Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák! Havi...

Egyedülálló anyukák! Havi mekkora keresetből tartjátok el magatokat és a gyereket/gyerekeket? Tartásdíjat kaptok?

Figyelt kérdés

Egyedül vállaltam a babát és kíváncsi vagyok, ki mennyiből gazdálkodik. Lenne pár kérdésem, megköszönöm, ha nem veszitek tolakodásnak és válaszoltok rá.


Mekkora keresetetek van havonta?

Tartásdíjat kaptok még hozzá?

Albérletet kell fizetnetek?

Mennyire jöttök ki kenyelmesen ebből az összegből?

Hány gyerkőc van?

Van bármi más anyagi segítség? Szülők stb?


Előre is köszönöm.


Egy kismama egyedül, albival, tartásdíj nélkül...


2022. febr. 22. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én férjnél vagyok, de egy nagyon kedves barátnőm sajnos egyedül nevel. Apuka lelépett külföldre jobb fizetésért, de haza semmit nem ad...


Ő 210 ezerből él, saját lakás. Nagyszülők besegítenek, gyerekre vigyáznak, ha kell. Ha nagyobb értékű dolog kell (pl Rota vírus oltás) akkor maguktól ajánlották fel, hogy fizetik.

210 épp a megéléshez elég nekik (egy kis extrával: gyógytorna a gyereknek)

2022. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is egy barátnőm van egyedül. 310 körül keres, 50et kap apukától. Saját lakás, de hitel van rajta, az olyan 50 körül van havonta. Szülei főznek rájuk, de ad bele a koszt pénzbe. Szerintem egy varázsló, mert ebből általában félre rakni is tud valamennyit. Igaz semmi extrát nem költ a gyerekre.
2022. febr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Válás után a nagyszülői házba költöztünk vissza. Mivel nagy, ezért felújítottam saját pénzből a házban egy szép nagy lakást. Külön bejárat, tehát a szüleim a szomszédaink. Hitel nincs, rezsi ránk eső részét természetesen én fizetem. Ausztriában dolgozom, részmunkaidőben, heti 24 órát, így a fizum havi 390ezer ft, plusz 13-14.havi, adóvisszatérítés és osztrák családi különbözet. Ex 50ezer tartásdíjat fizet és sokmindent vesz a gyereknek, szereti őt, foglalkozik vele. Szüleim abban segítenek, hogy hazahozzák a gyereket az oviból és vigyáznak rá, ameddig hazaérek. Mi kényelmesen elvagyunk belőle.
2022. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját fizetésem van, ami 445 ezer ft nettó+20 ezer szép kártya (jövő hónapban állítólag azt ígérték nagyobb béremelés lesz mindenkinek a cégnél szóval remélem az 500 nettót eléri majd a bérem), a 13700 ft családi pótlék, illetve 60000 forint gyerektartást kapok ha meg nagyobb kiadás van néha a gyerekre akkor kicsit többet.

Albérletet nem kell fizetnem, de lakáshitelt igen, ami egyelőre havi 80000 ft, pár év múlva szerencsére már csak a fele lesz.

1 ovis gyerek van

Nincs más segítség, legalábbis anyagilag nincs. Olyan téren van, hogy néha bemegyek hétvégén ügyeletbe plusz pénzért és olyankor van ki vigyáz a gyerekre (apja nyilván vagy tesómék)

Mi elvagyunk, jut mindenre.

2022. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, amúgy megjegyzem nekem is nagyon sokat foglalkozik a gyerekkel az apja, szerencsére nagyon jó a kapcsolatuk is. Hétvégén sokat vannak együtt, de péntekenként is fixen ő megy érte az oviba korán és vele van estig, az nekem a "szabad délutánom" minden héten. Illetve a pénzt sem sajnálja, a gyerektartás jön fixen utalva havonta, de ebben a hónapban is múlt héten pl a kezembe nyomott 50 ezret kp-ban, kérdeztem is mire, azt mondta csak úgy, vegyek magunknak amit akarok vagy ha nem kell hirtelen semmi tegyem el félre meg ilyenek.


Szóval sokat számít az is, hogy milyen az ex szerintem.


Te milyen ellátást fogsz kapni majd? Kapsz csedet, gyedet majd?

2022. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó akkor szerintem én offolom ezt a kérdést, mert nyilván meg sem közelítem ezt a szintet. Csedet, gyedet kapok majd, ennyi.
2022. febr. 23. 10:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg kénytelen leszel hamar dolgozni menni és bölcsibe adni.

Miért nem fizet gyerektartást?

2022. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm 60 ezer gyedből és családi pótlékból él. Most rúgták ki éppen mert állandóan beteg a gyerek.

Anyukájával él. Baromi szűkösen de megvannak.

2022. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!