Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális ha egy megtanult...

Az normális ha egy megtanult szót elkezd ismételgetni a gyerek és mindenre ugyanazt használja?

Figyelt kérdés

1,5 éves kislány már egy ideje mondja hogy cica, amikor cicát lát, vagy ha megkérem mutassa meg hol a cica megmutatja tehát érti, hogy mi a cica és mondja is.


Mostanság viszont minden cica lett. Rámutat valamire és: cica

Rámutat másra: cica


És egész nap ismételgeti.


Illetve mintha elfelejtette volna hogy kell mondani pl hogy lámpa. Eddig szépen mondta hogy lámpa, most mintha dáda lenne.


Ez utalhat problémára?


2022. jan. 15. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen normális
2022. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%
Szerintem az ő korában még teljesen természetes. Tetszik neki a cica szó szerintem csak ennyi.
2022. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem utal semmire.
2022. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. jan. 15. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén, csúnyán hangzik, de nem várok sokat egy másfél évestől. Teljesen normális amúgy, amit csinál. Ha rámutat valamire, el kell mondani, hogy mi az. Majd megtanulja.
2022. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hangzik csúnyán. Kicsit furcsának találom az egész helyzetet.


1-2 éve fixen az volt, hogy hagyjuk őket a maguk tempójában fejlődni, eltart a beszéd beindulása is, ugyanolyan dolog mint a szobatisztaság, meg kell érni rá. De ahogy eltelt ez az 1-2 év, egyre többször találkozok olyan elvárásokkal, hogy 1,5-2 éves kora között tudnia KELL X mennyiségű szót.

Barátnőm báttya 4 évesen szólalt meg először és egy rendkívül értelmes lassan 40es férfi. Most meg már lassan 2 évesen mondatokat kellene mondani. Nem értem tényleg.

2022. jan. 15. 14:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, bátyja. Még sose írtam le ezt a szót szerintem. Éreztem, hogy fura a TTY :D
2022. jan. 15. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jellegzetes fejlődési szakasz, ismétléssel tanulgatja a szavak kiejtését. Majd jön a jelentés társítása is, ne aggódj!
2022. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!