Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alábbi házimunkákat hány...

Az alábbi házimunkákat hány éves kortól lehet rábízni egy gyerekre?

Figyelt kérdés

Macska etetése, friss víz tétele, alom takarítás

Mosogatógép be-kipakolása

Mosás berakása, kipakolás

Felmosás

Nagybevásárlás utáni elpakolás

Fürdő takarítása

Szemét levitele


2022. jan. 1. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
3-4 évesen már aktívan besegíthet ezekbe, 5-6 évesen meg is tudja csinálni. Legalábbis a fiam meg tudta 6 évesen. Egyetlen kivétel a szemét levitele volt, amit meg tudott csinálni, de a kapu kulcsot nem tudta jól elfordítani, mert régi volt a zár, ez akadályozta meg ebben 6 évesen. De ha ügyesen hajtotta be az ajtót, úgy, hogy nem csukódott be, akkor simán vissza is jött.
2022. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Felmosás, bevásárlás utáni elpakolás, szemét - 7-10 éves

Macska ellátása, mosogatógép, mosás - 10-12 éves

Fürdőszoba takarítás - 14, ott azért vannak veszélyes vegyszerek, amiket még csak véletlenül sem kellene összekeverni meg hasonlók...

7 éves kor előtt szerintem ami elvárható, az a saját szobában a holmi összepakolása, ruhahajtogatás, portörlés, esetleg porszívózás, kis segítség a konyhában...

2022. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés az, hogy mit értesz rábîzás alatt..


A 3 évesem ad a macskának enni, ha megkérem. ( alom nincs, kinti)


A mosogatógèpet segît kipakolni ( éleseket én ès magasra èn pakolok)

Piszkosat még nem hagyom, de ő indîtja el.


Mosásnál még nem jól válogatja ki a ruhákat ( nyilván) de vepakolni elindîtani tudja a gépet.


Vevásàrlás utàn szonte teljesen elpakolnak a 2 èves tesóval.


Fürdő az szerintem a vegyszerek miatt 10 év után..

szemètlevitel itt nincs, kertesben lakunk.



Szerinem ez alapján a legtöbbet 10 évesen napi rutin szerűen el lehet vàrni, tehát ha tele a szemetes, akkor egyedül is eszébejuthat, hogy le kell vinni, vagy nem kell ellenőrizni már 8 évesen sem , ha megkéred rakjon oda egy mosást.



Viszont ez csak akkor megy, ha mint ahogy mi is folyamatában vbefogjuk őket.

Most mèg jàtèk nekik.

2022. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Én inkább megcsinálom!
2022. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

4. Nagyon jó, de majd ha 16 évesen üvöltözöl vele, hogy semmit nem segít, jusson eszedbe, hogy nem az ő hibája.


Egyébként ezek 6-10 éves kor között jó feladatok. Bár az egyik hozzászólóval egyet értek, hogy a fürdőt nem bíznám rá. Esetleg csak olyat, hogy tükröt letakarítani.

2022. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ötös, nem a négyes vagyok, de belepofázok azért. Nincs összefüggés a korai rábízás és a kamaszkori/felnőttkori trehányság között. Mindig jókat röhögök amikor a kisovis gyerekek anyukái büszkén osztják a lusta kamaszokét, hogy rá kellett volna szoktatni, bezzeg az ő hatévese hogy pakolja a mosógépet... Egy tíz év múlva érdemes újra feldobni témát. :-)


Kérdésre válaszolva: ezek mindegyike technikailag elvégzhető egy kisiskolásnak, felügyelet mellett. Én vegyszereket nem szívesen adnék gyerek kezébe kamaszkor előtt, még felnőttként is jártam úgy, hogy benéztem a hipós rongyot, és ugyanazzal kezdtem ecetezni... Ezentúl a bőrüknek sem tesz jót.

2022. jan. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 akkor sem fogok befogni házimunkára egy 3 évest.Hol éltek?!Sok lusta.
2022. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szintjenek megfelelően, egészen totyogos korától kezdve segít ezekben. Most már kamasz, automatikusan csinálja ezeket, nem kell külön kérni. Szerintem igenis van összefüggés ezek között, ha valaki kiskorában rá lett szoktatva a házimunkára, akkor felnőtt korában sem fog idegenkedni tőle. Nekem a fenekem is ki volt nyalva kiskoromban, semmi ilyesmit nem kellett csinálnom és meg is szenvedtem azzal, hogy beépítsem a napi rutinomba és természetes legyen.
2022. jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6. Nincs összefüggés? Ha logikusan végig gondolod is van. Pl. Nem a 18 évestől kell várni, hogy főzzön, hanem már a pici babát belevonni a főzésbe. Megmutogatni neki az alapanyagokat stb és később egyre több mindent bízni rá. Tőlem mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné de hidd el baromi erős az összefüggés :)
2022. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig meg lehet ám útáltatni vele a házimunkát.

Szófogadó gyerek voltam, mindig megcsináltam, amit kellett...de nagyon útáltam a bevásárlást, portörlést, mosogatást, a főzésben való részvételt...

Kamasz koromban már többször mondtam nem-et...

Egyébként a fiam is szívesen segített az ovis kor végéig... aztán egyre kevésbé. Most kamaszként néha kitakarítja a szobáját 🙂

2022. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!