Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet allergiás, ha nem...

Hogy lehet allergiás, ha nem volt baja tőle?

Figyelt kérdés
Decembertől kisfiam elkezdett asztmaszerü befulladásoktòl szenvedni, állandòan akkor, amikor anyumèknál voltunk, ahol yorki kutya van. Előtte is jártunk oda egyèbkènt. Allergològustòl kaptunk baby halert 2 spray-el, illetve Aureus szirupot, ezeket most is adnom kell, kivève a Ventolint. Sajna annyira sìpolt 2 hònapja, hogy kòrházban voltunk a nehèzlègzèse miatt. Ma hìvott a doki, hogy a vèrvètel alapján a gyerek kutya ès macskaszőr allergiában szenved, valamint magas a tojásra is az èrtèk (talán fehèrjèt mondott, totál lefagytam, nem emlèkszem), mogyorò, szòja ès határeset a tehèntej is. 18 hònapos a fiunk, nemrèg kapott a napokban az apja által 3 kiskanál Nutellát kòstolòba,semmi baja sem volt. Tojást nem szereti, de ha evett amiben volt sülve pl babacsinta vagy panìr, fasìrt, pèksütik stb sosem volt baja tőle sem hasfájás sem kiütèsek. Kisbaba korában volt ekcèmás, az igaz. A doki csak telefonon mondta, majd mennünk kell hozzá, de ennyivel lerázott. Most ez csak intolerancia, ha nem volt tünete a tojásra? Azt mondta a mogyoròra rá se nèzzen. Meg sem mertem mondani neki a Nutellát. Most teljesen össze vagyok zavarodva. December előtt is evett már tojásos-tejes kajákat, kb 11 hòs korátòl mindent eszik, kivève olajos magok, diò, mogyorò. Gondolom ha nagy allergiája lenne már kijött volna ezekre hamarabb is? Szerintem az a sìpolás a kutyátòl van, hisz amint bementünk a szobába anyuèkhoz ahol a kutya is èl rögtőn tüsszögès, köhögès, sìpolásba ment át, ilyen asztmás rohamba az állapota. Kòrházban is mondták, hogy magas nagyon az IgE, tehát allergia okozza neki ezt valòszìnű. Ekkor mentünk el erre a speciális vèrvètelre. Ma pl èn omlettet ettem, s bár a fiam nem szereti, de adtam neki, egy falatot meg is evett, de semmi tünete sem volt. Most akkor adhatom neki sülve vagy a sárgáját vagy mit csináljak?
2022. máj. 9. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha az orvos világosan közölte mire lett pozitív a gyermeked allergia vizsgálata, azon mit nem értessz?

Ráadásul magas IgE.. Fullad a gyermeked.. Szeretnéd ha anafilaxiás rohamot kapna?

Ha allergiás a tojásra akkor semmilyen formációban nem kaphatja, sem sütve sem főzve, semmit nem ehet amiben tojás származék van, ahogyan a többi allergént sem fogyaszthatja.

2022. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki ezekből, amikre pozitív lett, addig amíg személyesen nem beszéltek a dokival. Nem kísérleteznék otthon, hogy egy falattól lesz-e baja.
2022. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Mogyoróallergiás barátnőm fia is. De nagyon durván. Múltkor mondta barátnőm, hogy ez a földimogyoróra vonatkozik. Ami bokron terem, arra nem. A Nutellában meg elvileg az a fajta van.
2022. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nutella Török mogyoró, a földimogyoró az az amerikai mogyoró. A fiam is csak az utóbbira allergiás.


Tej tojás sem okoz mindig tünetet, de ha kapja folyamatosan és terhelitek vele a szervezetét akkor gyakran lesz fulladasos felső légúti betegsége.


El kellene fogadni hogy most ki kell iktatnotok a felsorolt élelmiszereket. És nem kisérletezni rajta.


Kérjetek adrenalin injekciót és kicsit tájekozódj az allergiákrol és a tunetekrol is

2022. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Januárban történt az a borzasztó eset a kisfiúval aki mogyorót evett. Kérlek vedd komolyan!!!
2022. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy komolyan veszem, a világèrt sem fog kapni semmi mogyoròsat, pár napja kapta az első kanál mogyoròkrèmèt... a tejet nem kell kihagynom, csak a tojást a doki szerint, aztán ősszel meglátjuk. Csak nem èrtem ezt az egèszet. Jött ez az asztmaszerű valami a semmiből. Kutya/macska allergiás, ok, kutya közelèben tünetel, világos. De a tojás előtt èrtetlenül állok, mert soha semmi reakciòja sem volt a tojásra, a bevezetèsnèl sem ès most sem. Teljesen tanácstalan vagyok mifèle termèkeket vásároljak, egy pici faluban èlünk, szinte mindenben van tojás. A gyerek nem fullad már, tünetmentes, miòta nem találkozott a kutyával nem fordult elő. Totál be vagyok tojva, most mit adjak a gyereknek enni, mi lesz most. A világèrt sem akarok ártani neki, de olyan gyorsan lerázott a doki, hogy fel sem fogtam ezeket, be vagyok stresszelve teljesen. Most akkor a tojás is okozhat asztmát? Amiben nincs tojás, abban van szòja vagy tej. Megèrtenèm, ha a gyermekemnek menne a hasa, csalánkiütès, bármi tipikus tünet tojásra. Olvasgatok ès mindenhol azt ìrja percek múlva jönnek a tünetek. Már a babakori ekcèmája is szèpen elmúlt a Bioderma termèkektől, ha folyamat kapja a tejtermèket, tojást nem lenne valami jele? Lètezik olyan, hogy tojás allergia hozza ki ezt a befulladást? Annyi kèrdèsem van, de a doki lerázott. Termèszetesen nem fog kapni tojásosat, de ezt egyik napròl másikra kivitelezni szinte lehetetlen. Úgy el vagyok keseredve...
2022. máj. 9. 22:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kìsèrletezgetek a fiamon. :( A dr nő ma dèlu hìvott, s reggelire kìnáltam neki az omlettet. Nyilván nem adom neki, ha tudtam volna, na meg a mogyoròsat sem. Kinyitottam a hűtőt ès kb semmi sem ehető a fiam számára, mèg a gyulai májasban is van szòja, az is mindenben. Ez borzasztò.
2022. máj. 9. 22:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyu, minden anyában ennyi kérdés van amikor kiderül az étel allergia. Keress egy szakértő orvost.
2022. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nutellaban NEM foldimogyoro van.
2022. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak nem tipikus tüneti allergiák ,gyerekem glutén allergiás de ő az akinek nem tipikus tünetei voltak csak nem hízott semmit pedig evett,volt vérvételen ahol kimutatták hogy nagyon magasak Iga és Igg értékei így nem ehet semilyen gluténos terméket,és lám gyerek hamarosan elkezdett hízni nőni stb .
2022. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!