Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig az anya/meny a hibás,...

Mindig az anya/meny a hibás, a rossz?

Figyelt kérdés

Hiába mondja a férjem is mindig ugyanazt, anyósom mindig azt mondja, hogy én el akarom tiltani tőle az unokát, sírva fakad ha hazaviszem aludni.


Azt hiszi, hogy azért sír a két és fél éves, mert átmentem hogy hazavigyem, közben meg azért sírt mert 12 órája nem aludt.


Mindig az lesz az eredmény, hogy én vagyok a feketebárány, aki tiltja az unokát (pedig csak néhány szabály van amit a férjem is ugyanúgy betartat, pl nincs csoki rendes étel előtt).


Azt hiszi anyósom, hogy én bántom itthon a gyereket, merthogy mostanában "sokat sír", aztán közben meg csak dackorszakos, sose emeltem rá kezet, de úgy néz ki ő elfelejtette, hogy milyen a dackorszak, pedig "4 gyereket felneveltem!"...


Szóval, ez máshol is így van? Amúgy tudom hogy anyósom alapból egy szörnyű anya volt (tipikus érzelmi bántalmazás, egyszer sem mondta vagy éreztette a gyerekeivel, hogy szereti őket, folyton csak szidta, baszogatta őket kiskoruktól fogva, ma is ez van, és mindig az áldozatot játssza, akit senki sem szeret stb). Az unokájával próbál gondolom kompenzálni, de ugyanúgy próbál engem is bevonni a sértődős játékaiba, de én immunis vagyok rá. Ennek az az eredménye (hallottam már vissza), hogy engem szid mindenkinek, hogy engem nem érdekelnek az érzései, a gyereket kisajátítom...


Pedig nem ez a helyzet, akkor van vele, amikor akar, de nem érti meg, hogy a gyereknek aludni is kell ám valamikor... Na meg nem is játszik vele soha, van hogy az a program, hogy leülnek a főzőműsor elé...


(Őt még nem szidta szerencsére, de ha elkezdi, akkor mindenképpen kevesebb együtt töltött idő lesz, amiért természetesen megint én leszek a hibás)


2022. júl. 7. 06:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom normális, és nem vetélkedik velem, de egy biztos: teljesen rosszul emlékszik a babakori dolgokra.

Egyébként a saját szüleim is...

2022. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Drakula ***** válasza:
100%
Probáld meg teljesen figyelmen kivül hagyni, ahogy nyafog, beszélni ugy se tudsz vele.
2022. júl. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, senki sem hibás és senki sem rossz.

Van az a mondás, hogy az idő megszepiti a dolgokat. Nem veletlenul.

2022. júl. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az anyám ilyen, ami ha lehet, még rosszabb. Minden rossz, amit én csinálok. Miért nem adok cukrosat az 1 éves gyereknek, minek adok neki D vitamint, nem kell az, és még sorolhatnám. Már rég szalad a gyerek, állandóan mászkálna, de ha ő van vele, végig csak kézben fogja. Akár fél nap is ölben tartja. Ha meg szólok érte, akkor én tiltom az unokától... Folyamatosan megy az érzelmi zsarolás, meg hogy én szar anya vagyok, mert nem fogom egész nap a gyereket. Nem tudom, hogy lehet ezt kibírni.
2022. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!