Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban mi...

Szerintetek a mai világban mi az a minimum életkor, ami alatt felelőtlenségnek gondoltok gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Persze, természetesen nem csak életkor kérdése. Párkapcsolat milyensége, anyagiak, munkahely stb.


Viszont nézzetek gonosznak vagy felszínesnek, de ha a mai világban meghallom, hogy valakinek 18-22 évesen gyereke van, automatikusan az ugrik be, hogy az illető nem túl okos vagy előrelátó, és még finoman fejeztem ki magam. Egyszerűen azonnal negatív következtetéseket vonok le, ami persze tudom, hogy nem feltétlen helyes.


Az ember manapság minimum 18 éves koráig tanul, ha nem is megy tovább, hanem elkezd dolgozni, akkor sem tudom elképzelni, hogy egy szakmunkás fizetésből 2-3 év alatt ott tartson, hogy biztonsággal vállaljon gyereket.


Ti mit gondoltok? Nektek vannak ilyen gondolataitok egy fiatal anyuka láttán? Esetleg tudtok olyan sztorit mondani (akár saját, akár ismerősét), ami cáfolja a meglátásom?

Nem szeretnék veszekedést gerjeszeni, inkább a kicsit (ilyen téren) szűk látóköröm szélesíteném.


2021. okt. 17. 12:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként az a poén, hogy az első pár válaszoló megsértődött, magára vette a dolgot meg elkezdett hepciáskodni és a saját példáját felhozni, mintha nem tudnák, hogy manapság egy 18-22 éves lánynak kb. semmije nincs önerőből és mintha nem lenne igaz, hogy az ennyi idős lányok általában felelőtlenül, mások pénzére, szülőkre, pasira alapozva vállalnak gyereket.


Azért, mert vannak kivételek, attól még általánosságban igaz, hogy az ilyen fiatalok gyerekvállalása nem túl tudatos dolog.

2021. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%

Kedves, 10-es, ezt írtad.


"Kevdesem, 18 éves koromra érettségim és szakmám volt, két éve suli mellett munkaviszonyban dolgoztam segédápolóként a kórházban. Érettségi után is ott helyezkedtem el főállásban."


Mondtam, hogy ne 20-30 éves példákat hozzatok, mert az, abszurd. 2021 van, ma 18 éves korodra tulképp. nem is tudsz szakmát csinálni 18 éves korodra, iskola mellett dolgozni pláne nem, az a kevés szakmunkás képzés, ami mellett ez elképzelhető, az ad havi 15 ezer ösztöndíjat és ennyi.


Ma hova vesznek fel 16-17 éveseket dolgozni? Még diákmunkára sem igazán, főleg nem év közben.

2021. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%

1es vagyok. Mi albérletben éltünk. Illetve ugy albérlet, hogy ferjem főnökének a háza volt. Volt egy szerződésünk, 5 évre szolt, hogy itt lakhatunk, azzal a feltetellel, hogy férjem nála dolgozik, addig nem tehet ki minket.

Idén, igaz hitel segítségével, de megvettük a házat.

Oké, nem egy rozsadombi palota, mert Székesfehérvartól 30km-re egy kis zsákfalu, egy 30éves kádarkocka házzal. De ezt a hitelt kifizetjük par év alatt és a mienk.


Ja és nem 20 éves a sztori... ahogy a 6os írja.

26 éves vagyok. 2 és 4 évesek a gyerekeim


1es voltam

2021. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Felelseges ennyire megsértődni, szerintem elég normális hangnemben írtam ki a kérdést.


1. válaszoló: Ezek szerint 18 és 22 éves korod között sikerült olyan munkahelyen dolgoznod, ahol a mai átlaghoz képest kiemelkedő fizetést kaptál. Szerencsés dolog:)


3. válaszadó: Az tetszik a sztoriban, hogy volt egy terved a fejlődésre és a céljaid elérésére. Azt viszont el sem tudom képzelni, hogy segédápolói fizetésből hogyan lehet gyereket nevelni:)


4. Szép karrier, a nettó 200 ezres kezdő fizu manapság ritkaság, 2 év múlva 400, 6 év múlva 800 ezer szép. Nyilván erre vállalható gyerek, csak többségében nem ezt látom.

2021. okt. 17. 14:12
 15/26 anonim ***** válasza:
19%
Attól függ. Ha megvannak az anyagiak, a gyerek nem éhezik, van hol lakni és így tovább akkor tökmindegy hány éves valaki. Főleg ha azt veszed, hogy simán lehet egy 18-20 évesnek 30 éves férje is. Túl sok tényező kell a gyerekhez. De még mindig jobb fiatalon szülni, mint várni mindig valamire amíg végül már nem jön össze a gyerek. Azt meg sose tudod már meg, hogy na vajon 10-15 éve még sikerült volna e.
2021. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
40%

Hol írtam, hogy segédápoló fizetésből neveltem?

Suli mellett dolgoztam segédápolóként, ápolónak tanultam. Intenzív osztályon dolgoztam, miután végeztem. Ágy melletti pótlék 100 járt, műszakpótlék sem volt rossz.

A két év gyes, na az durva volt. De arról meg nem én tehettem. Jogosult lettem volna gyedre, de ugye megszüntették.

2021. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Oké, akkor felteszem máshogy a kérdést, hátha így kevésbé sértő és jobban érthető:

A mai világban hogyan tud az ember 18-20-22 éves korára megteremteni az anyagi feltételeket a gyerekvállaláshoz?

Pl. érdekel, hogy aki 20 évesen nettó 400 ezret keresett, annak mi volt a végzettsége?

Manapság azt látom, hogy vagy gyorsan szerez az ember valami végzettséget, cserébe hamar elkezd dolgozni de általában gagyi fizuért, vagy sok évet tanul ahhoz, hogy később egy jól fizető melója legyen, de közben eltelik egy csomó idő és öregszik.

2021. okt. 17. 14:19
 18/26 anonim ***** válasza:
51%
Pl családi vállalkozásban dolgozik, amit már a szülei vagy nagyszülei felfuttattak. Vagy mint említettem a férje már 25-30 éves mérnök, IT-s vagy épp villanyszerelő. Ennyi.
2021. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%
Az a baj, hogy azt hiszitek, milliós összeg alatt nem lehet belevágni.
2021. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Utolsó: nyilán ez egyéni igeny kérdése. Én pl. valóban nem vágnék bele pár milliós megtakarítás nélkul. Én nem tudnék egy gyerekkel nyugodtan élni úgy, hogy ha jön valami váratlan kiadás (elromlott mosógép, drágább orvosi ellátás szükségessége, pár havi kaúció kifizetése, autó megjavítása stb), akkor nem tudom azonnal kifizetni.

Sőt, én úgy sem vállalnék gyereket, ha egyedül nem tudnám eltartani.

2021. okt. 17. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!