Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem a 4,5 hónapos...

Hogyan kezdjem a 4,5 hónapos babám hozzátáplálását?Mikor jön el az az idő amikor egy étkezés kivált egy tápszeres tejcsit?

Figyelt kérdés

Orvos ajánlására el kell kezdjem. Azt mondta hogy kezdjem egy kis répa pép kóstoltatásával majd következő nap már adjak 1 egész majd 2 kanállal délelőtt vagy délben, ezután rendesen a tápszerrel kínáljam. Répa után jöhet a krumpli.

Rendeltem tejmentes gabona port a töpfertől, mert tejallergiája van.

Ezt mikor vezessem be? Mikor jön az alma és miket adhatok még neki ezután?

Ti hogyan csináltátok?


2022. márc. 7. 11:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
39%
6 hónaposan először is!
2022. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
46%

6 honaposan kezd.

Az orvos nem mondhat olyat, hogy KELL.

Semmit sem kell, maximum tanacsot adhat !!

Hacsak nem a birosagon mondtak ki, akkor semmit nem KELL csinalnod.

Te vagy az anyja, hallgass a WHO-ra, ami 6 honapos kort mond.

2022. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
58%
Mièrt kell elkezdened most a hozzàtàplalàst?
2022. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
56%
Elsősorban semmiképp nem kezdeném ilyen korán. Mi az anyám kínja van az orvos szerint a szarrá főtt répapürében, ami az anyatejben nincs? Megindokolta miért javasolja ezt?
2022. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
Tejallergiás csecsemőnél pedig még szigorubban 6 hónap az ajánlás, ha tápszeres,akkor is.
2022. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%
*bocsánat, a tápszerben. Arra is ugyanúgy igaz. 4-es voltam.
2022. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Ha a 6 hónapot nem is akarod kivárni, az 5-5, 5 hónapot várd legalább meg, egy ilyen pici baba gyomra és bélrendszere nem igazán érett még a hozzátáplálásra.
2022. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%

Az orvos is mégis mit gondol, miért hízna jobban a répától, mint a tápszertől? Hagyjuk már.


Amúgy ha most akarod elkezdeni magadtól is, akkor a védőnőtől is kérhetsz hozzátáplálási táblázatot meg a neten is találni egy rakást. Semmi értelmük egyébként, mindegyik más és az ég egy adta világon nincs jelentősége, hogy mikor vezeted be először a répát meg az almát meg a krumplit meg a barackot és hasonlókat, de talán segíthet támpontokat adni és eligazodni a kezdés bizonytalanságaiban.


Én inkább le sem írom, hogy kezdtem, mert mi BLW-ztünk, nem releváns a ti esetetekben, de csak hogy tudd, a gyerek fő tápláléka olyan 1 éves koráig optimális esetben az anyatej/tápszer, semmi szükség sietni és hamar kiváltani étkezéseket, ha ő nem igényli.

2022. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
67%
Mi az Istenért van minddnki lepontozva? Irjuk esetleg,hogy csirke pörköltet adjon nokedlivel,az a jó???
2022. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%

Hààà az èn györököm mà' 3 hónyaposan kapott csűkös bablevest oszt'èl mèg. Aggyà'neki bàrmit...

Nem, 6 hònapos kor alatt, ha jòt akarsz a gyerekednek, akkor ne tàplàlj hozzà. Ha mindegy mi lesz az emèsztőrendszerevel, immunrendszerèvel, akkor adjal neki valamit, ùgyis mindegy, nem?

2022. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!