Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehetne a megoldás a...

Mi lehetne a megoldás a kisgyermekes anyák munkahelyi problémáira?

Figyelt kérdés

Sajnos, Magyarországon komoly problémát jelent, hogy nehéz olyan munkahelyet találni, ahol hétfőtől péntekig 8-4-ig tud dolgozni az ember, pont abbban az időszakban, amikor a gyerekek az oviban, iskolában vannak.


Persze, vannak ilyen munkahelyek, de kevesebb, mint amennyi jelentkező, illetve nyilván nem anyukáknak vannak fenntartva, férfiak, gyermektelenek itt is előnyben vannak. Én magam is kisgyermekes környéken lakom, itt is több anyuka van, aki nem tud visszamenni dolgozni, mert a korábbi munkahelyének olyan a beosztása, hogy nem tudják hozni-vinni a gyereket, mert mondjuk a férje sem úgy dolgozik, hogy valaki mindig otthon legyen ovikezdési/zárási időben.


Mi lehetne erre a megoldás?


Én éltem éveket külföldön, ott sok anyuka részmunkaidőben dolgozott, akár délután, este vagy hétvégén, ha apuka hazaért, de itt ez egyáltalán nem elterjedt ugyebár.


Most az, hogy az ember ne vállaljon gyereket, ha nincs 8-4-ig tartó munkája, valahol megint egy hülyeség, mert akkor irodistákon kívül kb. senki nem szülhetne. De még akinek ilyen jellegű munkája volt, az sem lehet biztos benne, hogy visszaveszik a gyed után.



2022. ápr. 10. 06:44
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
11%

Nagyszülők, testvérek, jó barátok, akik segítenek néha. Ezért nem kell a szülőkkel, rokonokkal megszakítani a kapcsolatot, a világ végére elköltözni mellőlük gyerekvállalás előtt/után, barátoktól elszigetelődni a gyerek miatt.


Ha ez semmiképpen sem megy, akkor fizetett segítséget igénybevenni. Ha ez sem megy (mert nem kerestek annyit) akkor anyukának feladni a melót pár évre, apukának meg belehúzni a pénzkeresésbe.

2022. ápr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%
Reszmunkaido.csokkentett berrel :( Mar a kozszfera se megoldas,mert elvettek az ebedszunetet ,le kell dolgozni,a péntek rovidebb nap,igy azt is elore le kell dolgozni,igy h-cs 8-17 ig kene bent lenni,utana meg a gyerekert menni,aztan nekem haza videkre....en nem fogok minden nap hatra hazaerni aztan 20 kor mar a bolcsi es kisiskolas koru is alszik. Napi 2 ora. Hat gratulalok,ezert megerte szülni. Otthon a sulissal tanulni kell,annyi a lecke nem fejezik be napkoziben. Vacsorat kell fozni,hetkoznap is megy a mosas. Es a kerthez,udvarhoz meg hozza se nyultam. Ezert nem merek kutyat se venni,mert nincs aki foglalkozzon vele,pedig ez a gyerek alma. De igy minek? Hogy itt sirjon kint egyedul? El vagyok keseredve azert.
2022. ápr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
66%

Már volt törekvés arra, hogy a részmunkaidős munkavégzést támogassák, de az a probléma, hogy a munkáltató visszaélnek vele.


Ha kedvezményes az adózása egy kisgyermekes anya részmunkaidős foglalkoztatásának, akkor mindenkit arra fognak bejelenteni, azt is aki teljes munkaidőben dolgozik, és a maradékot kapja feketén.


Egyébként léteznek végzettség nélkül végezhető részmunkaidős állások is (Lidl, Aldi eladókat nagyrészt 6 órában foglalkoztatja, igaz nem ilyen kiszámítható 8-14 beosztásban)


Az irodai munkák se 8-16 hanem inkább 8-17 vagy 9-18 óráig vannak, mivel az "ebédidő" nem számít bele a munkaidőben, akkor se ha valójában 10 perc alatt a monitor előtt kapod be, mert olyan sok a dolgod.


A 40 órásnak mondott, de valójában részmunkaidősnek megfelelő állásokról (óvodai dajka, óvónő, pedagógiai asszisztens, gyógypedagógus, napközis tanár, rajz tanár, ének tanár) meg az terjed hogy nagyon rosszul fizetnek, (ami diplomás munkakör lévén valamennyire igaz is, de) azért mert heti 40 órára vetítve nézik, pedig valójában nem évi ~230 8-9 órás munkanapról van szó, mint egy átlagos piaci alapú állásnál.



Egyébként szerintem nagyon sokan vállalkozók, vagy a férjük vállalkozásában dolgoznak.

Egy körmös, fodrász, takarítónő maga osztja be az idejét.

Előző munkahelyemen főnök felesége biztos hogy teljes munkaidőre volt bejelentve valószínűleg olyan bérrel mint mi, csak ő általában fél 9-kor jött dolgozni és délután 3-kor lelépett a gyerekekért, nyáron meg jó ha heti egyszer láttuk.

Ahol gyakornok voltam ott már idősebb volt a főnök és a felesége, már rég kirepültek a gyerekek, de a régi szokás megmaradt. Az asszony pontban délben hozta az ebédet az irodába, megterített az urának, elé rakta az ételt, majd ebéd után elmosogatott, feltakarított és délután kb 1-től délután 4-ig titkárnőként dolgozott.


Hát így csinálják.

2022. ápr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Részmunkaidő, munkahelyi bölcsőde/óvoda hosszabb nyitvatartassal, ingyenes, vagy erősen támogatott gyermekfelugyelet akar a gyerek betegsége esetén is
2022. ápr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
82%

Én irodai munkát végzek (és mióta az eszemet tudom így volt). Előző helyeken 8-16ig volt a munkaidő, de így is 18ra értem a gyerekekért bölcsibe, oviba (messze laktunk).

A mostani munkahelyen home office van, de 8-17ig van a munkaidő, velem nagyon rugalmas a cég, megengedik hogy előbb elmenjek, annyi, hogy rövidebb az ebédszünetem. A lányaim már egyedül járnak iskolába.

Most majd a kicsinél lesz ez érdekes, szeptemberben megyek vissza dolgozni és rajtam kívül nincs aki hozza-vigye bölcsibe. Nem tudom mit csinálnék ha nem ilyen lenne a munkahelyem.


Szerintem ez nagy probléma igen, hogy nincs sok 8-16ig állás, de megoldást nem tudok rá sajnos.

2022. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%

4 gyerekem van, és nem ellened vagyok kérdező, ezt előre leszögezem. De a 8-4 munkahely bárhogy számolom sehogyan sem jön ki. Mindenhol van minimum egy 20 perces, félórás ebédszünet, van ahol kötelező jelleggel 1 óra, és mindjárt ott tartunk, hogy 8-5 az inkább, plusz utazás oda-vissza. Sosem értettem, h miért az anya dolga hozni, vinni is őket. De tegyünk fel, nincs apuka, akkor 4 opciód van:

1. ingyen segítség: nagyszülők

2. fizetett segítség: bébiszitter, aki lehet hivatásos, szomszéd, diáklány stb., érte megy a suliba, hazaviszi és otthon megvárnak

3. részmunkaidős állás

4. home office-os állás, most a vírus alatt majdnem 2 évig boldog boldogtalan otthon van állandóan. Most már, hogy jobb a helyzet kezdenek visszatérni, de csak a hibrid módszerre, tehát vegyesen otthon és az irodában is.

+5. bizony ahol van apuka, tehát nem egyedülálló a szülő, luxusnak érzem azt a férfi részéről, hogy csak a nőre hárítja ez a feladatot. Akkor ezek szerint ő már elmegy amikor a gyerekek alszanak, ill. este vacsira esik haza? Ez nekem nem élet, nem család. Tessék neki is olyan munkahelyet keresni, ahol legalább az egyik utat bevállalja, vagy viszi vagy hozza. Pont most írtak ki erről egy kérdést, h ki mit gondol arról, ha a férfi 24/48 ban van. Pont ezt, hogy amíg kicsi a gyereke, addid rendben, de utána?Anyuka, hogy fog dolgozni?Erre is gondolni kell.....

2022. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
56%
Rèszmunkaidő, Home Office.
2022. ápr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk szitter volt, mivel más segítség nem akadt. Aztán utána olyan munkahelyem lett, ahová bejöhettek suli után, aztán felnőttek. Már kamaszok.

Ovis kor nehéz. De egy sulis pl. már hazamehet tesóval, vagy nálunk még a könyvtárban szoktak bandázni pár órát. Van felügyelet és internet.

2022. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
86%
Átlag emberekről kellene gondolkodni. Az átlag nem tud bébiszittert megfizetett még két teljes munkabérből sem. Az átlag nem tud megélni részmunkaidős fizetésből akkor sem, ha ketten vannak és a másik fél teljes állásban dolgozik. Az atlag nem tud home office-ban dolgozni.
2022. ápr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
30%
A megoldás? Olyan készségek, képességek, tudás, szakmai tapasztalat megszerzése a babázás előtt, hogy legyen reális esély ezeknek a helyeknek a megszerzésére. Nem pedig panaszkodás, hogy hát kevés az ilyen hely, és nem vesznek fel.
2022. ápr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!