Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek megbukik, az...

Ha egy gyerek megbukik, az miért a szülő meg a tanár hibája?

Figyelt kérdés

Alsós korig a szülő hibája, hogyha nem ellenőrzi a házit, nem olvastatja a gyereket, stb. Na de felsős korban meg gimnáziumban miért a szülő a hibás?


Nagyon sok g3c1 tanár van. Nekem olyan matektanárom volt, hogy nem magyarázta el rendesen a dolgokat, sokan nem értettük az anyagot, egymást korrepetáltuk 15 perces szünetekbe. Volt olyan tanárom, aki össze-vissza adta az anyagokat, volt olyan, hogy olyat kérdezett, amit nem is vettünk, stb. Ettől függetlenül mindenki össze tudta kaparni a kettest, max az a két diák nem, aki nem járt be órára, meg igazolatlanjuk volt.


Miért a szülő meg a (normálisan tanító) tanár a hibás? Most se a szülő, se a tanár nem tanulhatja meg a gyerek helyett az anyagot.


2021. aug. 27. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Normáliséknál nem hibás,csak a gyerek. Én első gimiben osztályismétlésre buktam,mert félévkor 5, év végén 3 tantárgyból buktam. Hogy miért? Mert egy büdös szót nem tanultam. Szüleim váltak,anya hitel miatt 3 helyen dolgozott,szóval nem ért rá pátyolgatni,meg amúgy is..

Sosem okoltam senkit,magamon kívül. Mai napig nem bántam meg,kellett az a pofon az élettől. Utána sosem buktam többé, tanultam,dolgoztam,19 éves korom óta eltartottam magam.

33/n

2021. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Mert annyira gyerekközpontú lett a világ, hogy már mindenért a szülő meg a tanár a hibás. Ha megnézed egy bizonyos réteg inkább a tanárt veri meg, mert a gyerek egyest kapott és így a gyerek azt hiszi, hogy neki mindent szabad. Nekem anyám azt mondta, hogy magamnak tanulok. Általánosban nagyon jó tanuló voltam. Gimi első félévében 3 tantárgyból buktam. Második év végén matekból is. Anyámat sose érdekelte, hogy kész van-e a házim, hogy értem-e az anyagot. Amúgy nekem a reál tárgyak nem mentek: matek, fizika, kémia. A matektanár a jó matekosok tudása szerint haladt. Én mindig lemaradtam. Egyedül a logaritmus ment közepesre. Fizikából legalább annyi könnyebbség volt, hogy ha már tudtad a képletet akkor a 2-es megvolt. Kémiában volt szöveges is, bemagoltam. Akkor, tiniként biztos lázadtam volna az ellen, ha anyámék ellenőrzik a házimat, a tudásomat de mostani fejjel jó lett volna ha nem hagynak magamra. Igaz, sok segítséget nem várhattam volna. Anyám csak 6 osztályt végzett plusz szakmát (most 70 éves)...apám se sokkal többet. Így is ember lett belőlem. Igaz nincs diplomám csak érettségim meg 3 okj-m, de jó munkahelyem van, egész jól keresek. Már van gyerekem. Nem leszek én sem olyan szigorú szerintem vele de ha jelzi majd, hogy valami nem megy és segítség kellene akkor biztosan megteszek mindent majd.
2021. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Mert ők a hibásak. A szülő nevelte ilyenre a gyereket és ő nem figyel rá most sem. Ha már döntés képes önálló ember lenne, nem lenne gyerek.
2021. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ha egy gyerek megbukik, a tanàr a hibàs. Magyarorszagon kötelező az iskolabajàras. Akkor tanitsa a tanàr, azèrt van ott. Ha nem sikerült megtanìtania, akkor nem jòl vegezte a dolgàt.
2021. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

4

Mégis mit tanítson töriből pl? Leadja az anyagot,azt be kell s.ggelni,nincs mese. Tán üljön mindegy gyerekkel otthon és mantrázza az évszámokat?

2021. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Egy jó tanár érdekesen tudja előadni a törit, így a diákok figyelni fognak.
2021. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

6

Ez egyértelmű. De ha van 30-40 évszám,azt akkor is be kell nyalni otthon,hiába énekli is el akár a tanár, plusz uralkodók nevei,csaták helye,ideje etc. :D

2021. aug. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon kevés évszámot kell tudni. Normális tanár nem évszámokat tanít és nem is azt kér számon.
2021. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

8

Mond valamit az a szó,hogy tanterv? A tanár nem azt tanít,amit akar. De mindegy,meddő vita..én egyik tanáromat sem okoltam a bukásaim miatt. Gondolom te a "az én gyerekem tökéletes és mindenki más hülye"kategória vagy,így befejezem a vitát. :)

2021. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De a figyelem édeskevés. Irodalomnál ha figyelsz, akkor megjegyzed, de ez se a tanáron múlik, hanem a diákon. Mateknál se elég csak az, hogy figyelsz.
2021. aug. 28. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!