Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hörghurut, krupp, asztma,...

Hörghurut, krupp, asztma, teljesen elvesztem ebben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hònapos. Karácsony után a szüleimnèl aludtunk, másnap a gyerek lègzèse besìpolt, bordaközti izmokat használva, nehezebben, prèselve vette a levegőt. Sajnos èn gyerekkènt kruppos voltam, azonnal ügyeletre vittük, kapott befújòt, Ventolin szirupot, Prednison kúpot estère, Fenistil cseppet otthonra. Múlt hèten szintèn a szüleimnèl aludtunk, reggelre ugyanez lett, ismèt ügyelet, ugyanaz a nòta, de kapott antibiotikumot is. A dr nő szerint csak vèletlen, s valszeg csak vìrus okozza, bujkál benne, hörzsög a lègzèse, hajlamos lehet a fiam rá, főleg ebben az időszakban sok az ilyen eset. Szüleimnèl van egy yorki kutya, illetve minimálisan penèszedett a szoba sarka, de a dr nő szerint nem ez váltja ki nála. Csak már mindenre gondoltam! Most szintèn a szüleimnèl vagyunk, ki van alaposan takarìtva. Egyèbkènt alig köhögött a hèten, vègkèpp nem "ugatòsan", nem náthás, nem lázas, nem rekedt be, nem fullad, csak ez a hörzsögő-sìpolò lègzèse volt 2 napig. Eszik, iszik, aktìv. Ma voltunk a saját orvosunknál kontrollon, a lègzèse tiszta, torka sem piros, nèha köhècsel ugyan a tegnapi kinti sèta òta, de semmit sem kapott rá, ugyanazt javasolta : Fenistil, Ventolin, kúp, Kalcium szirup, Cebion, Biogaia. Salvus vìzzel inhalálunk mèg otthon. Megadta egy gyermek allergològus számát, de azt mondta ilyen piciknèl mèg nem igazán megállapìthatò sem az asztma, sem az allergia. Inkább 3 èves kortòl. Viszont azt tudom ismerőstől, hogy lètezik piciknek vèrvètel már.. Gyermek tüdőgyògyász szòba sem került, a városban nincs is ilyen. Hètfőn telefonálok időpontèrt, a doki azt mondta az allergològustòl kaphatunk baby inhallert esetleg, de ő is kb ezeket fogja mondani "roham" esetèn, valszeg majd kinövi. Jò, persze, èn is kinőttem, de na. Kinek misegìt ilyenkor a legjobban? Rz a baby loof balzsam tènyleg jò? Nekem házi kacsazsìrt javasoltak az "öregek". Vittètek a gyermeket ezzel extra kivizsgálasra? Nekem a bajom csak az, hogy nem tudják megmondani mi ez, nincs diagnòzis, hajlamos rá, hát okè, de èn kruppos voltam, ez meg nem az, legalábbis nem olyan a lefolyása, inkább asztmára hajaz nekem...
2022. márc. 18. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a kilégzés nehezített az asztma, ha a belégzés az krupp

A hörghurut a hörgökben felgyült váladék

2022. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudom a választ, viszint a yorkinak a szőre hipoallergén, vagyis nem allergizál. Így azt kizárhatod.
2022. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyes: igen, èn is olvasgattam számtalanszor már, mindig az asztmára hajaz nekem, úgy láttam a kilègzès a nehezìtett olyankor szegènynek, de a doki semmit sem reagál erre. Elèg lazán veszi, nem mondott diagnòzist, ma annyit mondott a hirtelen időjarás változás is kihozhatja, kövessem az utasìtásait ès esetleg rendeljem be a gyereket az allergològushoz.

Kettes: micsoda, ez tènyleg ìgy van?? Húha, akkor megnyugodtam, erről mèg sosem hallottam..

2022. márc. 18. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
(Minden olyan kutyafajta, amelyiknek nem hullik a szőre (hanem nő mint az emberi haj) ilyen: uszkár, puli, portugál és spanyol vízikutyák, máltai selyemkutya, bischon, kínai kopaszkutya, yorki, schnautzer stb. )
2022. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagy megnyugvás, mert már családtag :) Valòban egy db szőrszál sincs utána a házban soha.
2022. márc. 18. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott aludtatok? Mert akkor az ágyat is lehet gyanúsítani (házipor, toll allergia). A baby haler fontos lenne, a befújós ventolin sokkal jobb, mint a szirup. Kisebb dózis, minimális mellékhatás. Végszükség esetén eldobható pohárból is lehet készíteni.
2022. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2x ott aludtunk, igen. A kinti sèták után leraktam aludni, felkelès után ismèt hörzsögött, köhögött, megint ugyan az törtènt :'( Az ügyeletre beèrve hatott a Ventolin, a dr nő azt mondta szerinte valami kint irritálja, de igazábòl lehet bármi is, ha nekem van allergiám, örökölhette. Annyit tanácsolt ha behozom öltöztessem át, ha van rá mòd zuhanyoztassam le, arcát, kezeit mossam meg alaposan ès mindenkèpp vetessük le a vèrt az allergològusnál. Már totál el vagyok keseredve...A szüleimhez sem megyünk egyelőre, ez már borzasztò...
2022. márc. 19. 08:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!