Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az emberek effektíve rossz/szegény/szegényes/instabill környezetbe?

Figyelt kérdés
Ismert tényezők az ostobaság, családtámogatás (pénz), felelőtlenség, "baleset".
2022. febr. 2. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Sok ember annyira szeretne gyereket, hogy mindegy neki a körülmény. Ismerek olyan családot, akik szegények, de sokkal többet foglalkoznak a gyerekeikkel és ez meg is látszik rajtuk. Viszont van milliomos család is az ismerőseimnél. Nálunk 3 műszakban voltak a dadák váltásban. A gyerek egy beképzelt p*cs lett. Szóval az anyagi biztonság nem ugyanaz, mint a szerető család. Nem jár mindig együtt. Sokan mások nem foglalkoznak a védekezéssel, mert van eseményutáni, abortusz meg max örökbeadja. Őket nehezen értem meg. A családtámogatás szerintem olyan téren nem jó, hogy sok ismerősöm emiatt vállalt csak gyereket. Pedig nekik baromira nem való. Nincs idegzetük hozzá, utálják a helyzetet stb. Az unokatesómék úgy vállaltak gyereket, hogy 4 éves kapcsolatuk alatt 21 alkalommal félreléptek, 7x szakítottak. A gyerek megszületett és azóta áttértek inkább a nyitott kapcsolatra, de végre nem veszekednek. Nekik mondhatni segített a gyerek, bár én stabil kapcsolatban vállalnék csak gyereket. Nekünk fontos az anyagi biztonság emellett. Mivel mi kükföldön lakunk és itt nincs olyan, hogy 3 évig otthon lehetsz, állami bölcsi, egész napos ovi, így nekünk előtte a gyerekfelügyelettel is számolni kell a 3. hónaptól. Így kicsit nehezebb.
2022. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Leginkább azért, mert gyerekre vágynak és úgy vannak vele, majd lesz valami. Tudod, "ahova Isten bárányt ad, oda legelőt is", meg "csak szeretet legyen, az a lényeg"
2022. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem arra gondoltam, hogy a jó anyagi helyzet mindent megold, persze hogy nem. Nekem egy raktárnyi okom van arra, miért ne nemzek gyereket már most 24 évesen is. A fentiekben felsoroltak a leggyakoribb okok szerintem igaz ezeken túl már speciális esetek vannak.
2022. febr. 2. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Szegény és szegény között is van különbség.

Egy tanár házaspár sose lesz gazdag, de szerintem megérdemlik hogy legyen családjuk. Lehet a síelést nem fogják tudni megengedni, de ők biztos nem putris, buta család lesznek, és élményeket nem csak pénzből lehet adni.

Élmény volt elmenni a vidámparkba a barátnőmmel gyerekként, élmény volt ahogy egy fizetésnyi pénz elment, de sokkal szebb emlék, hogy elmentem a tatámmal meg apukámmal horgászni és fogtam egy ici pici naphalat. Nem is szeretek horgászni, de az együtt töltött idő... na az örök emlék.


Ki dönti el, mennyi az elégséges pénz? Van aki vígan megél 200ezerből vidéken, örökölt házban, van akinek 200ezer a negyede az elégségesnek.


Van aki vágyik elutazni évente kétszer a Maldív szigetekre, van aki tökéletesen boldog ha elmehet a Bükkbe kirándulni. Van aki bicajjal jár dolgozni, van akinek autó kell. Napnyugtáig lehetne sorolni. Szerintem amíg valaki nem putris, tiszta, tisztán tartja a környezetét, legyen az saját vagy bérelt, jut ételre, és valamennyi szórkazásra, az nyugodt szívvel vállalhat gyereket. Ha ez megoldható számára X összegből akkor Marika a 2X összeggel is kínlódó ne szóljon bele.

2022. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
drága a fogamzásgátlás, tájékozatlanok
2022. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

"Ismert tényezők az ostobaság..."

Az ostoba emberek többsége nem tudja magáról, hogy ostoba, sőt, okosnak hiszi magát, úgyhogy ez nála biztosan nem ok.

2022. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 🤦‍♂️
2022. febr. 2. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
6. Erre jó példa maga a kérdező is 😂
2022. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem az eszük hanem a szívük után mennek. Szerencsére nem téged meg nem engem sodornak adósságba és lelki nyomorba.

Tanuld meg elengedni azt ami nem épít és elengedni az ilyen negatív dolgokat.

Engem is zavar, főleg ha ismerősi, rokoni körbe látok ilyet, de tudatosan rákoncentrálok, és lesz....om mert nem az én életem ba....ák el.

2022. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!