Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy gyerek elkezd egy boltban vagy bevásárlóközpontban hisztériázni, sokszor hiába ott van a szülő, rá sem szól?

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Mert sokszor az a megoldás, hogy a szülő nem vesz figyelmet a hisztiről. Ha a gyerek eléri a hisztivel, hogy figyelmet kap - akkor azt megoldásként fogja kezelni.

Ha rá sem hederít a szülő, abbahagyja.

Ez persze csak egy opció, van olyan gyerek, akinél ez gondolom nem jön be.

(De persze lehet olyan is, hogy a szülő nem nevelői céllal nem vesz tudomást a hisztiről.)

2021. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
*nem vesz tudomást :)
2021. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Múlt héten kitárgyaltuk részletesen, most már tényleg provokációból írod ki újra?
2021. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Mert erre 3 reakció létezik.

1. Megkapja, amiért fetreng —> nyilván az lenne a cél, hogy ne tudjon mindent is kihisztizni.

2. Ráüt a hátsójára —> ha a 4 fal között el is csattan egy egy szigorúan nevelési célzatú pofon, az mások előtt már csak a felháborodás miatt sem játszik.

3. Ignorálja, amivel előbb vagy utóbb abba hagyja a meddő cirkuszt.

2021. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3. Nem én írtam ki a múlt héten a kérdést, és nem is olvastam. Linkeld már be, légy szíves.
2021. aug. 19. 12:06
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Légy szíves mutass nekem egy olyan 2-3 évest, akire ha rájön a hiszti, és rászólsz, attól varázsütésre abbahagyja.
2021. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
6: az enyém abbahagyja. Komolyan! Persze tudom, hogy ez baromi ritka és marha nagy szerencsém van.😀
2021. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem erdekli, mit mondasz neki. Az en 2 evesem peldaul mostansag kezdett olyna hisztiket levagni,hogy mar boltba sem viszem. Es nem gondolnam, hogy valamit elrontottam, mert a két nagyobb gyerekemnél(7 és 5 évesek mar) szinte sosem volt ilyen,max egy-ket alkalommal.
2021. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

#8 vagyok

Nen voltam ertelmes:D

Szóval rászólok a gyerekre, de ignorál. Ebből masoknak ugy tunhet, hogy nem szolok ra,mert azt latjak, hogy fetreng az üvöltő gyerekem. Ezutan meg en kezdem ignorálni vagy igyekszem gyorsan elhagyni a boltot.

2021. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
Ki kell menni a boltból, el kell neki magyarázni, miért jöttünk ki, és hogy addig nem megyünk vissza, amíg abba nem hagyta a hisztit, mert úgysem kapja meg amit akar. Ha abbahagyta, visszamegyünk. Én 4-5x is eljátszom, amíg nem nyugszik le. Türelem kell hozzá. Gyeden vagyok, időm, mint a tenger, ezért vagyok vele otthon.
2021. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!