Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A régi magyar keresztnevek...

A régi magyar keresztnevek (János, Mária, Béla, Erzsébet, Jolán, Péter, stb) a jövőben újra népszerűek lesznek a mostani, különlegesnek szánt/gondolt divatnevekkel (Benett, Medox, Lara, stb) szemben?

Figyelt kérdés

2022. máj. 12. 09:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Sőt, már kezdik is felkapni a régi neveket, mert most azok ritkák.
2022. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Én Budapest 2. kerületében élek, a gyerekeink 7 és 3 évesek. Itt sok régies névvél találkoztam az ő korosztàlyukban. A lányom ovijában volt Kázmér, Sámuel, a suliban most van Attila, Dénes. A bölcsiben meg találkoztunk Ottóval, Róberttel, Mihállyal.
2022. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Az általad felsorolt "régi magyar" keresztnevek többsége bibliai név. Attól is függ a népszerűségük, mennyire vallásos a kor társadalma.
2022. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem igen. Én is Budán tapasztaltam, hogy egyre népszerűbbek. A "különleges" nevek elleni tiltakozásul választják ezeket a régebbi neveket. Magyarnak nem mondanám, mert bibliai nevek, így a mi kultúránkban minden országban jelen vannak.
2022. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Béla, meg Jolán biblia név? :D
2022. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

5


Tudsz olvasni? És szöveget értelmezni?

Mert én azt írtam, hogy többsége bibliai név. Idióta!

2022. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
Röhögj a saját hülyeségeden, idióta, amíg még megteheted. Ennyi ésszel nem könnyű életben maradni.
2022. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Én neki írtam "Magyarnak nem mondanám, mert bibliai nevek, így a mi kultúránkban minden országban jelen vannak."

Ebben nincs benne, hogy többsége.

És én legalább nem vagyok ilyen undorító stílusú, mint ti.

2022. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Ezekből a Péter most is népszerű.
2022. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé megváltozott azóta a világ. Nem voltak pl. szappanoperák, ahonnan kacifántos névkölteményeket lophattak. Sokkal konzervatívabbak voltak az emberek, diktatúrák jöttek-mentek, amikor egy “hülyenév” miatt akár meg is ölhettek.

Ezek a régies nevek évszázadokon keresztül népszerűek voltak, de akkor még erősen uralkodott, hogy vallási nyomásra választottak nevet. Egy családban a gyerekeket szinte mindig valami szentről vagy ismert magyar királyról, földesúrról kellett elnevezni (István, Margit, József, Béla), vagy legalább egy ilyen második keresztnevet bejegyezni, különben megvetendő pogány voltál a falusi birkák szemében.

Gyakori volt, hogy a gyerekeket szülőkről, nagyszülőkről nevezték el. Így lett apám két testvére Ilona és Béla. Nem gondolkodtak sokat, nem érdekelte őket, hogy “mi illik a gyerekhez”, az első két poronty megkapta a szülők nevét. (Manapság pedig még a gyerek megszületése után is össze-vissza változtatják a pár hetes újszülöttek nevét, mert “meggondolták magukat”…)

2022. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!