Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, akik otthon vannak a...

Anyák, akik otthon vannak a gyerekkel: hogy bírjátok a monotonitást?

Figyelt kérdés
Már hetek óta úgy érzem magam, mint aki depressziós. Nincs kihez szólnom. Magányos vagyok. Mindennap ugyanolyan. Legelőször este fél hétkor szól hozzám a párom, mert akkor ér haza.
2021. nov. 16. 17:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

A gyári szalagmunkához képest, az itthonlét számomra igen változatos 😅

Mennyi idős a gyerkőc?

Esetleg telefonon nem tudsz hívni valakit?

Vagy járszótéren más anyukákkal beszélni?

Az ismerős kisboltban egy pár jó szó a pénztárossal?

Fodrász, manikűrös?

2021. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Messengeren szoktam beszélgetni, hangüziket küldök vagy telefonálok anyukámmal, barátnővel pár percet. Át szoktam menni anyósékhoz is a gyerekkel vagy csak elmegyünk sétálni. Ha nincs is kihez szólnom, legalább nem a 4 falat bámulom. Bekapcsolom a rádiót, szól a zene amikor főzök...most már kezdem megszokni ezt az inger mentes életet.
2021. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Tanulj. Én most csinálom a fősulit,és mindent érzek,csak monotonitást nem. Ez az utolsó fél évem,és merem remélni,hogy februártól már csak a gyerek+ háztartás marad nekem.
2021. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3 hónapos.

De tudok, viszont nem mindenki ér rá mindig, és napközben ők is dolgoznak.

November van, senki nincs a játszótéren a 14-15 évesek kivételével.

Mégis hova menjek egy állandóan síró gyerekkel a faluban? Buszozzak be a városba és menjek el a papírírószerbe?

2021. nov. 16. 17:50
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Én bandáztam más anyukákkal. Sokat sétáltunk babakocsival, közben tudtunk beszélgetni. Ha van a környezetedben olyan, akinek hasonló korú a babája, beszéljetek meg találkozót.
2021. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tanulni nem hiszem hogy tudnék egy 3 hónapos mellett, főleg hogy éjszakánként vagy 10x felkel, de tervben van egy okj-s tanfolyam a gyerek másfél-két éves korában.
2021. nov. 16. 17:51
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

"Mégis hova menjek egy állandóan síró gyerekkel a faluban? Buszozzak be a városba és menjek el a papírírószerbe?"

Mégis honnan kéne tudnunk h faluban laksz, nincs autód és állandóan sír a gyerek?

Egy falusi boltban pláne szóba lehet elegyedni bárkivel.

2021. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon nehéz volt. Én amúgy is egy pörgős ember vagyok, aki állandóan ide-oda megy, én is a depresszió határát súroltam adott pillanatban. Én fél év után elkezdtem részmunkaidőben dolgozni - nagyon jót tett mindannyiunknak. Amúgy is így terveztük, az én munkámat a férjem vette át, mikor elmentem szülni, így ő annyival többet tud most a babával lenni, és nekem is van némi változatosság a napokban. Nekem mondjuk a munkám is olyan, hogy minél hamarabb újra be kellett állnom, de nagyon szeretem is, mikor abbahagytam, már attól magam alatt voltam :/
2021. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem volt monoton..

3 hónapos korában próbáltam a napirendet összerakni, hogy végre normálisan legyünk.


De ilyentájt nekem is volt egy mélypontom

Elkezdett hullani a hajam is stb


Bár én most 3,5 éve vagyok itthon, most sem monoton.

Minden nap van valami

2021. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

2 és fél éves a nagyobbik, 2honapos a kicsi. Ergo 2és fél éve vagyok itthon. Nekem nem monoton, feltalálom magam...


Vezetem a háztartást, minden nap főzök. Ezzel úgy délre meg is vagyok a 2 gyerekkel is. Hát meg 1el milyen könnyű volt...


Falun lakunk mi is. Delutánonként setálunk, vannak hasonló korú gyerekes ismerőseim. Hol mi megyünk, hol ők jönnek. Igaz nekem van autóm, de 4honapig szervíz alatt volt, akkor se állt meg az élet. Felültünk a vonatra, bementünk a városba. Fagyizni, szökőkutat nézni, ruhát venni. Anyáékhoz is sokat járunk.

Emellett udvart rendezek, van kiskertem is minden évben.


Mind a 2 gyerekem kel a mai napig éjjel (a kicsi 2óránként) megis van erőnk csavarogni hál isten (még így 3an én a 2 gyerekkel is).

2021. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!