Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági per menete? Nem túl...

Apasági per menete? Nem túl régi tapasztalatok érdekelnének

Figyelt kérdés

Olvastam a neten, tudom, hogy a gyámhivatalban kell kezdenem. A költségek is érdekelnének.

7 hónapos várandós vagyok, apuka eddig úgy volt aláírja az apaságit, kétségtelenül ő az apa. Külső befolyásolás hatására most DNS tesztet követel. Nekem ez sincs ellenemre, egyértelműen nyerni fogok.

Más bizonyítékok is vannak, így lehet teszt sem fog végül kelleni.


2022. aug. 13. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig míg meg nem születik a baba, nem tudsz DNS tesztet csináltatni. Ha megszületett, elmész a gyámhivatalba, és kéred az apa megállapítását. a bíróság hivatalból elrendeli a tesztet. Ha ő az apa, akkor ő fizeti a perköltséget.
2022. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm (férfi) volt hasonló helyzetben. Mikor megszületett a baba, utána csinálták az apaságit. Ő kérte, mivel ő sem vette készpénznek, hogy ő az apa.


Ha a te esetedben az apa nem vállalja, elég utána hivatalos úton intézkedned. Ez nem mostani sztori, de volt egy nő anyámék falujában, akinél kb. féltucat apajelöltet rendeltek be hivatalból, hogy megállapítsák, ki a gyereke apa. Menniük kellett, ha akartak, ha nem.

2022. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, ha nem tudnám ki az apa, hanem több jelölt van akkor így megy.

Nálunk csak ő van, konkrétan üzenetváltások vannak róla, hogy gyereket szeretnénk, közös fotók, videók intim helyzetben azokban a napokban amikor fogant a kicsi. Ezeket nyilván nem bocsátanám a bíróság elé.

Ha neki a teszt kell, hát legyen.

2022. aug. 13. 21:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha önként nem vállalja el az apaságit, akkor csak a DNS teszt marad.

Ezeket a "bizonyítékokat" hiába is bocsátanád bíróság elé, ezekkel csak magatokat sodornád kínos helyzetbe. Semmi más nem lenne bizonyító erejű, mint az apasági. Az üzenetváltások, képek, akármik legfeljebb a gyereknemzési szándékot igazolnák (meg hogy szexuális kapcsolatot éltetek), de azt, hogy ténylegesen ő ejtett végül teherbe téged, azt nem.

2022. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3.


Jól mondja a 4-es.


Pl addig a mu kahelyen is teherbeejthettek, amîg otthon ilyen fotók készülnek.


Nyilván ez csak elmélet szinten.

Megszületik, apsági pert indítasz.

Nem vagytok együtt?


Akkor úgyis kell a gyerektartás miatt is a végzés.

2022. aug. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5.

Együtt is dolgozunk, azaz én most táppénzen vagyok. Szóval munkahelyen is feltűnt volna neki, ha mással vagyok együtt.

Van videó a bababejelentésről, számtalan üzenet, hogy mennyire várja a babánkat. Jött velem ultrahangra is.

Egyéb tényezők miatt a kapcsolatunk megromlott, ez hosszú és nem is ide tartozik most. Eddig úgy volt aláírja az apaságit, természetesen vállalja a gyermeket és az anyagiakat is. Most meg szülői nyomásra DNS tesztet követel, holott semmi oka rá.

Félreértés ne essék, ebből én csak nyertesen jövök ki. Bár ezek után nem bánnám ha inkább nem is tőle lenne

2022. aug. 14. 09:25
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Tök mindegy milyen más bizonyítékaid vannak, semmit nem számít, és szerencsére nem is kell.

Mivel ő az apa, fizetheti majd a per és a teszt költségeit. Nem tudom az mennyi, de biztosan nem két fillér. Én a helyedben erre azért felhívnám a figyelmet, hogy amennyiben ennyire biztos, hogy ő az, csak magával bszik ki anyagilag ha arcoskodik. De persze a joga megvan hozzá.

2022. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudja, hogy ő fog mindent fizetni. Nem csak gyerektartás hanem perköltség és DNS-teszt.

Azt olvastam a neten, hogy bizonyítékokat is be kell mutatnom.

Lehet, hogy most csak a szája nagy vagy szivatni akar. De ennyire ismer pedig, hogy nem hagyom annyiban.

2022. aug. 14. 12:43
 9/11 anonim ***** válasza:

"Van videó a bababejelentésről, számtalan üzenet, hogy mennyire várja a babánkat. Jött velem ultrahangra is."


Ez szerinted igazolja, hogy ő az apja? Ne légy már nevetséges...

Értsd már meg, semmi sem lesz bizonyító erejű, csak a DNS teszt. Arra meg úgy is el lehetne hivatalból rángatni, ha semmivel nem tudnád igazolni, hogy volt köztetek bármi.

2022. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9, nem, de mint írtam korábban vannak videók együttlétekről bár azt nyilván nem fogom kiadni. Közös képek a fogantatás lehetséges napjaiban. Sima és ágyban összebújós képek is. Valószínűleg ha ezeket elé rakják már nem fog tagadni, most nem tudom mire jó ez neki. A DNS-teszttel ő jár rosszul anyagilag igazából
2022. aug. 15. 20:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!