Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek él az ilyen? (lombik...

Minek él az ilyen? (lombik gyerek)

Figyelt kérdés

Egyik idősebb ismerősöm tette ezt a kijelentést. Én még nem vagyok gyerekvállalási fázisban de beszélgettem ezzel az ismerősömmel a teherbeesésről és gyerenevekésről. Neki van két nagykorú fia már de az új kapcsolatában van egy másik anyától származó gyerek akivel sok probléma van mentálisan.

Nekem a genetikai problémáim miatt, ha oda jutok, talán csak lombikkal fog összejönni a baba.

Miért ilyen ítélkezőek még ebben is az emberek? Nektek mi erről a véleményetek?


2022. jún. 28. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
most mi is a kérdés?? fuss neki mégegyszer…
2022. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek nem ítélkezőek ebben, csak az ismerősöd.
2022. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés kimaradt!
2022. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom arra gondol, mi a véleményünk olyanokról, akik így vélekednek egy lombikbabáról ("Minek él az ilyen?"). Mert ez az ismerős azt hiszi, gondolom én, mert egy adott gyereknek mentális problémái vannak, az oda vezethető vissza szerinte, hogy lombikbaba. Mintha mesterséges megtermékenyítéssel csak "selejt" készülhetne.


Kérdező, nem kell vele foglalkozni. Apám kb. hasonlóan állt a témához kb. 15 éve. Hogy minek járnak ilyenre a párok, törődjenek bele.

Mióta a lányáról (rólam) kiderült, hogy természetes úton nem lesz, teljesen máshogy állt hozzá. Szóval neki is csak annyi kellett, hogy legyen érintett a közvetlen közelében.

2022. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Annyi a baj a lombikkal,hogy az ivarsejtekbe nem lát bele az orvos se. Lehet,hogy nem az a spermium jutna be amúgy,mert nem az a legerősebb.
2022. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy a sok millió spermából természetes úton egy ér oda legelsőnek, nem azt jelenti, hogy az a legjobb mindközül, és a többi csak annál rosszabb lehet.

Példának okáért az X-kromoszómás spermiumok lassabbak, de tovább életben vannak, mint a fürge mozgású, de rövidebb életű Y-kromoszómások. És mivel természetes úton nem mindig esik egybe a spermiumok bejuttatása az ovulációval, természetes úton is nyerhet a lassabb, de kitartóbb spermium, míg a gyors addigra elpusztul.


Lombiknál meg átszűrik a spermát, a legjobb mozgású, szabályos morfológiával rendelkezők közül választanak.

2022. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a véleményem hogy örüljön hogy neki nem kellett mennie ilyen kezelésekre és mert ilyen rosszindulatú gci majd visszakapja valamilyen formában mert ennyire imád ítélkezni és Istent játszani hogy ki éljen és ki ne:D A természetes fogantatás során nem lehet bármi fogyatékossága a gyereknek?:DDD

Nagyon buta paraszt az ismerősöd már ne is haragudj!Pont hogy szelektálva vannak a lombiknál az ivarsejtek és így kevésbé valószínű fogyatékos vagy eü problémás gyerek születése.Sógornőmék lánya is így fogant és semmi baja és a miénk is így fog és semmi baja nem lesz.

Ez a tipikus példa mikor a hülye okoskodik XD

2022. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg azoknak akik kihámozták a leírásból az elmaradó kérdést 😊
2022. jún. 29. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!