Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elköltöznétek saját lakásba...

Elköltöznétek saját lakásba vagy házba, ha sose vezettetek úgy igazán háztartást?

Figyelt kérdés
Jelenleg anyósoméknál lakunk. A férjemmel van egy kislányunk, aki nyáron 2 éves lesz. Én 2 éve költöztem hozzájuk már terhesen. Anyósomék mindig is azt akarták hogy fennt a tetőteret alakítsuk ki külön bejáratúra, mert a lakás ház árak mostanában horror magasan vannak. A helyzet viszont az hogy én mikor még nem voltunk házasok akkor se szerettem nagyon idejönni heti egyszer, mivel anyósom már akkor is beszólógatott néha. Aztán a terhesség alatt kénytelen voltam belátni nincs más megoldás így ideköltöztem. Megbékéltem a helyzettel úgy éreztem jo lesz itt egy darabig aztán majd kb 1 év múlva úgyis elmegyünk. Megszoktam a falut nincs semmi bajom a környékkel emberekkel csak anyósomekkal való kapcsolatom durvult egy kicsit. Terhesen még nagyon gondoskodóak voltak velem jól bántak velem. Aztán amióta megszületett a kislányunk egyre többször szólogatott be. Tény hogy sok segítséget kaptam kapok a kislány körül de nagyon szereti megmondani mit hogyan kellene vele csinálnom. Az utóbbi fél 1 évben lassan napi szintűek a megjegyzései. Férjemet is egyre jobban kezdte zavarni hogy a kislányunk állandóan hozzá ragaszkodik ha meglátja és sose tudjuk felhozni vagy kivinni sétálni úgy hogy ne hisztizzen sirjon utána. Tegnap a lakhatásrol beszélgettek mert mostanában elég gyakori téma. Férjem megmondta neki nem azért tanult és szerzett 2 diplomát hogy a tetőtérben élje le az életét. Ezen nagyon megsértődött mert hogy házat nem fogunk tudni venni mivel 40 milliók a lakás meg 30. Férjem mindig nézi hogyan változnak az ingatlan árak és bízik benne lejjebb fog menni kicsit jövőre h lépni tudjunk. Azt mondta anyós neki hogy biztos csak kihasználja őket, mert megvárja míg a kislány nagyobb lesz megszedi magát és lép. Örülök hogy végre kiállt magáért értünk és legalább kezdünk egyetérteni valamiben hogy itt hosszú távon nem lesz jó nekünk. Viszont a főzéssel kicsit gondjaim vannak mindent mást meg tudok csinálni. Az lenne a kérdésem mennyire lenne nehéz megtanulni ezt gyerek mellett? Így elmennétek hogy igazából sose laktatok szülőktől külön? Jövőre oviba kell íratnom a kislányt ezért is sürget minket az idő hogy hogy fog alakulni minden. A fundamentát januárban fogják kiutalni és fél év van hogy beforgassuk vásárlásra. Megoldható ovi előtt még a költözés?
2022. ápr. 13. 14:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Először is, már en nem estem vplna teherbe anyós nyakára.

Masodszor, ha ott maradtok (akár a tetőterbe) ebből jó nem fog kisülni. (Mi is ezt terveztük, 9 év pereskedés lett belőle a saját anyámmal, akivel elötte felhőtlen volt a viszony).

A főzés nem atomfizika... felcsapod a netet, le van írva lépésről lépésre minden. De eleg gáz, hogy az alapok nem mennek.

2022. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Jól felvezetted, hogy nem tudsz főzni. Olvasni tudsz, neted van, akkor azt is. Videókon is végigvisznek lépésről lépésre aztán belejössz. Ha megvan a zsé akkor fél év persze, hogy elég házvásárlásra meg mindenre.
2022. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Szóval a férjed gyerekszobájába beszültetek egy gyereket, az anyós többé-kevésbé jópofával tolerálta, ezek szerint főz is rátok, és segít intézni a hétköznapi dolgokat, és te komolyan azon aggódsz, hogy vajon 2022ben képes leszel e önállóan kiguglizni a netről hogyan kell főzni húslevest meg rántott csirkét?

Van baj hallod, szerintem menj a biztosra, szülj még a semmire 3-4 gyereket, hátha anyós annyira le lesz foglalva velük, hogy elfelejt majd beszólni neked...

2022. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Rettenetesen életképtelennek tűnsz minden téren...
2022. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem valami bonyolult dolog főzni, neten csomó recept lépésről lépésre le van írva. Aztán úgyis belejössz
2022. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Sose értettem azokat, akik nem tanultak meg főzni, de akár mosni vagy takarítani. Gyerekként én már totyogóként segítettem anyámnak, majd már 6 évesen megengedte, hogy egyszerűbb ételeket elkészítsek (rántotta, pirítós, szendvics, melegszendvics). Ugyanígy segítettem takarítani, mosni, szennyest válogatni, teregetni, mosogatógépből kipakolni stb. Szóval nagyon elcsesztek ott valamit a kérdező szülei, ha ennyire életképtelen. Anyósodnak meg inkább köszönd meg, hogy ennyit segít és nem amiatt basztat, mert életképtelenre neveltek téged.
2022. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Eddig anyós főzött rátok meg ő vasárolt, takarított, mosott, vasalt??


Vagy csak a főzest erted haztartásvezetes alatt?

2022. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Ezt olvasni is rossz. Annyi jön le az írásodból, hogy itt nem a főzés a gond, egyszerűen neked nincs igényed önállónak lenni, mindenbe csak úgy beletörődsz, és csak úgy történnek körülötted a dolgok. Kezd el irányítani az életed, ne legyél ilyen életképtelen.

Igen, elköltöznék saját lakásba. De vajmi kevés esély van rá hogy lemennek az ingatlan árak, így Ti nem fogtok, ahhoz nem várni kell, hanem befektetni és tenni érte. Én mentem is rögtön otthonról egyedül 21 évesen albérletbe amint ki tudtam fizetni a kauciót. Azóta van saját lakás. Létezik net, mindennek utána lehet nézni. Nem egy nagy dolog, csak akarni kell.

2022. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Én maradnék, mert úgy látszik még rólad is ugyanúgy gondoskodni kell, mint a pujádról.
2022. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"bízik benne lejjebb fog menni kicsit jövőre"


Ti melyik bolygón éltek? Tudjátok, mi zajlik jelenleg a világban? Nem csökkenni fognak az árak, hanem emelkedni...

2022. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!