Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell sajnálni azokat a...

Miért kell sajnálni azokat a családokat akik szegények és 4-5 gyereket nevelnek?

Figyelt kérdés

Az,hogy mennyi gyereket vállal valaki nem egy döntés igazából?

Én inkább elítélem az ilyen embereket mert tudatában voltak elvileg annak,hogy mekkora anyagi kerettel rendelkeznek de mégis több gyereket vállaltak felelőtlenül akik most miattuk nélkülöznek ami egy rossz spirálba keverheti őket és úgy kezdődik az életük,hogy a szüleik felelőtlensége miatt nekik kell nélkülözni.

Ti mit gondoltok erről?


2022. szept. 3. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Én azokat sajnálom, ahol mondjuk egy betegség vagy balesett tette tönkre a biztos egzisztenciát. Akik csak halomra szülnek a putriba, azokat nem.
2022. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem minden olyan egyszerű, mint amilyennek látszik... Értem én mire gondolsz, hiszen alapból ha magadat sem tudod eltartani, minek szülsz 3-4 gyereket... Egyértelmű, de tudod lehet nem így tervezték. Lehet kirúgták mindkét szülőt, lehet, hogy hitelt vettek föl amit nem tudnak fizetni, stb stb. És vannak tényleg a hülyék, akiknek fogalmuk sincsen a világról, azt hiszik majd más eltartja őket (állam) és tolják a gyerekeket. Meg vannak azok is akik azért gyártják a gyerekeket, hogy majd a segélyekből éljenek.
2022. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen igen az más.

Ott nem tudták előre nyilván,hogy tragédia történik.

De azokat nem értem akik gyereket vállalnak úgy,hogy egyaltalán nem engedhetik meg maguknak és nem tudják felnevelni sem.

Sajnáltatják magukat meg koldulnak interneten és a gyerekre hivatkozva akarnak pénzt kicsikarni másokból.

2022. szept. 3. 10:52
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Én csak a gyerekeket sajnálom..
2022. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

3: na igen, a "De azokat nem értem akik gyereket vállalnak úgy,hogy egyaltalán nem engedhetik meg maguknak és nem tudják felnevelni sem." hát azokat szerintem senki nem sajnálja.. Max azok a facebookozók, akiket félrevezetnek a címek.. Én egyedül szerencsétlen gyerekeket sajnálom. Szülők ott dögöljenek meg ahol akarnak, de a gyerekek...

Véleményem szerint ezt büntetni kéne. Ha valaki úgy szül gyereket (bizonyos feltételek mellett), hogy nem tudja biztosítani számára a megfelelő környezetet, akkor elvenni tőle!. Ennyi.

2022. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen de minden ok-okozat.

Nekem bátyám ilyen például.

Agyba főne szid mindent és mindenkit pedig tudták mit vállalnak.

Szegény unokaöcsémet sajnálom mert 10 éves és már most kiközösítik a ruhái miatt.

Tesóm persze büszke arra,hogy enni ad a gyereknek mert ez mekkora tett pedig nem.

Ez a természetes és nem a gyerek kérte,hogy megszülessen de már most éreztetik vele,hogy tartozik nekik ennyivel.

2022. szept. 3. 10:54
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
6: jajj az a legrosszabb. Értem mire gondolsz. Hát ez a legalja és ezeket védik sokan... Természetesen minden és mindenki más a hibás (főleg az állam), mert én gyereket csináltam úgy, hogy (sok esetben) magamat sem tudom eltartani. Hát szégyen.
2022. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Illetve mástól várja a segítséget.

Anyutól,tőlem…és ha anyu nem tud segíteni akkor azt mondja,hogy pedig ez “nagymamai kötelességed”.

Konkrétan anyu neveli a gyerekét kiskora óta.

2022. szept. 3. 10:58
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus. Sajnálom :( rohadtul nem angymamai kötelessége eltartani a felnőtt gyerekét. ismerősöm családjában volt ilyen, de ott lány volt az illető, aki szintén az anyjától várt állandó támogatást (eltartást) 4 (NÉGY) gyerekre.
2022. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Csak közben meg mégis mert szegény gyerek nem tehet erről.

Én olyan szinten sajnálom őt,hogy az hihetetlen.

Most is épp ruhákat rendelek neki mert én anyagilag azért megtehetem és nem akarom,hogy sérüljön ennél jobban lelkileg.

Félek,hogy mi lesz vele ha felnőtt lesz.

Mármint ugye most alakul a személyisége és a körülmények miatt folyamatosan negativitások érik.

Anyu meg tesóm sem foglalkozik a lelkével mert az anyagiakkal vannak elfoglalva.

Most is kérdeztem anyutól,hogy pontosan mekkora jelenleg a lába mert nő mint a gomba és anyu azt írta,hogy olyat kell venni neki amit tesóm nem tud megfizetni,hogy neki könnyebb legyen anyagilag.

Hol nem szarok bele tesómba.

Engem annyira felcsesz agyilag az,hogy őt kell sajnálni állandóan holott az ő döntéseit sínyli meg egy kisgyerek.

2022. szept. 3. 11:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!