Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Internet a gyereknek? Okoskütyü?

Internet a gyereknek? Okoskütyü?

Figyelt kérdés

Sziasztok Szülők!


Kinek milyen okoskütyüket használnak a gyermekei? A gyerekek milyen idősek? Mennyit és hogyan használják(felügyelet)?

Tartottatok nekik felvilágosítást az internet használatáról? Ha igen, hogyan?


FONTOS:

Nem vitát akarok, hanem tapasztalatokat!

Nekem még kicsik, nem használnak ilyesmit, de előbb vagy utóbb fognak.


A poszt a legutóbbi YouTube bortány miatt született!



#internet #gyerekek #YouTube #botrány #Beszéltetekróla #Vigyázzunk rájuk
2021. nov. 20. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

12 éves korom óta vagyok fenn a neten mindenféle ellenőrzés vagy korlátozás nélkül, mert a szüleim nem értenek az ilyesmihez. Szóval még olyan felvilágosításom se volt ha kérdeztem valamit (akkor méginkább divatban voltak az ilyen "ha nem küldöd ezt tovább 10 ismerősödnek, töröl a Facebook")


Semmi negatív hatása nem lett, most 20 vagyok.

2021. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Internet sem különbözik annyira a való világtól. Arra kell a gyereket megtanítani, hogy idegenekhez hogyan viszonyuljanak helyesen, mit szabad/nem szabad velük csinálni, meg hogy az interneten idegenek vannak és mivel nem látod őket, még anya és apa is idegenként kezelendő a neten keresztül. Ezeket betartva nem lesz semmi gond.


A kérdéses botrány szerintem sokkal inkább a sztársághoz köthető, mintsem a nethez. A híres (én mondjuk sosem hallottam előtte róla, de ez nem mérvadó) YouTuber nem azért tudta levetkőztetni a rajongóját, mert a neten volt, hanem mert a rajongója volt. Ha élőben találkoztak volna, az ismertsége miatt ugyanúgy, vagy még inkább működött volna. A nagy zenekarok, színészek, más híres emberek élőben ugyanúgy vissza tudtak évtizedek óta élni a hírnevükkel és hogy mások felnéznek rájuk. A netnek ebben a történetben csak annyi szerepe van, hogy a neten talán(?) könnyebb ma híressé válni bizonyos körben. De a gyereknek azt kell megtanítani, hogy bizonyos dolgokat még a híres bácsinak sem szabad megtenni, mert őt idegenként kell kezelni - nem azért, mert a neten van, hanem mert ő nem valódi ismerős élőben sem...

2021. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!