Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani ilyesmi meséket?

Tudnátok mondani ilyesmi meséket?

Figyelt kérdés

- Szerethető legyen egy 5 éves fiú számára.

- Valósághű legyen, ne legyen tele beszélő malacokkal meg hasonlókkal.

- Ne b@sszák meg benne a szereplők a fizikát, pl. ne tudjon megenni benne egy átlag ember együttő helyében 10 kiló kaját, ne legyen képes egy átlag utcai autó nyakig érő sárban 40 fokos emelkedőn fölmenni, ne tudjon benne egy átlag ember 30 kilós kardal hadonászni össze-vissza, stb.



2022. ápr. 4. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább valami dokumentum filmet keresel neki nem?
2022. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen, lehet animációs, kitalált történetű is.
2022. ápr. 4. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jancsi és Juliska
2022. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A király új ruhája
2022. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kőleves
2022. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Egy 5 éves, óvodás gyermeknél nagyon fontos a képzelet, fantázia fejlesztése. Az óvodában is ez történik, illetve a fejlettségmérő lapon, amit félévente töltünk ki is mérjük, hogy hogyan alakul a gyermek képzelete, fantáziája. Ennek egyik legjobb fejlesztő eszköze a mese, amiben központi szerepet kapnak a természetfeletti elemek. A képzelet a tanulás előkészítéshez szükséges.

(Óvodapedagógus)

2022. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek..m
2022. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bori baratnom, Caillou
2022. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a baj, hogy ő is olyan, mint én voltam. Utoljára gyerekmesét a fiam előtt én szerintem 8 évesen néztem, utána már nem, mert tudtam hogy butaságon alapszik az összes. Úgy 1 éve kezdődött, hogy mikor leült a fiam mesét nézni, nem telt el 3 perc és már jöttek is felém a kérdések, "Apa, hogy nem buggyan meg az eperből készült sapka?", "Hogyan tud magyarul beszélni az a víziló?", "Hogyan tud repülni egy lovas hintó?", "Miért beszél a szél?", "Miért jön hó a kezéből?", stb. Próbáltam eleinte olyan választ adni neki, ami a meséből következik. De ez nem mindig jött össze, egyrészt mert ismerni kellene hozzá a mesét, másrészt rájöttem, hogy ő nem erre kíváncsi. Volt hogy tudtam válaszolni, de utána kapásból azt kérdezte, hogy "Az miért van úgy? Nekem miért nem lehet szupererőm?". Szóval nem a mesebeli válasz érdekli ilyenkor. Emiatt már a legtöbbször csak annyit választam neki, hogy a valóságban nincs ilyen, csak a mesékben. Ekkor teljesen el is ment a kedve tőle. Ha menet közben kérdezte és válaszoltam meg, akkor abba is hagyta a nézését. Mostmár nem nagyon van olyan mese a TV-ben, amit szívesen nézne emiatt. Youtube-on próbáltam neki keresni olyat, ami talán tetszik neki, de nem sokkal lettünk előrébb. Mostmár anélkül félbehagyja a meséket, hogy kérdezne valamit, mert már magától tudja, hogy olyan nincs a valóságban. Az utolsó 4-5 mesét amit nézett mindet abbahagyta mikor valami irreális dolgot látott benne. Nem kötik le az olyan dolgok, amik nem valóságosak. Az állatos dokumentumfilmeket nagyon szereti, mást nem igazán tud végignézni.

2022. ápr. 4. 23:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a Cailou es a Bori neki valo, azok teljesen a valosagon alapulnak, es konyvben is meg lehet venni.
2022. ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!