akkor azt előre közlik a másikkal, és nem a gyereknek kell elmondania, mert az nem a gyerek "szégyene".. Tessék KOMMUNKÁLNI!


Ha az igazat mondod és nem sodrod veszélybe a gyereket, semmi bajod nem lesz.


És igen, harcolni kell a gyerekedért, de ÉSSZEL!


Nyugodtan mondjon el a gyerek bármit(sőt te mondd el az anyjának a programokat és kérd meg, hogy ő is mondja el a nagyobb történéseket!), hogy a gyereknek már csak az érzéseiről és élményeiről kelljen mesélnie..


Ha te lejelented anyukának, hogy kivittem motorozni a gyereket és 100al mentünk az autópályán, akkor a gyereken nincs nyomás, hogy hazudjon, vagy felvágjon, illetve ha közli anyukával, hogy "apa 190el repesztett velem a motorral" akkor anyuka tudja mondani, hogy igeeeeeen? Én azt hallottam 100al mentetek..! Így egész más a szitu.


Meg az, ha anyuka idegből a kanapéra vagy ágyra dobja a telefont, ami lepattan a földre nem úgy fog kijönni, hogy földhözvágta a telefont..


Szelektáljatok abból, mit hisztek el, a gyerek vagy felvágásból mond nagyot, vagy hogy nektek megfeleljen.. ha összejátszotok, akkor nem fog ferdíteni és meglátjátok, nem is olyan vészes a másik, de ehhez kommunikálni kell! Ha nem megy szóban, emailezzétek le, kizárólag a gyereket érintő programokról, BEVALLVA a hibákat is(pl ha tudod, hogy utálja hogy elviszed motorozni az autópályára, akkor te szóljál neki előre és vállald fel!)


Ne tiltogassátok egymást és ne szabjátok meg, kinek mit mondhat el, úgy érzi majd hogy bűnös dolog a szórakozás, amiről titkolózni kell és rosszabbnak éli meg, mint amilyen.


Próbáljátok lerendezni nyíltan, őszintén, gyerekmentesen.. Én is feljelentenélek, ha hiszek a gyereknek(190 autópálya)és arra bújtogatod, hogy ne mondja el a dolgokat, mert akkor úgy érzem, van mit titkolni!


Mondjatok el mindent és előzzétek meg ezt, akkor nem kell elhinnetek a gyerek hazugságait és nem fogjátok utálni miatta egymást!

2021. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, hogy most le leszek pontozva, de egy 12 éves gyerek már nem kisbaba, nagyon jól tudja, mit csinál. Nagyon nincs rendben, hogy hazudik rólad az anyjának, ezzel neked kellemetlenséget okozva. Nem tartom valószínűnek, hogy egy bírósági tárgyaláson az igazat mondaná. Mint írtad, nincsenek bizonyítékaid, a gyerek sem megbízható, igazából nem tudom, mit tehetnél. Meg kell próbálnod bizonyítékokat szerezni, és azok birtokában jogi lépéseket tenni. Sok szerencsét kívánok!
2021. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
#9, egy 12 évest, aki érzelmileg, anyagilag és millió módon függ az anyjától, akivel él, nagyon könnyű befolyásolni. Gyerek, és nem kicsi felnőtt. Szerinted egy 12 éves nem "vall be" bármit, olyat is, amit nem csinált, ha különben megverik?
2021. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!