Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elesett, lehorzsolta az orrát...

Elesett, lehorzsolta az orrát homlokát, mi jó rá?

Figyelt kérdés
1.5 éves, ahogy esett el a füvön letámasztotta a kezét, de lejtett a felület így előrébb ment a kis feje, ott meg már a beton volt. Kéztámaszból nem nagy a távolság, mégis csúnyán lehorzsolódott. Mit kenjek rá, mit tegyek rá. Annyira sajnálom szegényt. Most tanult meg menni, erre az a nyomi fűcsomó kifogott rajta. Elkapni se tudtam. Fájdalomcsillapítót nem akarok, mert félek nem veszem észre ha baj van. Annyira izgulós vagyok. Áh kivagyok teljesen. Tuti nem alszom. Olyan, mintha a horzsoláson kívül kicsit meg is ütődött volna 😢

2022. ápr. 14. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem tennék rá. Te szedtél már fájdalomcsillapítót horzsolásra? És ez a nem alszom nem túlzás kicsit?
2022. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Légyszi ne ítélj el. Én is azt írtam f.csillapítót nem akarok. Valami krémre gondoltam.
2022. ápr. 14. 21:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Körömvirágkrém jó horzsolásra, az én 1,5 évesem is hasonló manővert mutatott be a minap, már alig látszik neki. Napi 2x kenem. Dm-ben, Rossmannban kapható.
2022. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben Neugranormont szoktam használni.Jobb ha hozzá szoksz az ilyen balesetekhez,lesz még bőven.3 éves a kisfiam,mostanában szinte minden másnap kicsattan a kis szája pl...fut,rohan és egy óvatlan pillanat és meg is van a baj.Tegnap előtt az oviból is így jött haza :/
2022. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező...készülj fel, hogy ez nem az utolsó ilyen esése volt. Nem lesz semmi baj. Amúgy a popsikenőcs is jó rá (neogranormon, bepanten stb...)
2022. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

És ha nagyobb baja lesz, bele is halsz?

Egy horzsolásról van szó, nem egy nyilt törésről... 🤦‍♀️

2022. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, csak mint mindig ez a google dolog. Pfú miket olvastam. Mérges is vagyok magamra.
2022. ápr. 14. 21:18
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem szegyen szakembertol segitseget kerni, ha ilyen dolgokon nem tudsz tullenni egyedul. Es ezt most komolyan mondom, mert ha egy kis horzsolast ennyire tulreagalsz, mi lesz itt meg kesobb.

Es ez a tulzott dramazas a gyerekre is raragad, iszonyatosan szorongo, gatlasos lesz kesobb.

2022. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van egy tini fiam is. Nem szorong, nem gátlásos. Egy az apjuk. Így alakult. Engem is féltettek. Semmi mástól nem félek, csak hogy a gyerekeimnek baja lesz. Most aludt el a csöppöm. A homlokától az orra aljáig tiszta horzsolás, dagadt és lila. Ne aggódjak, nyugodtan aludjak. Hmmm. Bocsásson meg mindenki hogy ilyen gyenge vagyok.
2022. ápr. 14. 23:33
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Felesleges játszanod a sértődöttet, te kérdezted. Egyértelmű válaszok jöttek arról hogy túldramatizálod. Ha a negatív kritikát nem tudod elfogadni, nem kell nyilvános fórumon pánikolni. Egyébként egy horzsolás miatt felütni a Google-t tényleg nevetséges. Te sosem horzsoltad le magad gyerekként? Mert én igen. Több ezerszer. Anyám azt hitte, nem marad arcom, mire túljutunk a totyogós szakaszon. Jelentem, az arcom megmaradt, bár lett rajta pár maradandó heg.
2022. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!