Ez így mennyire gáz?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapja szültem a 2.gyerekem.

A 6 hetes kontrolon az orvos slinda nevű fogamzásgátlót írt fel.

Kb az első levél felénél jártam, mikor megjött. Azóta átlagban 2 hetente ismét megjön, a fejem fáj minden nap, és egyre kevesebb a tejem. A 2.levél után hívtam a dokit, annyit mondott rá, kell neki idő míg beáll... köszi.


Nem "fogadott" orvos, csak a helyi sztk. Madzek dokihoz most nem lenne sem időm sem keretem elmenni.


Arra gondoltam, 2 és fél éve mikor a fiamat szültem, akkor cerazette nevű gyógyszert kaptam. Az bejött, semmi mellékhatása nem volt.


Hogy a háziorvossal azt iratnék fel 2 hét múlva, hogy ezt abbahagyjam, egyből folytassam a régi gyógyszerrel.


Az sztk-s doki csak leráz. A városi nőgyogyászatra pediv csak 2 hónap múlvára tudnának időpintot adni.



Ezt abbahagyom az 1000%, viszont valamit "kell" szednem helyette, mert nálunk csak a gyógyszer kb ami szóba jöhet védekezésnek.



Eddig 3x kezdtem el fogamzásgátlót szedni, 3 különböző orvos írta fel őket hasracsapás alapon. Ezert gondoltam, hogy "önállóan" váltok a régen beváltra.


2022. jan. 15. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én is Slindát kaptam, most vagyok a hatodik hónapnál. Nekem az első 3 levél teljesen jól működött, aztán elkezdett hamarabb megjönni, majd kimaradt egy menstruáció… Most az utolsó levelet úgy kezdtem el, hogy végre megjött, de azóta is menstruálok, amióta az első szemet bevettem belőle. Azaz 19–20 napja menstruálok tőle…..

Nekem is elegem van. Én is azt kaptam hogy be kell állnia. De eddig minden hónapban valami más hülyesége volt…


Nekem évekig yasminelle volt, jól működött. Az első fiam születése után Zoley-t kaptam, attól is folyamatos vérzésem volt. Most meg a Slinda… Én kicsit úgy látom, hogy az első szülés után valami felborulhatott a hormonháztartásomban és ezért ilyen vacak hatású az összes. Te már utána jártál, hogy minden oké-e a hormonjaiddal? Én még nem..

2022. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Fiam szülése után volt egy vetélésem. Utána kivizsgáltattam magam, minden rendben volt. Hamar ujra terhes is lettem. Azota ha valami miatt rossz lenne, az tuti a gyógyszer hibája. Az első levél felénel megjött. 15 napig. Majd 1 hét szünet, ujra 12 napig. Decemberben konkrétan 16 napot véreztem.

Most igy jan 15én 6 napnál járok, ki tudja mennyi lesz még. A fejem migrénszerűen fáj szó szerint minden nap.


Nekem ez így nem pálya

2022. jan. 15. 14:05
 3/17 anonim ***** válasza:
Így hogy mondod, lehet nekem is miatta fájhat. Nem vészes de legalább egy 2 hónapja minden nap fáj derengőn….
2022. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a rég beváltat. hátha.

Nekem pl. első gyerek előtt novinette volt.

majd szoptatás után (nalunk adfig gumi volt) egy másik fajta. Attól semmi libidóm nem volt, kaptam lindinettet. A 2. szülés után írt vslamit a doki (nem emlékszem a nevére) azzal ugyan az volt mint nálad. Beszedtem a 3 havit, de nem javult a dolog.

Na gondoltam vissza a régire.

Annál is ugyan ez volt.

Most egy darabig szüneteltetem a bogyót (nekem könnyebb, mert tudunk mással védekezni)

De a doki se tudja mi lehet a probléma, vérkép stb tökéletes

2022. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez jó, de nekem sem engedte felírni a doki a régit. Hiába mondtam hogy bevált, ő kiírta az újat, mondván hogy ez jobb… :(
2022. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért csak gyógyszer jöhet szóba?
2022. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Tudom, itt mindig valami hittérítésnek gondolják az emberek, ha leírom, de nézz utána a termékenységtudat módszernek.

Ha most szültél, szoptatsz, akkor alapból kesze-kusza még a hormonháztartásod szerintem. A gyógyszerrel csak mégegy lapáttal ráteszel. Ezt úgyis abbahagyod, én adnék egy esélyt a módszernek és a szervezetemnek is a helyedben, hogy egy picit észheztérjen.

Egyébként az egyéni tapasztalatom az, hogy minden doki azt írja kb. fel, amelyik gyógyszerforgalmazó jobban támogatja, vagy amelyik "értékesítővel" jobb viszonyt ápol. Semmi köze ahhoz, hogy pl. a te szervezetedhez, hormonháztartásodhoz illik-e.

2022. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Használj fogamzásgátló kúpot.
2022. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem ajánlásokat kérek, a gyógyszer az marad fixen. Nem fogok számolgatni, naptárazgatni, megszakítani, stresszelgetni.

Egy 3.gyerek semmiképp nem jön szoba nálunk, így nem fogok szamomra ismeretlen, mondhatni megbízhatatlan dolgokat kipróbálni.


Szivem szerint elköttetném magam, csak nem dönthetek a saját testem felett.


Spirált és tarsait nem fogok használni. A gumival fáj/ferjemnek illúzió romboló (és mielött valaki jönne azzal, hogy nem jót próbaltunk, dee, vagy 10et kipróbáltunk és egyik sem jött be)


Férjemet sem köttetjük el, ezt sem kell a fejemhez vágni.



Szóval az volt a kérdés, nem-e gáz, ha nem a nődokival hanem a háziorvossal a saját döntésem alapján váltok a BEVÁLT gyógyszerre.

(És azért nem azt szedtem, mert a 6 hetes kontrolon a doki ígért fűt fát, hogy ez sokkal jobb, ezt írta fel.

2022. jan. 15. 16:04
 10/17 anonim ***** válasza:

És ha visszamész nőgyógyászhoz hogy írja fel a régit mert ez nem vált be?

Amúgy érdekes ez a gyógyszer, nekem is ezt írták fel, a levél felénél megjött, gyógyszer szünetben meg nem.. a második ilyen alkalommal abbahagytam, de jó tudni hogy nem én vagyok az egyetlen akinek nem jött be.

2022. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!