Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a fiatok a 18. szülinapján bejelentené, hogy már fél éve titokban tanulmányozza az Iszlámot, és ma elmegy a mecsetbe letenni az eskütételt, hogy muszlim lesz?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 18:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

9, 10: csatlakozni az Iszlám Államhoz vagy felvenni az iszlám vallást nagyon nem ugyanaz. A világ egynegyede muszlim. A legnagyobb iszlám vallású ország Indonézia. A probléma leginkább a közel-keleti radikálisokkal van. De nem magával a vallással.


Mondom ezt úgy, hogy véleményem szerint az emberiségnek jobb lenne mindenféle vallás nélkül. De az embereknek kell a kapaszkodó, az iránymutatás. Én személy szerint nem hiszek semmiben, nem követek semmit. De ha választani kéne, akkor a buddhizmus tanítása állna hozzám a legközelebb.

2021. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%
Mélyen csalódnék. Nálam a vallások kb egy szinten vannak a horoszkóppal. Bár még talán annál is lejjebb, mert a horoszkópos cuccok általában pozitív dolgokra biztatják az embert, nem mások lenézésére, megalázására, legyilkolására.
2021. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Feltennék neki néhány kérdést az iszlámmal kapcsolatban, amikre nem valószínű, hogy fél év "tanulmányozás" után válaszolni tud. Ezek után megmondanám, hogy majd ha felnő ehhez agyilag is, akkor nem szólok bele, addig ne bohóckodjon.
2021. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
12%

Örülj neki, hogy a fiad INKÁBB ezt jelentette be, mint pl. azt hogy meleg hajlamai vannak és házasságra lép egy másik fiúval vagy épp azt, hogy drogfüggő, és nem tud tőle szabadulni, meg sorolhatnám..


Arról van szó, hogy a magyaroknak, vagyis nagy részüknek alapvetően torz képük van az iszlámról és ez nagyban a kormány félhazug propagandájának és az általuk felvásárolt tömegmédiának köszönhető, amikor úgy állítják be és azt sugallják, hogy a muszlimok szélsőségesen elfogultak és ott terrorista kiképzés folyik, akiktől félni kell, meg hasonlók..


Ne itt a többiek véleményét várd és hogy mennyire pontoznak le vagy fel egyes válaszokat.

Inkább menj el te is a fiaddal a mecsetbe és ismerd meg a közösséget és a vallást, aztán kialakíthatod a saját nézőpontod.

2021. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért 14, a melegellenes propagandát sikerült magadáévá tenned - attól függetlenül, hogy a többivel egyetértek, amit írtál...
2021. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy különösebben megbotránkoztatna. Vannak dolgok, amiknek sokkal kevésbé örülnék. Én keresztény vagyok, de vannak a családban, nekünk nem vér szerinti, török rokonaink, akik az iszlám vallást követik. Én szinte mindennel egyetértek a keresztény tanítások közül, kivéve azzal, hogy ez lenne az egyetlen, kizárólagos, valódi, helyes út Istenhez. Szerintem egy Isten van, de több út vezet hozzá. Bizonyos kérdésekben, főleg ebben egyetértek a bahá'í hitűekkel és az ókori manicheusokkal. Semlegesen állnék hozzá. Nem értem miért tolerálható a vallásellenesség, így az iszlamofóbia is, ha a nagy, politikailag korrekt világunkban már sok dolgot ki sem szabad mondani.
2022. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!