Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babáknak játék ötletek ami...

Babáknak játék ötletek ami fejleszti őket?

Figyelt kérdés

Idegrendszer és mozgásfejlesztő egyaránt érdekelne. :)

9,5hónapos a baba, csak kúszik.

A forgás és a kúszás picit később kezdődött, járunk Dévény tornára és babaúszásra is. :)



2022. aug. 28. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs komoly lemaradása. Elég az, amita dévényes javasol
2022. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A babákat még minden fejleszti (a gyerekeket is), ha hagyják őket kibontakozni, ismerkedni a világgal. Tehát nincs rohanás, le kell lassulni az ő tempójukra és ha 30 percig nézi, ahogy a leveleket fújja a szél, akkor nem rángathatod ki a helyzetből (persze, ha nagyon sürgős dolgotok van, az más). Szóval elsősorban ezt javaslom.

Másodszor figyeld meg őt egy pár napig. Mi érdekli? Mit szeret csinálni? A színes kislabdák érdeklik? Vagy a plüssök? Ezek mind lehetnek motivációk a mozgáshoz. Sokat legyél vele a földön, beszélj hozzá, mondókázzatok. Játsszatok, vagy ha elmélyül valamiben, akkor csak figyelgesd őt és reagálj mikor az arcod fürkészi.

Szeretgesd sokat. :) minden be fog indulni neki, elég a dévény és a babaúszás, otthon nem kell túltolni szerintem :)

2022. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem birja vegig a devenyt, es annyit mondott legutobb nekem a devenyea hogy csinaljam en vele otthon amit o.. :/ csakhogy mint aki megmakacsolja magat es azert nem akarja, hogy amit mondott csinaljam rajta,teljesen lelogatja a kezeit a foldre es a fejet is lefelé logatja egybol. Nem akar nyujtott kezzel lenni,hiaba csinalom amit o mondott hogy gyakoroltassam a negykezlab jatszast,maszast stb :/
2022. aug. 28. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha új szakembert keresnél? Konduktor, gyógytornász? Kicsit más szemléletben is kipróbálhatnátok :)
2022. aug. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Majd az lesz szerintem, mert egyszer azt mondjak nincs lemaradva,meg magahoz képest kell nezni, mindenki utol eri magat stb..legutobb meg azt mondta mar maszni kene :/ es en nem akarok massal foglalkozni, de minden ismerosnek a kornyezetemben mar ul,felall, mászik stb.. mintha elrontottam volna valamit vagy nem is tudom.. jo mondjuk nekem 37+2napra szuletett a többinek idore,vagy egy hettel tul hordott.
2022. aug. 29. 07:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit :) és nagyon gondoskodó vagy, hogy így figyelsz a babád fejlődésére :) engedd minél többet mozogni, ne legyen pihenőszékben, hintában, babakocsiban, amikor ébren van (hinta max kis időre). Egyszer csak be fog robbanni
2022. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen es köszönöm 🥰🥰
2022. aug. 30. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!