Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Merre laktok, és a...

Anyukák! Merre laktok, és a településetek mennyi programot kínál kisgyerekes szülőknek?

Figyelt kérdés

Elsősorban vidéki édesanyák válasza érdekelne, mert Budapesten nyilván van mindenféle program kismamáknak, babáknak, gyerekeknek.

Én egy alföldi kisvárosban lakom, itt abszolút semmi nincs 2 játszótéren kívül, nem egy gyerekvállalásra "alkalmas" település. Ha baba-mama foglalkozásra szeretnék menni, 40 kilométert kell utaznom, ami időigényes és fárasztó, ezért már nem is járunk ilyen helyekre.


2021. nov. 18. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Mi Pest megyében élünk, egy kisebb faluban. Konkrétan itt kimerül a program annyiban, hogy van 2-3 játszótér, illetve a védőnő tart heti 1x baba-mama klubot, itt van lehetőség másokkal is találkozni.


Egyébként tőlünk kb 10 perc autó útra már kicsit több a lehetőség, több játszótér, illetve van baba úszás a helyi uszodába heti 1x :)

2021. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

Miért kéne, hogy a település szolgáltasson programot? Nem kötekedésből, csak nekem ezek a baba-mama klub és társaik annyira erőltetettek és művigyorgásosak, hogy ha fizetnének érte sem járnék el.


Nálunk egyébként (Pest megyei kisközség) játszótér sincs, de a kertben vannak játékaik a gyerekeknek, illetve az állatokkal is elvannak. Segítenek a kertben, mindegyik gyereknek a legnagyobb élmény volt 2 évesen, hogy ők ültethették el a borsót, aztán meg is dézsmálták a nagy részét. 😄 Hétvégente eljárunk kirándulni, állatkertbe, Dunapartra, játszóházba, nagyobb játszóterekre (hinta, csúszda és homokozó otthon is van), bábszínházba, stb. Hét közben bőven elég a kertünk, a benti játékok, könyvek, a cicák, tyúkok és a nagyoknak az ovi.

2021. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Mi egy Baranya megyei kisvárosban. Tényleg nagyon kicsi. Méretéhez képest egész jó a felhozatal, bár az elmúlt két évben sok szokásos program elmaradt, de amúgy minden évben vannak szezonális gyerekprogramok, pl gyereknap ugrálóvárral, fellépőkkel, szokott lenni halloween buli, mikulás program, nagyobbaknak a városi könyvtár szervez minden évben városismereti kincskeresést, augusztusban volt csillaghullás-néző piknik, ahova jött előadó is, az elég érdekes volt, bár ez nem kimondottan gyerekprogram volt, de sok gyerek is eljött. Meg idén adtak át egy eszméletlenül király játszóteret, van benne játszó rész az egészen piciknek, a kicsit nagyobbaknak, és a tiniknek, felnőtteknek is van pl kosárpálya, meg kondi gépek. Sokan szidják a városvezetést, de szerintem nagyon klassz, hogy a lehetőségekhez képest sok programot szerveznek.


Amit én innen hiányolok, azok a rendszeres programok. Mi korábban Pécsen laktunk, ott volt babartorna, ringató, maminbaba torna, meg minden ilyesmi, itt ilyenek nincsenek. Igaz, engem már ez nem érint, nem babák már a gyerekeim, de sajnos ovis torna sincs, ami sport van gyerekeknek, az a foci, a balett és a box (az nagyobbaknak, és erről csak hallomásból tudok), így az ovisom focira jár, mondjuk imádja, és tényleg jó, ráadásul fizetni sem kell érte, az önkormányzat állja.

2021. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Mi egy nyugat-magyarországi községben lakunk és egész jól fejlett kis település. Kb 1200-an laknak itt. Van két játszóterünk, és hetente Ringató foglalkozás, plusz baba-mama klub keretében össze szoktunk gyűlni. Játékos, zenés foglalkozásokat tart a kicsiknek a helyi kultúrvezető, és őszintén örülünk egymásnak, jó kimozdulni velük. Némelyik anyukával soronkívül is gyakran visszük a gyerekeinket közösen sétálni, játszótérre. Néha meghívnak a művházba zenészeket, bábosokat, gyermekpszichológiai előadásokat, mesedélutánokat is tartanak.

Én teljesen meg vagyok elégedve az itteni dolgokkal :)

2021. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi Tolna megyei városban élünk. Itt jó programok vannak: a lakótelepen minden második sarkon korszerű és változatos játszótér, van hordozós klub, többféle ringató, babakoncert, ovi zene, pamacsoló, babaúszás, sokszor tartanak különböző tanfolyamokat a védőnők is (pl babajóga, babamasszáz), gyerekkönyvtár kakaópartikkal, de ha valamilyen rendezvény van, akkor nagyon sok színes programmal várják a kicsiket (arcfestés, légvár, állatsimogató, koncertek, stb.) sűrűn vannak színházi előadások, kiállítások vagy rajzversenyek a nagyobbaknak, szóval szerintem gyerek vállalás szempontjából egy nagyon élhető település.
2021. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tatabányán élünk. Itt van heti rendszerességgel Kerekítő, Ringató foglalkozás, baba-mama hordozós klub, babaúszás, játszóház.
2021. nov. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi tolna megyei faluban élünk. Van egy játszótér, meg heti egyszer egy hölgy tart ringatót. Ami rendszeres az ennyi, emellett a helyi civilszervezet (vagymi) tavaly például szervezett a játszótérre egy tök jó kis gyerekbulit, volt légvár, arcfestés, Csurgó koncert meg csomó játék. Ilyen minden évben szokott lenni párszor azt hiszem, csak nekünk tavaly volt először aktuális, és tavaly csak egy volt vmikor nyáron a covid miatt. Ennyi. 20 km-re van tőlünk Szekszárd meg Paks is, ott biztos több lehetőség van meg nincs olyan messze, de nekünk végülis elég ennyi egyelőre. Feltaláljuk magunkat itthon.
2021. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es, én pont Paksról írtam. :)


5-ös vagyok

2021. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!