Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek ti nem szorongto...

Kisgyerekesek ti nem szorongtok a jövő miatt?

Figyelt kérdés
Én rettenetesen féltem a gyerekeimet. Járványok, háborúk, éhinség, klímaváltozás. Szinte minden nap ezen kattogok és sírni tudnék.
2022. júl. 7. 18:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
A történelem során mindig is voltak a fent felsoroltak, csak a járvány pestis volt, a háborúba kivitték az egészen kicsiket is vagy egyszerűen lemészárolták őket, napról napra éltek az átlag emberek, nem lehetett tudni, hogy jut-e a télre bármi. Valójában sosem volt annyira jó, mint most, pont ezért is lepődsz meg, mert a te kényelmes életedtől ez távol áll, holott nagyszüleink még világháborút is éltek meg, nagyapám volt 4 évig szovjet hadifogságban, ahol aztán tényleg nem nagyon volt mit enni.
2022. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem szorongok ezeken. Én arra összpontosítok, hogy nagyszüleimhez képest így is mennyivel nyugodtabb körülmények között nőhetnek fel.

Mi megvártuk a gyerekvállalással, hogy jó egzisztenciánk legyen, így ha max Magyarországon nagyon nem találjuk meg a helyünket, akkor tovább állunk.


Egyébként ha tényleg minden nap ezen kattogsz, akkor javaslom a pszichológust. A klíma szorongás létező dolog, de maga a szorongásos zavar is. Érdemes ezeket rendbe tenned, mert a gyermekeid megérzik, akkor is ha próbálod nem előttük. Arra meg nincs szükség, hogy ők is eltanulják.

2022. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1. igen pont ettől félek, hogy újra ez lesz itt is.

2. Köszi. Mi is meglépnénk, ha itt lenne katasztrófa, de a klímaváltozás elől nem lehet elmenekülni sehova.

2022. júl. 7. 18:53
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem szorongok. Nehéz idők jönnek, de nekem ezelőtt sokkal nehezebb körülményeim voltak (magánéleti okokból) pl nem volt pénzem ételre, eddig se jártam nyaralni, nem élek nagy lábon, így szerintem nem fog annyira megviselni egy nagyobb válság. Viszont azt el tudom képzelni hogy ez sokaknak nagyon rossz lesz. Háborútól nem tartok, az energiahiánytól kicsit, de talán azt is meg lehet oldani, aztán kb ennyi. A Föld pusztulását pedig lassan fogja az ember megélni, és nem hiszem hogy úgy fog történni hogy egyszer és mindenkorra mind eltűnünk, de nekem az életem se olyan nagyon fontos, hogy ettől rettegjek, meg nem is érdemes.
2022. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4es a gyerekeid élete sem fontos?
2022. júl. 7. 18:56
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

4 vagyok


De fontos, persze, de olyan dolgokon nem fogok szorongani amiről nem tehetek. Ez olyan dolog mintha azon szoronganék hogy rákos lesz és meghal vagy a járdára sodródik egy autó és elüti, vagy volt az a nő aki abba halt meg hogy valaki leugrott a 10-ről mert öngyilkos lett. Most érted, nem nézhetem folyamatosan azt hogy esik e a fejemre épp valaki? Vagy azon gondolkodni hogy van-e értelme kilépni a házból mert a halál bármikor bekopogtathat? Így nem lehet élni. Ezen kívül valóban azt hiszem, hogy ha meg kell halni akkor meg kell halni, és kész. Lehet fura, de én nem félek, illetve nem akarok túlozni, van bennem halál félelem, viszont tudatosan szoktam magamat nem olyan komolyan venni, és segít az is, hogy hiszem, hogy ennél a helynél engem csak jobb várhat, ha meghalok.

2022. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a saját halálom engem sem érdekel. Sokszor azt gondolom, hogy az tette jól, aki nem vállalt gyereket. Akkor nincs az ember fejében az, hogy milyen borzalmak történhetnek a gyerekeivel, csak él magának, meghal és kész.
2022. júl. 7. 19:14
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
A tőled független dolgokon teljesen felesleges szorongni. A magad szintjén tegyél meg mindent, hogy jó sorsa legyen a gyerekeidnek és nagyjából ennyi.
2022. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem szorongok, de végiggondoltuk a férjemmel, hogyan fogjuk megoldani áram és távhő nélkül. Sajnos reális esély van rá, hogy ezeket a szolgáltatásokat korlátozva fogjuk kapni a nem is olyan távoli jövőben.

Járványok: a koronavírus járvány akadályait eddig sikeresen vettük. Bízom benne, hogy a jövőben is meg fogjuk oldani a felmerülő nehézségeket.

Háború: azt megbeszéltük, hogy ameddig fizikailag lehetséges, együtt marad a család. Egy esetleges katonai behívónak nem teszünk eleget, vállalva annak minden lehetséges jogi következményét. Ha valamelyikünket erőszakkal elhurcolnak, az első adandó alkalommal dezertálunk. Az a fontos, hogy együtt legyünk.

Klimaváltozás: az ember egy elég jól alkalmazkodó faj. Én bízom benne, hogy meg tudjuk ugrani ezt az akadályt is. Valószínűleg alacsonyabb életszínvonalon, kevesebb kényelemmel, de fogunk tudni alkalmazkodni. Éhínség: egyelőre élelmiszer túltermelés van világviszonylatban. Az elosztáson viszont majd dolgozni kell.

2022. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9es az áram és fűtés kérdésben hogyan készültök előre?
2022. júl. 7. 21:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!