Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy olyan gyereket, aki...

Ha egy olyan gyereket, aki hiszti következtében a szüleit is csapkodja, úgy nyugtatnak meg, hogy megölelik, megpuszilják, azok a későbbiekben szeretet és figyelem kicsikarása miatt nem fogják ütni-verni a családjukat?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem fogjàk. Tèged mi nyugtat meg miközben kiborulsz, ha ordibàlnak veled vagy ha megèrtèssel, szeretettel kezelnek?
2021. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem az nyugtat meg, ha egyedül lehetek.
2021. nov. 27. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekeknél is a szitutól függ.

Én csak megkérdezem, hogy "Megöleljelek?" Ha arra van szüksége, akkor jön . De van, hogy csak ki kell sírnia magát és megnyugszik.

A lényeg, hogy tudasd vele te ott vagy, ha kellesz, de hagyd, hogy ő birkózzon meg a dühével.

2021. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Miért hogy nyugtassák meg? Elverjék ők is? A lehető legjobb módszer megnyugtatásra a szeretet.

Biztos megint olyan vagy, aki a tesóval és gyerekeivel él együtt és keresi a hibát a nevelésben, holott neked nincs gyereked.

2021. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Én biztosan nem ölelném meg és nem is fogadná el, ha nekiáll csapkodni akkor már be van kattanva. Mivel én is emberből vagyok nekem sem esik jól ez a viselkedés és volt már, hogy elfenekeltem. Sok hatása nem volt, úgyhogy inkább elmondom neki, hogy ezt nem szabad, arrébb megyek és hamar abbahagyja.
2021. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerekfüggő hogyan kell ilyenkor viselkedni vele, ahogy felnőtteknél sem reagálunk egyformán különböző szituációkra és a dühünket sem lehet egyformán kezelni. Maximum azzal lehet "elferdíteni" egy gyereket/embert, ha nem jól kezeled a dühét. Szerintem sokkal nagyobb kárt okoz, ha cserébe te is megcsapkodod, mintha ismered, teret hagysz neki, beszélgetsz vele, vagy megszeretgeted (hiszen tudod, hogy éppen mire van igénye). Ha én dühös vagyok, akkor békén kell hagyni, egyedül. Ha megszeretgetnek, azt nem tudom kezelni, ellököm, nincs kedvem... Ha megcsapkodnának, akkor eldurranna az agyam.
2021. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: van olyan gyerek is, aki azt igènyli ilyenkor, hogy hagyjàk bèkèn. Gondolom konkrèt szemèly ihlette a kèrdèst. Biztosan tudjàk a szülei, a sajàt gyereküknek mi segìt ilyenkor.


5: emberből vagy, viszont a te agyad van annyira fejlett, hogy tudd kezelni az indulataidat, feszült helyzeteket. A csapkodàs,kiborulàs nem neked szòl szemèlyesen. A gyermek verèsèt nem minősìtem, viszont ha ìgy reagàlsz, akkor èrzelmileg nem vagy felnőtt, tanuld meg először a sajàt indulataidat kezelni, ès akkor vàrd el egy ilyenkor ösztönlèny szintjèn működő kisgyerektől is.

2021. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
7 ne oktass ki, nem vagy nekem senkim se, hogy neked akarjak megfelelni. Semmi baja nem lett attól, hogy elfenekeltem, meg is érdemelte, nem fogom tolerálni, hogy üsse, rúgja az anyját, de hatásos módszernek nem láttam a fenekelést, így nem is szoktam alkalmazni. Nem vagyok a fizikai bántalmazásnak a híve, de azért erősen a ló túloldala, ha egy szülő az éppen őt szarrá rugó gyerekét elkezdi ölelgetni.
2021. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!