Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önkormányzati szülési támogatá...

Önkormányzati szülési támogatást igénybe vehetek így? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Van egy állandó lakcímem, ahol semmi nem jár. Egyébként nem is lakunk ott már nagyon régen.

Van egy ideiglenes címem, ott elég jelentős összeget adnak. Sok éve oda vagyok bejelentve, férjemnek ez az állandó lakcíme. Az első gyerek után ő igényelte meg ezt.

Illetve van egy cím, ahol ténylegesen lakunk. Itt valamiféle babacsomagot adnak, de én ide nem vagyok bejelentve egyáltalán, férjem pedig ideiglenesre.

Kérdés, hogy vajon valamelyiket igényelhetem-e, és melyiket?


2021. aug. 26. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,az állandót igényelhetnéd, ha lenne.

Férjed szintén az állandó helyit.


Nálunk az állandó címünk ahol van, semmit nem adnak.

Ideiglenesen be vagyok jelentkezve a városba anyáékhoz, ott adnak 50ezret. Mivel csak az ideiglenes címem az, és nem élek ott, így nem kapjuk meg...

2021. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom, amit az 1-es írt, mert nem értek hozzá. De akkor milyen logika alapján van ez? Mert ha PL.: valakinek Debrecenben van az állandó címe, de Sopronban a tartózkodási hely bejelentve, és ott is él, akkor ott látja el a védőnő, oda veszik fel a gyereket körzetis oviba/suliba.
2021. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk azt mondták, hogy onnan kapunk/igényelhetünk, ahova a baba "született" (az első lakcímkártyája szól).
2021. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez az utóbbi nálunk biztosan nincs így. A gyerekek értelemszerűen az én állandó lakcímemet kapták meg. De ennek ellenére megkaptuk a támogatást.
2021. aug. 26. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet helye válogatja. Nekünk ezt mondták, ez alapján kaptuk meg. Nem tudom, a ti esetetekben akkor mit vesznek majd figyelembe. Ha az első gyerekkel a férjed címére megkaptátok, akkor a következővel is valószínű kérhetitek onnan.
2021. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az állandó lakcím kellet ilyenhez.
2021. aug. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az állandó lakhelyes dolog. Amikor a fiam született, akkor kb 70 km-rel arrébb laktunk albérletben. Munka miatt költöztünk, így az állandó lakhely nem volt opció. Végig a tartózkodási hely szerint kezeltek. Oda jártam dokihoz, védőnőhöz. Sőt, amikor városrészen beül költöztünk, még körzetis oviba is emiatt vették fel (tartózkodási hely). Szép is lenne, ha beteg a gyerek, akkor bepattansz a kocsiba, és órákat utazol. Vagy napi bejárós lenne a gyerek az oviba, ami a világ másik végén van. Nekünk azt nézték, hogy szerepeljen a lakcímkártyán, ahol életvitelszerűen tartózkodunk.
2021. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!