Ez most mitől lehet?

Figyelt kérdés
Múlt héten csütörtökön voltam a gyerekorvosnál a 6 hónapos babámmal, kiderült hogy torolgyulladása van, hólyagos a torka, vírusos eredetű, de enyhe így nem kapott antibiotikumot.Amiket kell adnom neki napi 3x sinupret, fenistil csepp.Eddig nem is volt gond, viszont ma extrán bukós vagyis nemnis tudom mi jön ki belőle mert evés után 2.5 órával is jött ki cucc, de nem túrós, nem büdös, nem szúrós szagú, tehát nem mondanám hányásnak, de ugye nem is friss tápszer.Szinte szintelen és slájm darabok vannak benne, elég nagy mennyiségben.Eddigvis bulos baba volt, de általában evés után közvetlenúl és csak pici mennyiségben jött vissza a tápszer. Igaz hogy napok óta állandóan a szájába matat, lehet amiatt is jön belőle több "cucc" ki.Egy picit taknyos csak, akkor is az veszem észre, hogy inkább a bukásból kerül az orrába, mert kis fehér darabkákat szív ki az orszi porszi.Szóval egyrészt azt sem tudom eldönteni hogy még mindig a torka fájhat vagy inkább már a foga miatt matat a szájába, illetve okozhatja-e valamelyik készítmény amit adnom kell neki a sok bulást illetve hascsikarást, mert a visszajövő cucc előtt mindig hallatszik hogy csikarja a pocakját.Holnap viszem megint a gyerekorvoshoz, csak érdekelne hogy mit gondoltok, valamelyik gyógyszer okozhatja-e ezeket a panaszokat?eleg kuszára sikeredett de remélem azért érthető.Köszönöm!
2022. aug. 3. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit refluxra emlékeztet, amit írsz. Sajnos a gyógyszerek is, a slejm is, a vírus is okozhatja.
2022. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Fenistilt mondjuk nem is értem, azt allergiára adják, vagy bárányhimlőre a viszketés miatt. A sinupretet értem, hisz az nyákoldó,gondolta könnyebben tisztul a nátha. Viszont én azt egyszer adtam kislanyomnak, rá pár órájára olyan hascsikarása és hasmenése lett, hogy azonnal abbahagytam neki.
2022. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vírusra nem is fog antibiotikumot kapni. Hisz az csak bakteriális fertőzésre hat.
2022. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Slájm jön vissza neki. Garatváladék. Nagyobb gyerekek is hánynak torokgyulladáskor (pl a húgom fia) a sok torokváladéktól.
2022. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet hogy tényleg minden összejött szegénykémnek.Holnap ha megjártuk a dokit majd megírom hogy mit mondott.Jó ejszakát!
2022. aug. 3. 22:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Ígértem megírom mi a helyzet.Visszavittem az orvoshoz, aki azt mondta már nem piros a torka, és a fogzás miatt szipog, az csoroghat le a torkán.De már nem kell adni neki a gyógyszereket, úgyveszem ersze, hogy jobb a gyomra, nem is fel belőle annyi cucc.
2022. aug. 5. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!