Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyáron ti milyen módon,...

Nyáron ti milyen módon, milyen taktikával gyakoroltok otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Mindhárom gyermekünk sni-s, szóval nálunk kicsit másképp zajlik az élet, mint a normál gyerekeknél. Ez az első év, hogy már mindhárman suliba jártak, szóval már mindharmukkal kell gyakorolni a nyáron.

Ti hogyan oldjátok meg, hogy mindenkire jusson idő? Minden nap másik gyerkőccel gyakoroltok vagy esetleg minden nap, csak csúsztatással? Nektek mi vált be a legjobban?



2022. jún. 5. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Le a kalappal. Két gyerekünk közül csak 1 akadályoztatott, de rá se jut elég idő. Egész nyáron dolgozunk pár hét kivételével (én ma is), így ugyanolyan kevés idő jut erre, mint évközben, ráadásul ilyenkor a fejlesztés is áll.
2022. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Mi egyáltalan nem gyakorlunk minden nap.

Azert nyáriszünet, hogy kikapcsolódjanak, játszanak.

Augusztusban vesszük elő legközelebb a sulis dolgokat, akkor is úgy kb 2 naponta.

2gyerek van (pont ezért, hogy legyen mindenkire időm)

Megbeszeljük melyikőjük mit csinál, kapnak rá időt, majd külön-külön átbeszélem velük. Ha 1-1 nap kimarad, az sem katasztrófa. Ráernek szeptembertől tanulni rendes tempóban.

2022. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk az vált be, hogy nem csináltunk 3 gyereket. Szegénykék, azt sem tudják, mit jelent a szülői figyelem.
2022. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Kedves utolsó egy idiota elmebeteg lehetsz
2022. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Velük ott kell ülni folyamatosan, mert máshogy elég hamar csökken a figyelmük. Nyilván eddig is megoldottuk valahogy, de egy-két tipp, másnál bevált módszer is tud hasznos lenni. Sok hasznos ötletet kaptam már más anyukáktól, ezért is írtam ki a kérdést. 🙂


A privát írójának pedig: A gyerekeink nem retardáltak, nem vettünk fel csok-ot sem és csak megjegyezném, hogy egyik nehézségük sem szűrhető ki a terhességek alatt. Mit kellett volna tennem? Mire a nagynál kiderült, hogy auti, addigra a legkisebb is 1 éves volt és akkor még úgy tűnt, hogy vele és a középső tesóval minden rendben van...

2022. jún. 5. 11:32
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert sni-sek még jár nekik a gyerekkor. Én a lehető legkevesebbet gyakorolnék velük. Csak olyankor, amikor egyébként is le kell kötni a figyelmüket. Pl hosszabb autóúton, vonaton: ki lát több piros autót (a kicsinek) add össze a rendszámon látható számokat. Vagy szorozd össze.
2022. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Mi sehogy, én mindig azt vallottam, a szünet pihenesre való.

A te helyzedben valami kincskereses szerű tervvel jönnék elő. Minden nap valami feladat- tudom is én, x oldal olvasás, x matematika feladat,stb, amiért kapnának egy matricát vagy valami egészen apró cuccot. Hétfőtől péntekig menne csak ez a feladatozas, maximum napi egy órában, így 5 valamit gyujthetnenek össze. Ha meg van mind az 5, akkor jutalomkent egy vágyott programot kapnának. A szünet végén pedig, ha meg volt minden feladat hetente, akkor egy nagyobb közös ajandek. Ezt mind szépen el is mondanám nekik, hogy legyen miért dolgozniuk.

2022. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ha nagyon gyakorolni is kell, napi 1 órát max, a nyár a pihenésről szóljon nekik is.


Tehát attól függően mennyi idősek, mondjuk hétfőn 1 óra matek a nagynak, ugyanabban az időben olvasás a középsőnek, ugyanabban az időben a legkisebb rajzolós feladat. Másnap matek a 2.-nak, addig gyakorolja az olvasást a kicsi, és a kreativitást rajzolással fejlessze a nagy. 3.nap matek vagy logikai feladatok a kicsinek, a nagy olvas, és ír egy elemzést ha már annyi idős, a középső meg matek-logika.


A 4.napon olyan társasjáték ami a képzelőerőt és logikát fejleszti pl Concept, vagy Fedőnevek.


5-6-7. nap pedig szintén ilyen hármas rotációban napi max 1 óra.


Próbálj játékos feladatokat kitalálni, főleg a kicsinek.


Legyen a nyár közepén 2 hét amikor csak pihennek!

2022. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Szuper gondolat, ilyet még nem csináltunk! ❤ Már megérte feltenni a kérdést! Köszönöm szépen!
2022. jún. 5. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Lehet kapni direkt nyári foglalkoztató füzeteket, amikben játékos feladatok vannak.


Annak idején én annyira szerettem, hogy 2 héttel a nyári szünet kezdete után már ki is volt töltve az egész (mondjuk én "átlagos" stréber voltam)

2022. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!