Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülőként,hogy...

Egyedülálló szülőként,hogy csinálod ezt több gyerekkel?

Figyelt kérdés
Akinek párja sincs tehát tényleg egyedül van,és nincs nagyi,hogy van ez 3-4 gyerekkel? (Vagy legalább 2- vel) ha egyiket dokihoz kell vinni csúnyán néznek ha mindet beviszed? Hány évesek a gyerekeid? Hogy megy a közlekedés biciklivel,busszal? Mire kell figyelned? Boltban hogyan közlekedsz velük,hisztiket hogy akadállyozod hogy ne szedjenek le mindent a polcról? Strandon hogy figyelsz és játszóházban,hogy ne 3 fele szaladjanak és lásd őket? Vagy ha nincs segítség ne is vigyem őket sehová? :( ezt nem szeretném. Biztos megoldom,csak tanácsokat szeretnék aki télyleg ebben a helyzetben van,és egyedül boldogul több gyerekkel.a munkádról is írhatsz ha van,hol dolgozol és hánykor mész a gyerekekért. De bármiről ami nehéz mert egyedül vagy,és hogyan oldod meg.Köszönöm
2021. aug. 15. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

En csak kettovel voltam egyedul, de sok kitartast kivanok neked!


Ujszulott volt a kicsi,2eves a nagy, szoval babakocsi, kismotor, busz es sajat auto volt a kozlekedes, strandra baratokkal mentunk hogy figyeljek a pancsolot amig en kint maradtam, jatszoteren olben volt a kicsi es maszkaltunk a nagy utan egyutt, nem telt jatszohazra vagy mas szorakozasra, gyeden voltam es munkat sem talaltam abban az idoszakban.


Boltban sosem volt hiszti, az elejen rovidre zartam h miert jottunk, nem fogunk ezt azt venni pluszban, idonkent elore megbeszeltuk h ha szepen viselkednek, kapnak turorudit stb.


Egyetlen dolgot viszont szeretnek pozitivumkent leirni, mi eloszor a ferjemtol koltoztunk a szuleimhez, ott viszont nagyon stresszes volt, igy onnan alberletbe. A gyerekek ma mar csaladban elnek, potapaval, kistesoval de a legszebb idoszaknak irjak le az alberletes idot (masfel ev), amikor nem volt segitsegem, de kiegyensulyozott es osszeszedett voltam a tudattol hogy csak en vagyok nekik, nekem kell ezt megoldani. Abban az idoszakban ugy magamra talaltam hogy teljesen kivirultam es ez utan rovidesen meg is ismertem a paromat (ferjem).

Szoval iszonyu sok logisztika, tudom, harommal zsonglorkodok mar, de annak is meg van a szepsege h nincs gyomorideged naponta az ex (vagy esetunkben a csalad) miatt, es a gyerekek leveszik ha az anyukajuk boldog.

2021. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem vagyok egyedül, de orvoshoz vittem mindet ha úgy adódott délelőttönként, a szoptatott babát nem hagytam anyósra addig se.

Busszal simán közlekedtem a hárommal egyedül, a babakocsit fel tudtam emelni, a másik kettő meg felszállt szépen. Biciklihez volt utánfutó, amíg kettő volt kicsi, aztán ülés, amikor már csak egy, most már mindenki önjáró.

Strandon voltam úgy kettővel, hogy együtt bementünk, és amikor az egyéves megunta, őt kivittem, bekötöttem a babakocsiba, és pont szemben vele a vízben játszottam még kicsit a 4 évessel. A sekély vízbe a 4 éves már bejött egyedül, fognom csak a kicsit kellett.

Boltba azért ritkán mentem velük egyedül, de elég nyugis gyerekek, soha nem rámolták le a polcot és a kikerülhetetlen másfél éves korban előjövő földön fekvős hisztin kívül nem sokat műsoroztak a teszkó közepén :)

A munkában nem tudok segíteni, 4 éves volt a kicsi, amikor visszamentem 8 órában, de ahhoz kellett anyós segítsége. Aztán évekig 6 órában voltam, na akkor ment volna egyedül is. Most megint 8-ban dolgozom, de otthonról és már a két nagyobb önjáró, de így megint menne segítség nélkül.

8-10-13 évesek jelenleg.

2021. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!