Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tippelnétek mikor fognak...

Tippelnétek mikor fognak visszjönni a "divatba" a ma oly gyakran "régimódi" jellemzővel illetett nevek?

Figyelt kérdés
Szerintem 5-10 év és ujra Zsuzsanna és Péter lázban tör ki mindenki:-)
2010. szept. 23. 12:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez a kettő amit leírtál pont szép nevek....Én a Margit és társait nem csípem(elnézést ezen nevek viselőitől...)
2010. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is 5-10 éve kell még. Majd amikor a sok Hanna és Lili közt már kuriózum lesz egy Katalin. :-)

Mondjuk már most is az...

2010. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A Péter szerintem most is gyakran használt név. Óvónő vagyok 10 éve és minden csoportomban volt eddig min. 1, de volt hogy 2 Péter, pedig nem válogattam őket:) Mellesleg az én 9 hónapos kisfiamnak is ez a neve.
2010. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Lassan-pár év múlva-vége az "ősmagyarnevetagyereknekmindenáron" mozgalomnak és szerintem utána.
2010. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is visszajönnek, 10 évet saccolok. Talán most már lecseng a Bence, Máté, Zsombor, Levente, Zalán őrület. (Lányoknál meg az Anna, Lili, Jázmin és a csomó virágnév). Ezek is mind szép nevek, csak annyira gyakoriak lettek :(

Kisfiam Géza lett. Nem bántuk meg :)

2010. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok. Utolsó előttinek: tényleg nagy "ősmagyarnév" mozgalom van :D Annyi a Keve, Hunor, Kadocsa... Ez is lecseng majd, tuti :D
2010. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is Keve, de nem "ősmagyarságból" adtuk.

Egyszerűen ez tetszett, egyébként nem hiszem, h olyan sok lenne belőle, én is csak egyet ismerek:)


Nekem lánynévből például nagyon tetszik a Rozi, a Rozália nem, csak becézve, az ismerősei között pedig van 2 három éven aluli kisfiú, az egyik Tibike, a másik pedig Gyurika.


Meg persze ismerek egy csomó Jázmint, Hannát, és Fannit, ezek tényleg tucatnevek lettek, illetve a fiúknál nagy divat, legalábbis nálunk, a Zétény, Levente és Csongor.


Majd lecseng, és akkor lesznek más nevek, láttunk már ilyet, nekem is hú de divatos volt a nevem, az osztályban 5 Andi volt:)

2010. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Hehe! Nálunk 4 Zsolt volt. Tényleg, a korosztályomban divat volt az Andi :)
2010. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az lányom Jázmin. Mindenki könyörgött, hogy az legyen a neve ami nekem, anyukámnak, nagymamámnak: Katalin. Na én hajthatatlan voltam. Most csak az utcánkban 3 Jázmin van, Hurrá...:(

Most megismertem egy anyukát akinek a kislánya Kata, ugyan annyi idős mint az én Jázminom. Nem azt mondom, hogy bánom csak amikor az anyuka odaszól a kicsinek, hogy Kata, csavarodik egyet a szívem.

A következő lányom Zsuzsanna lesz. Soha többet nem adok modern nevet a gyerekemnek csak hagyományosat. A fiúnevet még nem tudom.

2010. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

13:26-os

Fiam Bence márk, ő negyedikes, de mi már akkor eldöntöttük, hogy ha fiunk lesz, az Bence lesz-még születése előtt évekkel- amikor még tervbe sem volt véve. A Márk meg tetszett.


A lányom(1,5) Szonja Jázmin. A Szonja-t apukája választotta, a Jázmint meg a kedvenc virágom után adtam neki.


A két névhez én ragszkodtam.


Nekem régimódi neveim vannak (Judit Zsuzsanna), de egyiket sem szeretem.

2010. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!