Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem fura, ha egy...

Szerintetek nem fura, ha egy kislány mindig ilyesmit akar játszani?

Figyelt kérdés
Hétvégen vigyáztam az unokahúgomra és akármit játszottunk mindig azt hozta ki belőle, hogy valaki meghal, általában ő ölt meg engem. Pl.játszottunk az egyik aranyos kis játékával és mondta, hogy már unja inkább játszunk olyat, hogy autóbalesetünk van és meghalunk. Vagy főzött a kiskonyhájában és mikor "megkóstoltam" mondta, hogy na, most fulladj meg, mert tele volt méreggel. Fogócskázni is csak úgy akart, hogy egy kis játék karddal kergetett, hogy elkap és leszúr. Meg úgy alapvetően rengeteget beszél/kérdezget a halálról. Ez nem most hétvégen tünt fel először, csak most volt a lefurább.Mikor mondtam sógornőmnek csak legyintett egyet, hogy "hát, kicsit bizarr a gyerek humora". Mondjuk szerintem ez nem humor, de nekem nincs gyerekem így nem tudhatom mi a normális ilyenkor. Szerintetek nem fura, ha egy 5 éves gyereket ilyen szinten érdekli a halál?
2022. febr. 14. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem


Most ez foglalkoztatja..


5-6 èvesen így szokott lenni.



Lànyom 4

Szerinte mindenki beteg, orvososat jàtszik hónapok óta.

Mentő elvisz, kórhàz


Ebben a korban van, ès fél éve mentővel kellett kórházba vinni.


A halál őt nem foglalkoztatja mèg, mégis 1-2 hètig téma volt, mert anyukám testvére meghalt..

2022. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
De.
2022. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Az én gyerekemnek is volt egy ilyen időszaka. Olyan őszinte vigyorral tudott beszélni a halálról, hogy az már félelmetes volt. Aztán elmúlt.
2022. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem fura, nálunk nem jellemző, oviban sem játszanak ilyet.
2022. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem fura.

Találkozott ezzel a dologgal(ha máshol nem tv), a gyerekek játékon keresztül ismerkednek a dolgokkal.

2022. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Tök normális.
2022. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem fura egyáltalán. Gyerek, mindenben a jót látja.

Kérdezd meg a szüleit, hogy ők is észre vették-e.

2022. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek ijesztőek tudnak lenni ilyen téren. Nekem az akkor még 3.5 éves unokahúgom játszotta nyáron a medencében végig, hogy belefullad és akkor hiányozni fog a családjának, rendesen melankolikus hangulatban is volt hozzá mint aki gyászolja saját magát. (nem volt haláleset a családban, azt passzolom, hogy miket nézhet a tv-ben). Utána a málnatortát piros zselés tetővel nem volt hajlandó megenni mert úgy néz ki mint a vér és rendesen elundorodott tőle.


Ahol bébiszitterkedtem anno ott a szintén akkor 3.5 év körüli kisfiú mesélte el, hogy ő előző életében egy pillangó volt és épp a testvérével napozott egy fán amikor jött egy vihar és mindketten meghaltak és emberként született újjá ebben a testben. (ő nem nézhetett tévét de rengeteget olvastak neki és fantasztikus fantáziája volt)

2022. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Hát bocs, hogy szerintem fura, pontozzátok le nyugodtan, lehet hogy körülöttem normális gyerekek vannak.
2022. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a tv-ben ömlenek az ilyen műsorok, ha ő maga nem is látott ilyet, az óvodában simán hallhatta a társaitól, sok szülőt nem érdekli, mit néz a gyereke.
2022. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!