Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire számítanak...

Tényleg ennyire számítanak gyermek vállalásnál az anyagi dolgok?

Figyelt kérdés

Párommal gyermeket szeretnénk. Én 24 ő 28 már van egy 5 éves lányunk(nem közös). Mi több mint 2 éve vagyunk együtt nekem 2 és fél éve van bejelentett munka viszonyom és neki is van. Együtt keresünk kb.500.000 ezret. Voltak nehézségek főleg mikor a házat újítottuk fel és néha szorolunk segítségre de mindíg megoldjuk. A házba idén szeretnénk toldani mivel 1 szoba,konyha,és fürdő van benne. Anyumék nem szeretnék hogy gyerekünk legyen mivel az előző kapcsolatomból indulnak ki és persze tény és való a lányom apja egy link ember volt de a jelenlegi párom mindíg dolgozik és mindenkinek ott segít ahol tud. Lányomat is sajátja ként neveli mindent megad neki. Mivel apum vállalkozó már vagy 30 éve ő több milliót keres, de nem értik meg hogy a párom akármennyit dolgozik sosem tud annyi pénzt keresni amennyit apum. És igazából mindenünk megvan nem éhezünk, nem fázunk saját kis lakásunk van amit fent tartunk.

De mi viszont már szeretnénk babát, mert úgy gondoljuk hogy azért anyagilag sem állunk rosszul az átlaghoz képest akik gyárban 200.000 at keresnek még is szülnek 2-3 gyereket albérletbe is akár. Nekünk azért adott minden. Kicsit el bizonytalanítanak ezek a mondatok..


2022. jan. 17. 13:21
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%
500.000 azért nem sok pénz 4 főre. Főleg, hogy a házatok sem az igazi és oda is akartok pénzt beleölni, hogy elférjetek. Meg szerintem az sem egy biztató dolog, hogy néha rá vagytok szorulva anyagi támogatásra, ráadásul úgy, hogy még csak 3-an vagytok. Ha három főre nem elég néha az 500, akkor 4-re hogyan lesz elég szerinted?
2022. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom nem magadat tartottad el amikor 19 évesen szülted a kislányod és fél hogy megint ez történik és két gyerekkel maradsz magadra, illetve rájuk. Ha segítség nélkül éltek most, nem kell vele foglalkozni, viszont ha még mindig adnak neked pénzt és arra szükségetek is van, igaza van.
2022. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
20%
Ha külön éltek és nem vagy gyámság alatt nehogy már bárki megmondja mikor és mennyi gyereket szeretnéés vállalsz!!!
2022. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom az a baja a szüleidnek, hogy az első gyerekedet is velük tartattad el, és mint írod, most is segítségre szorultok néha, még egy normális otthonotok sincs, ahova emberi körülmények közé elérni 2 gyerek, és akkor te most megint gyereket akarsz vállalni úgy, hogy ha ez a pasid is otthagy, neadjisten meghal vagy bármi lesz kettőtökkel, akkor nyilván megint anyádéknak kell titeket eltartani.


Elhiszem, hogy neked nagyon könnyű mások pénzére gyereket vállalni, de előbb tegyél már le valamit az asztalra, teremtsd már még legalább a minimum feltételeket. 24 vagy, hova rohansz?


És még te kérdezd, annyira fontosak-e az anyagiak, mikor magatokat normálisan eltartani sem tudjátok a leírásod alapj@n.

2022. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

De ki mondta azt hogy nem tudjuk magunkat eltartani? Nyilván voltak idők mikor újítottuk a házat hogy segítségre szoroltunk vagy jött egy karácsony utáni 120.000 ezer forintos kiadás ki ne szorulna ebben a helyzetben segítségre? De nem 100 ezreket kértünk kölcsön. Illetve ha kértünk is pár napon belül meglett adva.

Nem más pénzére van gyerek vállalva. Mikor a lányom 2 éves volt én már gyárban dolgoztam de mielőtt nem tudsz valamit kérdezz. Utána onnan 1 év múlva elküldtek mivel nem tudtak 8-4 ig foglalkoztatni elmentem egy virág üzletben 500 forintos órabérért dolgozni. Szóval ameddig nem ismersz ne tegyél megjegyzéseket mivel évek óta folyamatosan melózom

2022. jan. 17. 13:55
 6/54 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted komolyan nem fontosak az anyagi dolgok? Milyen kerdes ez? Egy gyerek se lakik jol szeretetbol, barki barmit mond. Bar lehet, hogy azert kezeled ezt ennyire lazan, mert tudod, hogy anyadek kisegitenek, ha baj lesz. Es ha mar ok nem lesznek? Akkor mi lesz?

Raadasul most is 3-an eltek 1 szobaban, nekem mar ez is necces lenne, nemhogy akkor meg ide szuljek egy csecsemot.


Akik 200 ezret keresnek, azok nem elnek nagyon alberletben 3 gyerekkel, megnyugodhatsz. Miert? Mert nem jut ra.

2022. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Mi a ferjemmel 950 erzet keresunk havonta,ebbol 120 ezer a lakastorleszto,kocsit fent kell tartani,16 hetes vagyok,veszelyeztett terhes havi 2x megyek a nogyogyaszhoz(2x25ezer),plusz 1x haematologushoz,ami 14 ezer..

Szerintem szamit a penz,hogy ha barmi varatlan kiadas van,akkor ne erjen meglepetes.

2022. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
94%
1-es vagyok. De te írod azt, hogy most újra szeretnétek felújítani a házat. Ha azt írod, hogy a múltkori felújításnál segítségre szorultatok, akkor most is ugyan ez lesz a helyzet, nem? Mi is építkeztünk tavaly, szóval tudom mivel jár csak egy szimpla felújítás. Ráadásul az anyagárak is elszálltak elég durván. Megint a szüleid segítségére lesztek utalva. A másik, én még soha nem vertem magam adósságba egy karácsony miatt, szóval ti nagyon nem jól bánhattok a pénzzel. De tőlem 10 gyereket is szülhetsz. Véleményt kértél, elmondtuk. Neked nem tetszik. Akkor minek kérdezted? Csak azt a választ fogadod el gondolom, aki azt mondja szülj nyugodtan. Én is azt mondom. Szülj nyugodtan. Aztán ha jön egy magasabb villanyszámla, mehetsz anyuékhoz.
2022. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
93%

Raadasul a lanyod hamarosan suliba megy, ne tedd ki kerlek annak, hogy kozos szobaba kenyszerited egy csecsemovel es o nem fog tudni pihenni/tanulni.

En maximum felujitas utan gondolkoznek el a teman, esetleg, ha lenne megtakaritott penzem is boven. De ilyen arak mellett azt kell, hogy mondjam, lassan semmit nem fog erni a fizetesunk sajnos...:(

2022. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
A szoba toldáshoz van már egy kis pénz félretéve ahhoz gyűjtünk még. Illetőleg a karácsony miatt nem vertük magunkat adósságba azért annyira nem ment el az eszünk. Karácsony után jött egy váratlan fizetni való amivel nem tudtunk várni azonnal ki kellett fizetnünk.
2022. jan. 17. 14:07
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!