Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 órás munka indok arra,...

12 órás munka indok arra, hogy valaki ne foglalkozzon a gyerekével?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves gyerekünk, a párom 12 órázik.

Eleinte hazajött, fürdetett, pelenkázott. Kivette a részét a gyereknevelésből, de mióta a gyerek nyűgösebb, azóta nem.

5-kor végez, eszik, fürdik/zuhanyzik, és hétkor befekszik az ágyba, telefonozik 10-ig, aztan alszik.

Én elhiszem, hogy megterhelő 12 órán át a tűző napon dolgozni (tornateremnek a tetőjét csinálják), de annak a gyereknek apa kell. És ha visszamegyek dolgozni, akkor ezek alapján 3 éves korától se anyja, se apja nem lesz a gyereknek?

Azt gondolja, hogy én nem fáradok el, amikor napi 2 órákat alszok, mert mire visszaaludnék, addigra sír a kicsi. Nem azt várom el, hogy keljen hozzá éjszaka, de legalább 2-3 órát legyen vele, mert nem az van, hogy hazaesik, és este 7-kor már alszik, hanem 10-11-ig fent van, telefonozik, tv-zik.

Minden rám marad. Számlák fizetése, háztartás, gyerek.

Hétvégén se csinál többet, max 5 percig nevetteti a gyereket. Én tényleg normális vagyok, mindennap főzök, mert fizikailag áll helyt, főtt ételt kell ennie, erre annyit nem bír megcsinálni, hogy pár órát legyen ő a gyerekkel, vagy altassa hétvégén ő. Pedig eleinte tényleg egy aranyember volt, etette, pelenkázta, elzavart körmöshöz, fodrászhoz, mondta, hogy hívjam át a barátaimat, ő addig ellesz a kicsivel, most meg arra nem képes, hogy takarítson.


2021. aug. 20. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem indok. Attól, mert dolgozik, ugyanúgy kell foglalkoznia a gyerekkel. Szépen is nézett volna ki, hogy mivel anyám is meg apás is 12 órázik (plusz a busz utazás, ami 15 perc, de mivel visszafele ritkán jön, ezért még ugye a buszravárás is 30-45 perc), így nem foglalkoztak volna velünk. Pedig aztán az én szüleim Kisvárdán a baromfiba dolgoztak, minusz 5 fokba vágta anyám a csirkéket, apám meg emelgette a 15 kilós rekeszeket. Az se jobb, mint tetőn dolgozni 40 fokba. Plusz ugye leizzadtak, folyton betegek voltak. A csontjaik is szétfagytak, de így is anyám is meg apám is elláttak engem és a testvéreimet is. Én nem hagynám, mert ahogy te is mondtad: ha te is visszamész dolgozni, akkor nem fog senki a gyerekkel foglalkozni?
2021. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Beszélj vele. Valószínűleg ő is akarta azt a gyereket, úgyhogy vegye ki a részét! Esetleg beszéljétek meg, hogy hétköznap 1-2 ilyen pihenős estét kaphat, de a többin igenis gondozza a gyerekét! Sőt, amennyi pihenős estét kap, annyit adjon is vissza! Legyen 1-2 olyan este, amikor te megpróbálsz a háttérbe vonulni, és aktívan pihensz. Ő pelenkázik, fürdet, hordoz, játszik, ha fejed a tejed/tápszeres, akkor etet...
2021. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Menekül valamiért a gyereke elől vagy előled, nem akar közösségben lenni veletek. Beszélj vele, hogy miért csinálja, mert ha még, mint írod, ennyit fent van, annyira nem fáradt. Lehet, hogy kritizáltad, hogy nem jól csinál valamit a gyerek körül? Lehet, hogy valami függősége van, ami miatt bezárkózik? Addig egyébként oké lenne, ha azt mondja, hogy kér egy órát, amíg megérkezik haza agyilag is. De túlzás, hogy az énideje folyton fontosabb legyen, mint azok, akiket szeret.

Ha meg nem tudsz vele beszélni, egyszerűen hagyd rá a gyereket, nyomd a kezébe és menj el otthonról legalább 2-3 órára. Rá fog jönni, hogy az is munka, amit csinálsz. És ha ő nem kért eddig engedélyt "eltávra", neked sem kell. A kettőtök gyereke.

2021. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Valami történt és megváltozott. Beszélni kell vele.

Egyébként én is teljesen segítség nélkül voltam, minden házimunkát egyedül végeztem, éjszakáztam is a kicsi mellett, de sosem éreztem magam kimerültnek. De mindnyájan mások vagyunk és a gyerekek is.

2021. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

"És ha visszamegyek dolgozni, akkor ezek alapján 3 éves korától se anyja, se apja nem lesz a gyereknek?"


Nézd, ha előre látod, hogy te is ugyanezt fogod csinálni, akkor nem értem miért probléma, ha az apuka így viselkedik.



Amúgy meg igen, 12 óra munka után elfárad az ember. Más egy gyerekkel otthon lenni és leülni, elaludni napközben, nem takarítani ki, mert épp sir a gyerek, vagy nem főzni csak egy 10 perces valamit, mint 12 órát intenzíven ledolgozni. Mondjukmaz is igaz, hogy a telefonozás helyett lehetne a gyerekkel is.

2021. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

"Nézd, ha előre látod, hogy te is ugyanezt fogod csinálni, akkor nem értem miért probléma, ha az apuka így viselkedik."


Nem fogja ugyanezt csinálni, csak azt próbálta sugallni ezzel, hogy ha apuka letojhatja a gyerekét azért, mert k.rva fáradt munka után, akkor ennyi erővel ő is megtehetné ugyanezt attól a naptól, hogy visszamegy dolgozni. Olyan meg nyilván nincs, hogy senki nem foglalkozik a gyerekkel, mert inkább pihizne, tehát ennek pontosan az (lenne) a lényege, hogy apuka se tehesse ezt meg.

2021. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

"Amúgy meg igen, 12 óra munka után elfárad az ember. Más egy gyerekkel otthon lenni és leülni, elaludni napközben, nem takarítani ki, mert épp sir a gyerek, vagy nem főzni csak egy 10 perces valamit, mint 12 órát intenzíven ledolgozni."


Igen, tényleg? Mesélj még!

Apuka munkában is egész nap felnőttekkel van, míg anyuka nagyrészét otthon tölti a gyerekkel. És nem, nem minden gyerekkel lehet ám csucsukálni délután, főleg hogyha csak 30 perceket alszik, és mire elaludnál, már kelhetsz is felfele hozzá. Hazajön apuka, ledöglik, telefonozik, kialussza magát. Anyuka meg nem telefonozik ám órákat, nem veri a p1csájat a tv előtt. Ráadásul ha lehetne is aludni a gyerek mellett: 6-7 óra alvás egyhuzamban nem egyenlő az össze-vissza, 2-3 óránkénti egyhuzamban alvással.

2021. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

7.! Akkor legyél a tetőn 12 órán át, ahol nem 40 fok van, hanem akár 50 is lehet. Igen, nem helyes, ha semmit sem csinál otthon, de értük meg őt is.

Én is voltam otthon egész heteket pici gyerekkel egyedül, és minden rendben ment.

Sok esetben amikor elmúlik a gyerek születését övező eufória, az lesz,mint amit a kérdező írt.Éretlenek még a gyerekhez.

2021. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Beszéltél már vele erről, hogy mi ez a változás, mitől vett 180 fokos fordulatot a gyerekhez való hozzáállása? A gyerek születésnél bent volt? Tudom, fura kérdés, de pont a minap olvastam egy cikket arról, hogy azokat az apukákat, akik végignézték a szülést, PTSD gyötörheti. Ha esetleg ez áll fenn, az okozhatja ezt a változást, akkor pedig segítség kell neki. Szakszerű segítség. Ne ess neki, ne torkold le, hanem nyugodtan beszélj vele erről, hogy szükség van rá mint apára, és jó lenne ha kicsit jobban kivenné a részét.
2021. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

7!


Draga csillag, egyedülálló anyaként neveltem a gyerekemet a kezdetektől pár évig. Tudom mivel jar egy kisgyerek nevelése, gondozása. Nem kell belerokkanni, hidd el. Nem, nem kisangyalhoz volt szerencsém, hanem egy alvaszavaros, nehézen kezelhető gyerekhez, mégis megoldottam. Nem, nem nehezebb, mint a 12 órás fizikai munka. A gyerek nem hal bele, ha leülök 5 percre, ha később mosogatok el, ha épp 2 napig nem porszívózok fel, és hasonlók. Ellenben a szobán forgó apuka belehal, ha nem tud a munkájára figyelni és épp mellé lép a tetőn, az ő főnöke nem feltétlenül tolerálja az 5 perc és extra szunetet es azt sem, ha szanaszét hagyja a szerszámokat. Igen, tudom hogy neked és a hasonlóknak kb agysebeszet vagy nyitott szívműtét a mindennapos gyermekgondozás, de a valóságban meg lehet oldani.

Amúgy meg ha már kiemelsz egy mondatot, akkor tedd meg a másikkal is, kerlek: "Mondjukmaz is igaz, hogy a telefonozás helyett lehetne a gyerekkel is."

2021. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!