Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha pszichológushoz megyek az...

Ha pszichológushoz megyek az alkohol problémáimmal, akkor nem veszik el tőlem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem őket, harcolok az apjukkal meg a családjával. A sokadik sikertelen "kapcsolatom" után kezdtem el inni (7 éve vagyok egyedül, 5 férfiből csak egy volt korrekt: durván megmondta, hogy csak megbszni akar, a többi hitegetett a családdal, holott se én, se a gyerekeim nem kellettek nekik).


Ez úgy kezdődött, hogy minden húzósabb, hisztisebb, stresszesebb nap után megittam lefekvés előtt egy pohár bort. Aztán már mindennap ittam, ha "könnyebb" napom volt, ha nehezebb. Majd 2 pohár bort ittam mindennap lefekvés előtt. Ha nem iszok, akkor érzem másnap, hogy mégis kellett volna inni. Nem bírok felkelni, morcosabb vagyok. Csak az állít meg este, hogy ne igyak 2 pohárnál többet, mert nem akarok másnap másnapos lenni, teljesítenem kell a munkában, hétvégén pedig tudom, hogy egész nap velem lesznek a gyerekek. De már egyre jobban szüiségem van rá, egyre többre lenne szükségem, már nem elég a napi 2 pohár, hiányérzetem van utána. Ezért mennék pszichológushoz, hogy a 2 pohárból ne legyen 3, 4, 5, egy üveg, 2 üveg.


Lehet baj belőle?


2022. júl. 17. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, emiatt nem, és jó, ha segítséget tudsz/mersz kérni.
2022. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják elvenni én mondtam már húzósabb dolgot is pszichológusnak.
2022. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
jó, hogy erre magadtól rájöttél. menj orvoshoz, nem lesz baj. és remélem sikerül helyrejönnöd.
2022. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, a pszichológus nem közölheti senkivel, mi a problémád (kivéve, ha pl. komolyan tervezed a Parlament felrobbantását, vagy OV meggyilkolását), mert rá is érvényes a titoktartási kötelezettség.

Máodszor ez még nem komoly függöség, ezzel nem veszélyezteted a gyerekeket, ezért sem lenne indokolt.

Harmadszor, azt nagyon helyesen ismerted fel, hogy ebböl lehet komoly alkoholprobléma, és nagyon helyes lépés professzionális segítséget kérni a megoldásban. Ez inkább pozitív lenne, ha szóba kerülne bárhol is.

2022. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
A volt férjed családjának nem is kell tudnia, hogy pszichológushoz jársz.
2022. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják elvenni, viszont arra készülj fel, hogy csak teljes absztinenciával lehet leállni. A rendszeres, de kis mennyiségű ivászat, ami már függőséget okoz, az is alkoholizmus.
2022. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apám full alkesz volt gyerekkoromban (most is) fűtésünk se volt és majdnem napi szinten ment az ordibálás tudott rólunk a védőnő,gyerekorvos, óvónő később tanárok stb...de senkit nem érdekelt. Nyugi tőled se viszik el a gyereket főleg nem a pszichológusod miatt.
2022. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!