Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy eddig nem...

Mennyire nehéz egy eddig nem adható nevet anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik egy női név, de itthon nem anyakönyveztethető. Egyedül vállaltam a babát így nem mondhatom hogy majd adjuk azt a nevet amit a párom szeretne és annyira megtetszett, hogy semmi más nem igazán jön be ezen kívül. Arra gondoltam hogy kérvényezem hogy anyakönyveztethető legyen, viszont azon kívül hogy tetszik nincs más indokom. Érdekelne a tapasztalatotok, hogy mennyire reális hogy engedélyezik/könnyen szokott e menni? Köszi
2022. jan. 29. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a névtől függ, van amiket viszonylag könnyen elfogadnak. Ha külföldön létezik, akkor általában fonetikusan elfogadják (ha mondjuk nincs nagyon hasonló és normálisan hangzik vizsonylag).
2022. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a név?

Mindenképp magyarosítva tudod neki adni, mint a Jennifer is Dzsennifer lehet

2022. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Magyaros leírással, fonetikusan engedélyeztetném és vannak hasonló hangzású nevek de egyik sem tetszik igazán és ahogy nézegettem az mta listáját sok hasonló név van anyakönyvezve pl dupla vagy szimpla mássalhangzóval.


Nem Dzsenifer kategória viszont a nevet nem szeretném kiírni a rosszindulatú kommentelők miatt.

2022. jan. 29. 10:28
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem szeretnéd kiírni ide a rosszindulatú kommentelők miatt, de közben a lányod meg élje majd le vele az életét. WTF?
2022. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon osztom a 4-es véleményét. Ha már most úgy gondolod, hogy ezt a nevet sokan megszólják majd, akkor keress valami hasonlót, de nem nevetség tárgyát.

Nekem is van egy fiú név ami nagyon tetszik (Káin), de nem adnám, mert ugyan számomra ugyan bibliai vonatkozása semmit sem jelent, de tudom, hogy több olyan ember lenne, aki rosszallóan nézne ránk miatta. Arra meg semmi szüksége a gyereknek.

2022. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, pont az ilyen megjegyzések miatt nem. Nekem is csúfolható nevem van mégsem piszkált érte senki, ellenben ismerek egy lányt ugyanezzel a névvel aki úgy élte túl a gimit hogy nap mint nap vaginának hívták. Szóval igen hagyom majd hogy ezzel a névvel élje le az életét, de attól hogy itt köpködnének rám a név miatt nem fogom meggondolni magam, csak nincs kedvem az ilyen stílusú hozzászólásokat olvasgatni.
2022. jan. 29. 11:33
 7/17 A kérdező kommentje:
Nincs egyébként jelentése a névnek, csúfolás se több mint egy átlagos Ágnes-mágnes vagy márta-mártás, ha ettől nyugodtabb a lelketek.
2022. jan. 29. 11:36
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hűha. Hát nagyon gonosz volt a kommentem, valóban 😂 Ezt a tömény rosszindulatot, ami áradt belőlem, mert nem értem a gondolatmenetedet... Milyen kedves nő vagy.
2022. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De a gyereked majd viselje el a nevével járó atrocitásokat. Sosem adnék olyat nevet, amit nem merek egy anonim oldalon sem felvállalni.
2022. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Abból kiindulva hogy itt már abba is beleköttök miért nem írom ki a nevet még akkor is találtok ezer okot miért gáz ha amúgy nem rosszabb név mint sok más ami már régóta adható. De tessék a Líla nevet szeretném engedélyeztetni. Remélem boldogabbak lettetek ettől.
2022. jan. 29. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!