Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rezidensként érdemes gyereket...

Rezidensként érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, hogy akinek még van 3 év a rezidens képzéséből, az gyereket vállal erre az időszakra?

Tegyük fel, hogy az apa megy gyesre.



2021. nov. 5. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Nekem több kollégám is a rezidens képzés alatt vállalt kisbabát. Nem lesz belőle semmi hátrányod. Megszakíthatod a képzést és a GYED-ből talán valamennyit be is tudsz számítani a képzésbe talán. Mi is próbálkoztunk már a képzés alatt, végül a szakvizsga után sikerült a baba.
2021. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Derjaderja ***** válasza:
5%

Hogyhogy az apa megy gyesre? Most mire gondolsz, mikortól van otthon az apa? GYES 2 éves kor utàn van, nem szoktak rá otthon maradni.

Amúgy én szakvizsga utánra gondoltam a babát, mert arra gondoltam, bármi törtènhet a párommal neadjisten, és egy általanos orvos és egy szakorvos lehetőségei nagyon különböznek.

Más kérdés, hogy mire a ház, a párkapcsolat, minden úgy állt, eltelt még egy kis idő, és végül 2 évvel szakvizsga után szültem. Nekem amúgy ez a szakmailag egyik legértékesebb időszak volt, szakorvosként egy kis rutin, örülök, hogy így alakult.

Azért sem szívesen szültem volna szakkèpzés alatt, mert elég lelkes voltam minden gyaxin, plusz másod-harmadállásaim is voltak, főleg kalandvágyból.

Ezek olyan évek, amik nagyon kellenek a szakmában.

Semmiképp nem hagynám ott a gyerekeket az apjukra, a mi szakmánkban az bírhatatlan. Se jó orvos, se jó anya nem lettem volna.

Anyakènt a 8 órás munka is nehéz lesz (mármint hogy lehet ebben a szakmában csak napi 8 órát dolgozni? És akkor meg oktatás, kutatás, önkèpzés, pofilèpítés...), így is aggódom, mi lesz, ha jövőre visszamegyek.

2021. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akadálya nincs a dolognak, nálunk is sokan vállaltak rezidensképzés alatt gyereket. Ez egyéni helyzet kérdése is, ki mit tud vállalni. Biológiai szempontból nyilván jó döntés 30 előtt megszülni az elsőt, így ha valaki úgy érzi, az élethelyzete lehetővé teszi, miért ne?
2021. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!