Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem beszél a gyerek,hova...

Ha nem beszél a gyerek,hova kell fordulni vele?

Figyelt kérdés
Védőnőt hagyjuk...
2022. márc. 9. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Hány éves?Sok gyerek csak 3 évesen kezd beszélni. Baj csak akkor van, ha nem ad ki semmilyen hangot.
2022. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Magánban vannak fejlesztőközpontok..


Logopediai szakszolgálatot hagyjuk..


Általában ahol tsmtvel foglalkoznak, ott ezzel is.

Nálunk beszédindításra kerestünk helyet, ahol felmérik teljesen, ilyenek már kisebb városokban is vannak.


1.

Nem az a lényeg, hogy 3 évesen mennyire beszél, hanem az, hogy a fejlődés folyamatos-e önmagához képest és nem túl lassú-e.


Ha egy gyerek 3 évesen egyáltalan nem beszél, annak oka van általában a tünet az, hogy nem beszél.

Persze fog beszélni, de az okoknak lesznek jó eséllyel következményei.( tanulási nehézség, magatartásprobléma csak 2 a sok közül)

Persze van, amikor semmi gond nincs, de ez a ritkább.


Aztán majd 4. Osztályban nem megy a matek, csak elkönyveli az ember, hogy nem mehet minden tárgy.


( pl én a fejlesztés ellenére látom, hogy a gyerekemnek az irodalommal meggyűlik majd a baja. Varomi okos értelmes, logikai dolgokban kiemelkedő, de szó szerint képtelen megtanulni egy mondókát vagy verset.. átkölti, más szavakkal mondja el.. még “egy töröm-töröm a mákot” amut 2 M -szor mondtunk már el és az oviban is tanulták, mégis 5-ből 2-szer ha el tudja mondani helyesen)

2022. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 év 3 hónapos, tudom,hogy még kicsi,de ő a 3.gyerekem. kb.3 szava van amit használ is, aztan több szava is volt amit egyszer kimondott ,aztán soha többet. Nem ismétel utánunk.Viszont egész nap halandzsál.
2022. márc. 9. 08:11
 4/13 A kérdező kommentje:
2es a tsmt-t ajánlod?
2022. márc. 9. 08:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Én pontosan ennyi idősen vittem felmérésre. Budapesten laksz? Mert akkor küldök privit hogyan volt, ha érdekel. Nekünk csak a tsmt segített. 3 éves 2 hónaposan kezdett beszélni. Beszédinditásnak a logopédussal nem sok értelmét láttam.
2022. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen vittük fejleszteni, tsmt volt az első. Idegrendszerileg sokat javult ugyan, de lassan indult be a beszéde, szavai voltak. Fél évig csináltuk, utána elvittük komplex mozgásfejlesztésre logopédiával együtt, pont 3 éves lett. Pár alkalomtól látványosan beindult, kétszavas mondatai lettek, kb 150 szókinccsel.

Persze az is lehet hogy csak most érett meg rá, bármit is csinálok. :)

2022. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten lakunk,de hálás lennék ennek ellenére,ha megírnád a tapasztalataidat és hogy nálatok hogy alakultak a dologok,illetve,hogy neked milyenfejlettségi szinten volt mikor felmérésre vited.
2022. márc. 9. 09:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Kőszönöm 6-os.
2022. márc. 9. 09:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő valóban szart sem ér szakmailag. Egy kamudiplomás okoskodó nőci a legtöbb. Ezzel egyetértek.


Az egyik bátyám 3 évesen is alig beszélt, csak 2-3 szót. Mára be sem áll a szája. Nem kell rögtön megijedni. Főleg ha fiúról van szó. Gondolom a gyerek nem süket és értelmileg is ép. Nagyon nagy baj nem lehet.

2022. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

2 év 3 hónaposan volt 5 szava, ráadásul azok már másfél éves kora óta megvoltak. Elvittem felmérésre magán és állami helyre is. Azonnal a tsmt-t javasoltak, de nem volt hajlandó csinálni, így a beszédinditásra és dszit tornára jártunk. A dszit-nek semmi hatása nem volt. És a beszédinditásnak se nagyon. 3 évesen már hajlandó volt a tsmt-re, illetve másik terapeutát kerestem, aki odafigyelt a lányom igényeire, olyan gyakorlatot írt ki, ami tetszett neki. A tsmt-töl rohamosan fejlődött, 3 hónap alatt a pár szótól a teljes mondatokig jutott.

2022. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!