Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másoknak is nehéz elfogadni/fe...

Másoknak is nehéz elfogadni/felfogni, hogy két gyerekük lesz?

Figyelt kérdés
A lányom 2020 áprilisában született. A fiam 2022 március végén fog megszületni. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ketten lesznek. Olyan gyorsan átálltam az elsőnél, hogy lesz egy babánk, de most a másodiknál el se tudom képzelni, hogy mi lesz és milyen lesz. Hogy lesz két gyerekre időm és energiám.
2021. dec. 23. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nem volt nehéz, mert akkor jött a második, amikor szerettük volna.
2021. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

EGy gyereknél az anya túlterhelt, folyton másoktól kér tanácsot.

Kettőnél már tapasztalt, és ügyesen menedzseli a családot.

Három (vagy több) gyereknél már ő segít tapasztalatlanabb fiatalabb egy-gyerekes anyukáknak.


:)))

2021. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Nekünk nem becsúszott a baba. Nekünk is akkor "jött", amikor terveztük, alapból 2-2,5 évet akartunk a két gyerek között.


#2

Látom ezt a nagy "segítséget".

2021. dec. 23. 15:43
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem is terveztük a másodikat, mégis örültünk neki.

Pont az első gyerek nagyobb változás a fiatal pár életében, úgyhogy nem értem, mit nem lehet ezen elfogadni.

2021. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 tervezett van, 3-3 év korkülönbséggel.

ne aggódj. Hamar átfogsz állni, mert már van rutinod.

2021. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Egy gyerekkel nehéz elképzelni, hogy milyen lesz kettővel. Kettőnél meg nem tudod milyen hárommal (nekem három van, mindegyiknél megvolt, hogy hogyan fogom megoldani, meg mi hogy lesz, hogy lesz időm... Aztán belerázódtam). Lesz időd, mert megtanulsz logisztikázni 🙂. Az eleje lesz döcögős, aztán kialakul a két gyerekes rutin. Aztán else tudod majd képzelni újra, milyen volt amikor csak egy volt, annyira természetes lesz, hogy ketten vannak 🙂.
2021. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tudom elképzelni, úgyhogy egyelőre nem is lesz :D
2021. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálam 2 és fél év van köztük. 3 honapos most a kicsi.


En sem tudtam elképzelni, hogy is lesz. Hogy fogok kettőt szeretni.

A naggyal már olyan jó rutinunk volt, olyan könnyü volt minden, most kezdhetek előről mindent megtervezni.

Folyamat ilyenek jartak a fejemben.


Aztán meglett a kicsi. Egyszerűen elláttam, de nem tudtam ugy szeretni, kötődni, mint a nagyhoz. Iszonyú sokat sírtam emiatt. 2 hét kellett, hogy belerázodjak ebbe a 2 gyerekes létbe.

Azota rájöttem, nem sokkal nehezebb a 2 gyerek, sőt. A kicsivel nem kell újratanulnom a dolgokat, kevesebbet aggódok, stb.


Ami viszont a mai napig nehéz, a naggyal keztesben minősegi időt töltenem. A kicsi ugye sokszor eszik, altatni kell, mellette ott a háztartás, főzés, amit senki nem csinál meg helyettem.

Nekem egyedül ez a kihívás benne.

2021. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk három és fél éven belül született az első három, és utána 3 évvel a negyedik. Tettem a dolgom, nem volt időm azon rágódni, hogy jajjmilesz....

Te is felnősz a feladathoz.

2021. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem másfél év van a fiúk között , könnyebb mint gondoltam ! :)
2021. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!