Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon távoli rokonság van...

Nagyon távoli rokonság van köztünk. Lehet gond ebből?

Figyelt kérdés

Nyáron a nővérem esküvőjén anyukám egyik idős rokona megismerte a páromat és állította, hogy neki a valakije. Emiatt utána jártunk és valóban a dédszüleink testvérek voltak. Az ő nagyszülei anno fiatalon külföldre költöztek így lehet sosem derült volna ki.

Azóta sokat gondolkozunk azon, hogy mi lesz, ha gyerekünk lesz. Létezik olyan genetikai vizsgálat, amivel előre meg lehet tudni, hogy veszélyes-e? Tudom, hogy ez nagyon távoli rokonság, de mégis fura helyzet.


2022. jan. 10. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Létezik vizsgálat


És genetikai tanácsadáson tudnak segíteni.



De ez nagyon távoli, ne aggódjatok.


Van a családban különleges genetikai betegség?

Ez az egy okozhat maximum galibát, mert halmozódhat.. de mondom, nagyon távoli a rokonsàg

2022. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A másodunokatestvérrel már csak akkora a genetikai betegségek kockázata mint bárki vadidegennel.

Ti harmadunokatesók vagytok, ez már nagyon távoli kapcsolat.

De ahogy az első is mondja, ha odáig juttok, akkor el tudtok menni genetikai tanácsadásra, és ott meg tudják határozni, hogy esetleg hordoztok-e olyan mutációt, ami gondot okozhat.

2022. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, én nem aggódnék a helyedben. Az üknagyszüleitek az utolsó közös rokon, ez pedig tényleg elég távoli kapcsolat ahhoz, hogy emiatt ütközzön ki bármilyen genetikai probléma. Viszont ha titeket megnyugtat, elmehettek egy genetikai vizsgálatra.

Off; Családfakutatással foglalkozok egy ideje, kisebb településeken régebben is gyakori volt, hogy másod-, harmad-, negyedunokatestvérek kötöttek házasságot, mivel sokan - úgy, ahogy ti-, nem is tudták, hogy rokonok, max. azt, hogy szegről-végről lehet rokoni kapcsolat.

Magát a jelenséget ősvesztésnek hívják, tehát mivel nem egyedi eset, van erre egy külön kifejezés, mikor úgymond “összeér a kör”, és kiderül, hogy a szüleid/nagyszüleid, stb felmenői között van közös, tehát ha lenne gyereketek nála az ősvesztés jelensége állna fenn, a szépnagyszüleiből 32 helyett “csak” 30 lenne.

2022. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem siman lehet problema a hasonlo genallomanybol.annyira nem tavoli rokonsag az, az en gyerekem egy az egyben a dedanyjara hasonlit. De jo, hogy kiderult, es mindenkeppen kerjetek ki szakorvos velemenyet.
2022. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Elég különös szitu, kettőtök között ez okozott bármi furcsaságot, miután kiderült? Ha nem baj, hogy érdeklődöm. :)

2022. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Először nem is vettük komolyan, azt gondoltuk idős már a néni és biztos csak hasonlít valakire a párom. Aztán mégse hagyott minket nyugodni a dolog, de nehezen tudtunk utána járni, mert végig női vérvonal van mindkettőnk részéről, így a vezetéknevek abszolút nem egyeztek, plusz az Ő nagyszülei elmentek az országból és senkivel se tartották a kapcsolatot. Engem kicsit jobban fusztrál, mert ismertem a dédmamámat és fura volt belegondolni, hogy az Ő húgának az unokája az "anyósom" (még nem vagyunk házasok). Ettől az érzéseink nem változtak, hisz ez tényleg távoli dolog, de azért mégsem megszokott helyzet.
2022. jan. 11. 05:37
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Mondjatok bármit, nekem ez túl közeli lenne. (Persze nem baj, ha titeket nem zavar) Mindkét dédszülőm él szerencsére, engem visszataszítana ha az ő rokonuk leszármazottjával járnék. Egy géntanácsadáson kiderül majd a többi, de ha ott azt mondják oké, engem akkor is zavarna
2022. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!